Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Vetélés (missed ab) után...

Vetélés (missed ab) után mikor fogok tudni úgy rágondolni vagy beszélni róla h nem sírom el magam?!

Figyelt kérdés

2014. nov. 20. 17:32
 1/10 anonim ***** válasza:
szerintem ez egyénfüggő.. mindenki máshogy működik érzelmileg. Próbáld meg valahogy elterelni a gondolataid, továbblépni, nem tudom mit lehet ilyenkor mondani, de jobbulást! :)
2014. nov. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom. Hányadik héten történt?

Bár nekem nem volt missed ab-om,"csak" korai vetélésem, és teljesen kiürült magától. Én 2 hétig mindenen bőgtem és semmi nem érdekelt. Most a 4. héten még van, hogy este elbőgöm magam, ha rá gondolok, de napközben már nem. Mivel a környezetem nem tudott még a várandósságról, így a vetélést sem mondtam senkinek, így jobb nekem, mert még mindig nem tudok beszélni róla.

Kitartás! Mindenki azt mondja, hogy az idő múlásával jobb lesz, ebben bízok én is:)

2014. nov. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én 4 hónapja voltam missed ab-on,az első két hét borzasztó volt.Mire kezdtem jobban lenni és kimerészkedtem az utcára,magyarázkodhattam az ismerősöknek,hogy mi történt,ugyanis tesóm szétkürtölte mindenkinek hogy terhes vagyok. 9 hetes voltam.
2014. nov. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
8hetes volt :(
2014. nov. 20. 18:59
 5/10 anonim ***** válasza:

Én 16 hetesen vesztettem el, múlt héten műtöttek. Van, aki szerint már dolgoznom kéne. Hát, én ebben az évben már nem megyek. Sírj, amíg sírni kell, és tedd meg azt a keveset, amit tudsz. Ne siettesd magad, és ne legyen bűntudatod a gyász miatt.

Én egy hétig senkivel nem kommunikáltam a férjemen kívül.

Tegnap találkoztam anyukámmal és apósomékkal először. Néhány telefont már felveszek.

De várat még magára a normál élet.

(Tavasszal is volt egy 10 hetesen, az után egy hétig tartott. Ez hosszabb lesz.)

2014. nov. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Sajnálom.Nem gondoltam hogy ennyien vagyunk ebben a helyzetben.

A legrosszabb hogy a kórházban egy szobában voltam olyanokkal akik éppen abortuszra vártak,nagyon vidámak voltak én meg bármit megadtam volna hogy az ő egészséges babájuk legyen az enyém.

2014. nov. 21. 07:39
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem az volt a legrosszabb a kórházban,hogy öt kismamával voltam egy szobában.
2014. nov. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom! :( Nekem durván 1 év kellett, hogy ne gondoljak keserűséggel a történtekre! Amikor már jobban voltam, nagyon jó volt, mert újra megfogant egy babánk! Azt hittem minden szuper, és, hogy annál rosszabb nem történhet, ami már megtörtént... de akkor jött a fekete leves! Hidegzuhanyként ért, hogy a 20 hetes és 5 napos kislányom, egészségesen, de már halva kellett megszülnöm! :( 7 hónap telt el azóta, és most az utóbbi egy hónapban éreztem végre igazán jól magam, erre tegnap megint a leleteiket nézegetve sírtam az ágyon ülve... Pedig már azt hittem, hogy minden jó!! :( Első babánkra két és fél évet vártunk, második babánkra fél évet! Borzalom, hogy így kellett, hogy vége legyen....
2014. nov. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Engem 2,5 napig próbáltak megszüleszteni és leraktak a szülőszobára. Az sem volt könnyű...

És hát, ugye ilyenkor már adnak tejapasztó tablettát is, szednem kell két hétig.

Este a legrosszabb, nagyon nehezen bírok elaludni mindig.

5-ös

2014. nov. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyénfüggő. Mindenki máshogy és más tempóban dolgozza fel a veszteséget. Az sem mindegy, hogy mikor veszítjük el a babánkat. És az sem, hogy elsőt veszítünk el, vagy már van gyermekünk.

A mi kislányunk a 22. hétben halt meg. Lélekben már készültünk rá, mert a 20. héttől tudtuk, hogy be fog következni...:( :( Ettől függetlenül majdnem belehaltam, amikor kimondták, hogy nincs már szívhang. :( A szülés volt a legfájóbb lelkileg. Miközben görcsöltem és sírtam, a szomszéd szobákban vajúdókat és éppen szülő nőket végig hallgattam. 3 szülést egyenesben hallottam, amikor felsírtak a babák, akkor én is sírtam. Végül megszületett a halott kislányunk és akkor kicsit én is meghaltam. :( 2 hétig voltam otthon. Rengeteget sírtam, nem mentem utcára 1 hétig, úgy néztem ki, mint egy zombi. Nekem már van egy ovis kisfiam, így miatta (is) muszáj volt minél előbb összekaparni magam. Visszamenetem 2 hét után dolgozni. A kollégák nem mertek kérdezni semmit, mindenki elkerülte a témát. Azóta 2 hónap telt el. Már nem sírok minden nap, jól vagyok a körülményekhez képest. A kisfiam sok erőt ad és próbálok előre nézni. Azért vannak hullámvölgyek. Tegnap picit pityeregtem, ma pedig a hamvait tartottam a kezemben. Minden nap gondolok Rá, de már nem minden nap sírok. A munka, a hétköznapi teendők elterelik a figyelmemet, de este mindig itt van velem és gondolok Rá. Na tessék, most éppen sírok...:((

2014. nov. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!