Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Hogyan tudnék még inkább...

Hogyan tudnék még inkább segíteni a páromon? 21 hetes terhes volt, elvetélt (lepényleválás). Hogyan tegyük túl magunkat ezen?

Figyelt kérdés

Múlthét előtti hétvégén vetélt el. 5 napig bent tartották, mert túl sok vért vesztett. Végig bent voltam vele a kórázban, tartottam benne a lelket (ahogyan a mai napig is teszem). A kommunikációval sincs gond köztünk, sokat beszélünk erről az egész helyzetről. Még inkább igyekszem mellette lenni, támogatni, beszélni vele, még inkább szeretni. Látom rajta, hogy próbál erős lenni, de nem mindig jön össze neki. Nekem is nagyon fáj a helyzet.


Tény, hogy nagy a korkülönbség köztünk (a javamra), és annak ellenére, hogy nem terveztünk gyereket, belevágtunk, nem akartuk elvetetni (minden eshetőséget figyelembe vettünk, átrágtunk nem is egyszer!), vártuk a picit.


Hogyan tudnék még inkább segíteni rajta?



2015. febr. 21. 23:26
1 2
 1/11 anonim válasza:
87%
Amellett, hogy támogatod lelkileg, próbáld pozitív dolgokra is terelni a figyelmét. Például főzz neki, vidd el mozibam nézzetek meg egy jó filmet. Sok erőt, és kitartást. Remélem, hamarosan túllesztek ezen!
2015. febr. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
12%
azért mennyi a kor különbség ? mert szerintem nem biztos ,hogy egy apja koruval elmenne moziba. (bocs én nem akartalak meg bántani csak kérdezem)
2015. febr. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
87%

Nagyon sajnálom, ami történt, a legjobbakat kívánom Nektek!

A legtöbb, amit tehetsz szerintem, ha érezteted Vele, hogy osztozol a gyászban, teljes mértékben mellette vagy, ha pedig szüksége van Rád, mindig számíthat a segítségedre. Mást ezenkívül nem igazán tudsz tenni, ám ezek nagyon jól tudnak esni, és több erőt adnak majd Neki, mint bármi más.

2015. febr. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Linó03 válasza:
87%
Szívszorító ezt olvasni... Szeretet. Szeretet. Szeretet. És figyelj rá, hogy ha ne adj' Isten romlana a lelki állapota, észrevedd, és tudj neki rögtön támaszt adni.
2015. febr. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
67%

@23:31


Mindegy, hogy mennyi a korkülönbség. Együtt vannak, szeretik egymást, ez a lényeg. Egyébként is, nincs semmi különös abban, ha egy nőnek idősebb párja van. Ez teljesen természetes.

2015. febr. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
41%
Ilyenkor azt kell tisztázni, hogy ez nem az ő hibája és nem is a tiéd. Ez ilyen shit happens dolog. Kicsit összeszeditek magatokat, aztán próbálkoztok újra. Nem olyan egyszerű egy babát legyártani a mai világban. Próbálkozni kell és nem elkeseredni.
2015. febr. 22. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%
Őszinte részvétem!! Nagyon átérzem a Párod és a te fájdalmadat! Tavaly áprilisban a 20 hetes és 5 napos kislányunkat kellett halva megszülnöm!! Mert a lepényen lévő ciszták kidurrantak, bevéreztek, tehát megindult a szülésem!! Közöttünk is nagy a körkülömbség, 12 év, szintén Párom az idősebb! Én 26 vagyok Ő 38!! A kor semmit nem jelent!!! Szeresd őt, figyelj az érzéseire, hagyd, hogy kisírja magát, ne mondd neki, hogy ne sírjon, csak légy vele, mikor hisztérikus sírásba kezd, és üvölt!! Nálam volt ilyen, rettenetes volt!!! Néha! még mindig van!!! :( Kérdezd meg szeretne-e kikapcsolódni, vagy inkább csak otthon kettesben veled, összebújva elmélázni az emlékeken!! Én sem mozdultam ki pár hétig, csak feküdtem otthon... aztán Párom mondta, hogy Ő szeretné, ha bemennénk a városba, kicsit kikapcsolódnánk! Belementem, és jól éreztem magam, végre nem egy genetikai hulladéknak hanem NŐnek éreztem magam!!! Igaz, a pocakos kismamákra jobban kiéleződött a szemem, az nagyon rossz volt, hogy mindehol ott voltak!!! De, ez mai napig rossz, csak tavaly még elsírtam magam, amikor megláttam Őket, mostanra viszont már csak dünnyögök az orrom alatt, hogy "ez is terhes..."!! Remélem ez elmúlik idővel majd, mert én nem ilyen voltam!!! Nekünk volt már egy másik tragédiánk is, ott a 9 hetes pocakbabámat veszítettük el, akkor majdnem 1 év volt, hogy egyáltalán kimozdultam.... Nagyon megviselt, talán azért is, mert majdnem 2 és fél évig próbálkoztunk!! Kislányunkat is terveztük, Őt fél évig!! Liliána lett volna a neve!!! Szóval, figyelj oda rá és szeresd!! És, ha nem akarja a közelségedet, ne haragudj meg rá, hanem adj neki időt!!! Tudom, saját magamról, hogy idővel jobb lesz!! Ma már tudok nevetni, kikapcsolódni, az intimitással sincsenek gondok... Fáj, nagyon fáj, mindketten hiányoznak, rettenetesen, de már EGYÜTT TUDOK VELE ÉLNI!!! Csak NÉHA! rossz, akkor nagyon kifordulok magamból, sírok, és élni sem akarok, de ez csak pár percig tart!! Utána jobb!!! Nekem az is segít, hogy minden évben készülök augusztus 19. napján, a nemzetközileg is megtartott Day Of Hope eseményre, amelyen elhunyt pocakbabákra, újszülöttekre, gyermekekre emlékeznek, Világszerte!! Ilyenkor 'emlékszászlókat' varrunk, tetszőleges anyagból zászlócskákat, bármilyen kedves felirattal, dísszel!!! ... Kívánom a legjobbakat, ha pedig kérdésetek van, szívesen válaszolok!!!
2015. febr. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Tenyleg sajnálatos dolog ez, de ez a kérdé mar másodszorra került fel epp az elobb olvastam az anya megfogalmazásában.
2015. febr. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
95%

Sziasztok! Egy kisbaba és két ember; az édesanyja és az édesapja, akik gyászolják ezt a picike Babát. Én ezért mindkettőtöket szólítalak meg. Közhely és régi de nagyon igaz: meg kell adni a fájdalomnak ami a fájdalomé; időt és könnyeket. Mindkettő kell. Rengeteg sírás, rengeteg könny és iszonyatos fájdalom. Olyan ami leteperi az embert, ami alig hagyja létezni, érezni akármi mást, élni a mindennapjait. A sok ha, a mi lett volna a amiért pont én, miért pont az én gyerekem, neki miért van és nekem miért nincs. És ez így megy hosszú heteken hónapokon át. A terhesek látványa mindkettőtöket letaglózza, feltódul a fájdalom és az emlékek.

Nem akarlak ámítani Téged, Titeket; borzalmasan fájdalmas, embert próbáló és egyhamar sajnos nem is lesz jobb. Aztán szépen lassan; elindulnak a mindennapok, amikor először lesz kedve a párodnak ahhoz, hogy valamit egyen és azt jó ízzel tényleg meg tudja enni. Az első éjszaka, amit átalszik, rémálmok és felriadás nélkül. Az első tavaszi napsütés, aminek örülni fog. Az első ruha, amit majd megvesz és utána rájön, hogy jól esett megvenni egy ruhát, jól esett nézegelődni. Az első szeretkezés... szépen lassan így fog az élet visszaszivárogni a mindennapokba. Lassan nagyon nagyon lassan. Most mindkettőtöknek túlélni kell. Eljön az a pillanat amikor látni fogod, hogy most készen áll arra, hogy kicsit kimozdítsd a fájdalmából. Egy öleléssel, egy közösen megnézett filmmel, egy sétával, egy utazással. (A környezetváltozás ilyenkor nagyon jó!!!) Türelem. Rengeteg türelem és még több idő. Helyet kell készítenetek Neki a szívetekben és ott kell Őt hordanotok és ez hatalmas teher. Mindíg fogtok valamit találniami kicsit megvígasztal benneteket.

Nagyon nagyon sajnálom, hogy Nektek is meg kell járni ezt az utat. Csak az idő, semmi más. először azt kell elfogadni, hogy ez a terhesség befejeződött és így, ez a lélek és az a test; Ő már nem fog visszajönni. Gyászoljátok meg, sirassátok meg.

Húsz hetes MagzatLánykámmal a szívemben élek több mint egy éve. Mostanra kezdem azt érezni, hogy jó helyen van és tudunk úgy együtt élni, hogy nem sírok érte minden nap minden percében. Velem van, mégis lassan elengedem, lassan én magam is meglelem a békémet.

Őszinte részvétem MINDKETTŐTÖKNEK!

2015. febr. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
32%

28 év korkülönbség azért elég sok... Az apja lehetnél...

Akkor most nyugodtan az apja lehetsz, ha már ilyen felelőtlen módon elcsavartad egy fiatal lány fejét...


(Sajnálom szegény lányt, amiért az apjánál idősebb emberrel tölti majd a szép fiatal éveit. Bár idősgondozó kevés van, legalább 1 öregnek lesz!!!)

Felelőtlen vagy.

Megérdemelnéd, hogy mindenki megvessen.

A lányt pedig vigasztald meg. Mintha az apja lennél:D

2015. febr. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!