Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Miért olyan sok mostanában a...

Miért olyan sok mostanában a vetélés? Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Régen alig hallottunk vetélésről, nagyon ritka dolog volt, mostanában meg rengetegről hallok, az életben is, itt a gyakorin is. Szerintetek mi lehet az oka?

Jó, tudom, biztos régen is volt, csak nem hallottunk úgy róla, de azért nyilván ritkább volt.


2015. ápr. 22. 09:07
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Azt tudom írni, mint a többiek: régen nem tudták a terhesség tényét, mert nem voltak tesztek. Mivel mindenki tesztel mostanában, az 5-6 hetes vetélést is tudják, meg is gyászolják. Régen, tesztek hiányában legfeljebb azt hitték, késik két hetet vagy kimaradt egy vérzés.


Utólag a tünetekből ítélve nekem is volt nagyon korai vetélésem, de mivel nem teszteltem, nem éltem meg veszteségként. Szerintem jobb ez így, legalábbis nekem az volt, mint gyászolni a kétnapos terhességem elvesztését. Az utóbbi két évben, mióta próbálkozunk, kétszer teszteltem, mindkétszer 3 napja késett. Az egyik negatív volt, a második pozitív, azóta is bennem lakik, immár 20 hete. :) Lehet, hogy a másfél évben nem is egy ilyen vetélésem volt, de én úgy gondolom, jobb, hogy nem tudok mindről, mert biztos megviselt volna a várva várt pozitív teszt után.

2015. ápr. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Igen, több mint valószinű, hogy ez lehet az oka amit mindenki írt, hogy régen is volt csak nem is tudtak róla! Viszont az is érdekes, hogy akkoriban a vetélés mindig rendesen be is fejeződött? Mert nekem volt három vetélésem mind a háromszor elhalt a magzat, kétszer megindult a vetélés harmadszor nem is véreztem csak barnáztam mind a háromszor missed ab-ra vagyis műszeres befejezésre volt szükség! De mondta a doki van akinél rendesen befejeződik a vetélés tehát tendesen kiürül a méhe! Ilyenkor a köv. hónapba lehet is újra próbálkozni,

nekem 3 hónap várakozást javasoltak! Mind a 3 borzasztó volt lelkileg! Szerencsére azóta van két egészséges gyermekem!

2015. ápr. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Előbb vagy utóbb beindulna a missed ab-ra küldöttek vetélése is, de lehet, hogy ez hetekbe is eltelik. Nincs orvos, aki kitenné annak a betegét, hogy úgy hordja tovább a magzatát, hogy tudja, hogy már nem él... Szerintem ez így is van jól. Szerintem nagyon kis százalékban nem indulna meg egyáltalán beavatkozás nélkül, ezek az esetek fizikailag is veszélyesek az anyára, nem csak lelkileg megterhelő.
2015. ápr. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!