Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Milyen gyakori általában egy...

Milyen gyakori általában egy vetélés, és aki elveszíti a babáját, hogy tudja ezen túltenn magát lelkileg?

Figyelt kérdés

A társaságunkban van 5 nő, rajtam kívül, 2nek van gyereke, 1nek nem is lehet. Mindhárman veszítettek el babát, legalább egyszer, akinek nem lehet, ő vagy háromszor.


Az átlag tényleg ennyire borzasztó? Tényleg ennyire gyakoriak a vetélések? A család egyik barátjának a családjában is most volt a hír nemrég, hogy de jó, a lány várandós, aztán ma meséli anyósom, hogy elhalt a baba. Ez valóban ennyire gyakori?


És aki átéli, átélte ezt, hogy tudja kezelni? Én rettegek attól, hogy talán valami baj történik, és elveszítem a babám, bár még csak nem is próbálkozunk egyelőre, de már előre félek. Nagyon szeretnék gyereket, és fogalmam sincs, hogyan tudnám feldolgozni, ha velem is ilyen történne.


2015. máj. 3. 17:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Amikor nekem a terhesség elején hematómám volt, a doktornő azt mondta, hogy kb. 20% esélye van a vetélésnek. Amikor látta, hogy megijedtem, rögtön hozzátette, hogy hematóma nélkül is kb. 10-15%-a elmegy a terhességeknek a 12. hét előtt. A természet sajnos teszi a dolgát, ha élettel összeegyeztethetetlen hiba csúszott a fejlődésbe, akkor elhal.
2015. máj. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Sajnos gyakori. Nekem van ketto gyerekem, most varom a harmadikat es nekem az elso terhessegem vegzodott vetelessel, igaz 7 hetesen es meg szivhang sem volt. Nem fejlodott a baba, ures petezsak volt, akkor is nagyon nehez volt feldolgozni. Nem lehet tudni miert alakult igy, de hala istennek a tobbi terhessegnel nem volt problema. Ugy nem lehet hozzaallni a terhesseghez, hogy elore ettol parazol.
2015. máj. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

az első 12 hétben elég gyakori

pl ezért sem látom értemét annak h már 5 hetesen tudjanak róla a nők ...


am meg egy doki mondta nekem h szinte mindig van egy próbaterhesség, felkészülés a testnek ált a legtöbb nő nem tudott róla addig amíg ezek a terhességi tesztek forgalomba nem kerültek ...

könnyebb volt a nőknek mikor még nem tudtak erről

2015. máj. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Nekem nem vetélés volt, hanem üres petezsák miatt missed ab a 9. héten. A kórteremben 5-en voltunk, abból egy tőlem fiatalabb csajszi előző nap szülte meg a 16 hetes babáját. :( Mikor kiderült a problémám, sorra hallottam az ismerősöktől, hogy velük is megtörtént hasonló az előző terhességük alatt. Az ilyet feldolgozni nagyon nehéz, folyamatosan a miért-eket keresed. Egyszerűen túl kell lenni rajta és rá kell jönni, hogy egy nagyon rossz dologtól mentett meg az Isten ( beteg baba ).
2015. máj. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
szia. Nekem sajnos februárban volt egy vetélésem, elvileg 6 hetes voltam, de meg sem állapították a terhességet előtte... azóta volt 2 mensim, a másodiknál ma vagyok az 5. napon és ebben a hónapban próbálkozunk újra, mert nagyon szeretnénk a babát... :) sokat szoktam rá gondolni, hogy most hol tartanék a várandósságban, de inkább a jövőbe tekintek és próbálok pozitív lenni!
2015. máj. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia!Én sajnos 20 hetesen veszítettem el a Kislányomat. A szakirodalom vetélésnek hívja, gyakorlatilag szülés. És igen sajnos gyakori. Gyakori az is, hogy egészen fiatal terhesség végződik vetéléssel és az is gyakori, hogy előrehaladott terhesség ér véget.

Nem szabad előre félni. Nem törvényszerű, hogy megtörténik Veled, nem törvényszerű, hogy át kelljen élned. Bízni kell abban, hogy nem történik ilyen. És ha megtörténik... akkor el kell fogadni. Ezt nem könnyű megélni, mindenkinél más és más, hogy ezt hogyan dolgozza fel és hogyan válik képessé arra, hogy előbb túlélje, majd tudjon élni és később "arra adja a fejét, hogy babát vállaljon". Valahogy talán úgy magyarázható, hogy sokkal erősebb a gyermek utáni vágy mint a félelem a csalódástól. Ha ezen a ponton túllendülsz akkor jó. Bízz magadban és bízz abban, hogy ezt neked nem kell átélned!!!!

2015. máj. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Repkedsz a boldogságtól, mikor megtudod, hogy sikeres volt a hónap. Majd 8 hetesen közlik veled, nincs szívhang. Pénteken kell befeküdnöm, missed ab.

Hogy milyen érzés? Nagyon rossz.

2015. máj. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Már olvasni is szívfacsaró ezeket, nemhogy átélni... Minden elismerésem nektek, és őszintén sajnálom.
2015. máj. 6. 16:53
 9/12 anonim ***** válasza:

12. het alatti a terhessegek 30% vetelessel vegzodik

leggyakoribb a 8-10 het elott.

2015. máj. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem 3 terhességből 3 egészséges babám született,nem volt vetélésem...a baráti körben kb. 15 gyerek van(ez 8 anyukát jelent),egyik helyen sem volt vetélés,vagy elvesztett baba.Közeli rokonoknál most jön az 1. baba,a csajszi 20 hetes terhes,eddig minden oké(első terhessége,vetélése nem volt).Csak azért írtam,hogy lásd,nem feltétlen történik mindenhol tragédia!
2015. máj. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!