Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Középidős vetélés után,...

Középidős vetélés után, lelkiekben hogyan jutottál el oda, hogy merjél gyermeket vállalni? Mennyi idővel később próbálkoztál?

Figyelt kérdés
2015. szept. 23. 12:52
 1/9 piroska és a farkas ***** válasza:
Szia! Nagyon sajnálom, ha ez történt Veletek!Mi a 15. héten veszítettük el a magzatkánkat, de ez " részben" a mi döntésünk is volt, nagyon súlyos rendellenessége volt, minimális esélyt adtak rá, h egyáltalán élve megszülethet, nem vállaltuk. Mivel nem éreztem még magzatmozgást, és a 12. héttől folyamatosan csak a rossz híreket kaptuk, önkéntelenül is kevésbé kötődtem hozzá, mint anno ugyanennyi idős kismamaként a kislányomhoz. Így is hatalmas volt a fájdalom, és még borzasztobb lehet annak, aki már érzi a babáját, és örömmel várja, és váratlanul veszíti el. Szerintem mindenkinél más, h a testi regenerálodás után a lelke mikor lesz nyitott újra, és nemcsak az anya, de az apa részéről is nagyon fontos kérdés ez. Én most azt érzem, hogy a kötelező 6 honap szünet után nyitott leszek, de az is lehet, h a bennem lévő félelmek gátat fognak vetni a dolognak, nem tudom. Mi volt a gond, ha szabad kérdeznem?
2015. szept. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Számomra lelkiekben nem probléma, hogy belevágjunk egy új babaprojektbe. Orvosi ajánlás szerint januárban már nyugodt szívvel próbálkozhatunk.

Én egyke vagyok, mindig is szerettem volna testvért de a szüleim másképp látták. Jelenleg számomra nagyon megterhelő az egykeségem. Én viszont szeretnék egy tesót a kétéves fiamnak.

Ha össze is jön szerintem félidőig nem fogom magam beleélni.

2015. szept. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én végighordott terhesség után veszítetem el a babámat. Fél év múlva kezdtünk próbálkozni. Még nem sikerült. Bár úgy érzem viszonylag egész lélekkel túléltük a veszteséget, a teherbeesés nehézségei miatt most mégis fel fogok keresni egy pszichológust.

Sajnálom, hogy elvesztettétek a babát. Ha már néha bőgés nélkül is tudsz beszélni róla, és nem szorongsz egy újabb terhesség gondolatától, akkor vágjatok bele!

2015. szept. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenki válaszát! A gondom az, hogy tudom, ha vállalom, 12. héttől varrás fekvés és van egy négy évesem, segítség elméletileg van... Sajnos azonban félek.
2015. szept. 24. 12:48
 5/9 piroska és a farkas ***** válasza:
Egy 4 éves azért már okos.Jobban megérti, h anya most nem kelhet föl, mint mondjuk egy 2 éves, de én pl pont ezért voltam régen babysitter egy családnál, mert 2,5 éves volt a nagy, amikor az anyukának végig kellett feküdnie a következő terhességét. Jol müködött a dolog,pedig a kicsi akkor ismert meg, ezért én azt javaslom, ha valoban van segítséged, ráadásul megbízhato, akkor ez a része ne legyen akadály.
2015. szept. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a szorongást már soha nem tudod megspórolni, kedves. Eltelhet 35 év is. Csak bizakodni tudsz, mi meg szorítani.
2015. szept. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 piroska és a farkas ***** válasza:
Ez sajnos így van. Nekem is mondta egy barátnőm, h " de ígérd meg, h a következő terhességet nem fogod végig idegeskedni". Hát kössz. Hogy? MIkor már eleve az is kérdéses, h a bennem lévő görcsök miatt egyáltalán terhes leszek - e még... Nagyon remélem, h igen. De azt is tudom, h sokkal több lesz bennem a félelem, mint amennyi a szomorú előtörténetünk nélkül lenne.
2015. szept. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia! Tavaly januarban 25 hetesen koraszultem, es elvesztettem a babamat. Augusztusban 7 hetesen veteltem el ikrekkel. Engem nagyon padlora kuldott. Tudtam, hogy csak egy kisbaba tud kigyogyitani a depibol, igy rogton probalkoztunk.


Kiderult, hogy gyenge a mehszaj, konnyen kinyilik.

Az orvos kozolte, hogy gyenge mehszajjal nagy a valoszinuseg a vetelesre az elso trimeszterben, es varrni nem varrnak ilyen koran.


Hala Istennek egybol osszejott harmadszorra. Az elso trimesztert szinte vegigfekudtem egy hatalmas hematoma miatt. 14 hetesen szivodott fel. 17 hetesen nyini kezdtem es osszevarrtak. Utana 11 hetig szigoru fekves. Agyban mosdattak, agytalaztak. Utana mar enni, vecezni, furodni kimehettem. A 33. heten visszatartottak a szulest. Vegul 37+1 hetre szultem. 2 honapos, es most a masik szobaban durmol. Vegigparaztam a terhesseget, de megerte!!!

2015. okt. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A 33. héten meghalt a babám a hasamban. A szülés után úgy jöttem ki a kórházból, hogy bármi történik, megpróbálom újra. Én is egyke vagyok, és nagyon szeretnék testvért a 2,5 éves lányomnak. Tudom, nagyon nehéz lesz az új terhesség, de orvost váltok és bízom a gondviselésben.Tudom, hogy az új baba soha nem fogja pótolni az elvesztett kislányomat, de segít tovább élni az életet.
2015. okt. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!