Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Teherbe lehet esni kb 2...

Teherbe lehet esni kb 2 héttel műtétes abortusz után?

Figyelt kérdés
Nem spontán vetélés volt. Sajnos én döntöttem így,mert közölték,hogy fejlődési rendellenessége van a magzatnak, de élhet így csak ugye számolni kell a következményekkel. Már van egy kisfiam 8 hónapos. Szeretnénk még egy babát, de nem most, viszont ha egy egészséges összejönne megtartanánk. 7 napig véreztem a műtét után, semmi bajom nem volt, "csak" lelkileg viselt meg. Következő hétre rá pénteki napon együtt voltunk a párommal védelem nélkül,viszont végül nem ment belém..(Elnézést nem tudom máshogyan megfogalmazni). Egyáltalán nem fájt. A kérdésem az,hogy lehet még is baba? Annyit mondtak,hogy 2 hét múlva szükséges egy kontroll, de csak november végére kaptam időpontot a nődokihoz ami már több,mint 6 hét. Egyszer úgyérzem,hogy nem kívánok semmi ételt aztán meg egész nap ennék...Viszont menstruáció előtt is voltak ilyen tüneteim,mielőtt megjött volna vagy 2 hétig zabáltam kb.. Utána megjött..Csak mivel kissé át vagyok rendeződve testileg, mit gondoltok ezek babás tünetek? Még nem csináltam tesztet, mert olvastam,hogy még sikeres műtét után is mutathat pozitívat a teszt kb 3 hét után is. Nem tudom mire számítsak, nem bírom ezt a sok várakozást és szeretném kikérni azoknak a véleményét akik hasonló helyzetben voltak már. Előbb nem tudok most menni, mert a gyereket folyamatosan kell gyógytornára vinnem semmi időm nincs....
2015. nov. 2. 13:17
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
65%
Hát én abban sem vagyok biztos, hogy egyáltalán együtt lehetettek volna egy ilyen jellegű műtét után ennyi idővel... az orvos nem tiltotta meg?..
2015. nov. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Az orvos nem mondott semmit..:S bár nem tudom lehet,hogy mondott, de beszéltek hozzám és nem is értettem mert csak azzal voltam elfoglalva,hogy depressziózok...
2015. nov. 2. 13:36
 3/25 anonim ***** válasza:
86%
Nem valószínű, hogy volt már peteérés ennyivel a műtét után. Amúgy szerintem 6 hétig tilos a szex ilyen műtét után.
2015. nov. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
87%

Szülés és abortusz után ki kell várni a 6 hetet, és csak utána lehet együtt lenni. Így magas a fertőzésveszély.

És ne azon agyalj hogy teherbe estél-e, hanem azon, hogy minden rendben van-e. Sajnos súlyos következményei is lehetnek, ha nem várod ki, míg meggyógyulsz.

2015. nov. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a válaszod. Igen olvastam én is a 6 hetet,előbb kellett volna utána nézzek..Bár egyértelmű lehetett volna, mivel szülés után is 6 hétig tilos az ülőfürdő meg a szex is. Bár nálam majdnem 9 hét volt mert nagyon fájt a gátam is meg minden. Remélem minden rendben lesz.
2015. nov. 2. 13:57
 6/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat.
2015. nov. 2. 14:00
 7/25 anonim ***** válasza:
82%

Ha már szültél, tudnod kellett volna, hogy 6 hétig nem ajánlott!

Én ab után még a két hetes kontrollon is barnáztam, ami antibiotikummal egy hét alatt Megszűnt. Ezután még 6 hétig nem jött meg. Tehát a műtéttől számítva, egy hónapig nem volt peteresem. De ez én vagyok.

Sztem két hét alatt nem tér magához a hormonrendszer, lehet, hogy vkinek előbb jön a havija, de mivel neked 2 hét telt el csak, én nem gondolom, hogy a beavatkozás másnapján hirtelen elindult az egész újból. .

2015. nov. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Értelek, igazatok van köszönöm a válaszokat. Remélem én is,hogy minden ok lesz. Jelenleg semmi fursát nem érzek a puffadáson kívül. Egyszer volt egy olyan érzésem,hogy belenyilalt egy pillanatra ott alul azóta semmi.
2015. nov. 2. 14:05
 9/25 anonim ***** válasza:
37%
Én komolyan nem értem az embereket. Abortusz után 2 héttel hogy tud valaki védekezés nélkül szexelni??? EGyáltalán hogy jut eszébe valakinek ilyesmi??? Arról nem is beszélve hogy 6 hétig alapból tilos...
2015. nov. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Hát én se értem miért történt meg, sajnos még magam sem tudom a választ. Teljesen jogos, hogy kiakadsz ezen. Én is mérges vagyok magamra elhiheted. Lehet,hogy azért csináltam mert szeretnék még egy egészséges babát..Nem tudom...
2015. nov. 2. 14:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!