Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Missed ab 14 hetes magzatméret...

Missed ab 14 hetes magzatméretekkel. Hogyan zajlik?

Figyelt kérdés
16 hétben vok, sajnos tegnap kiderült, hogy a baba meghalt kb.2 hete :-( Tud vki segíteni hogy zajlik a terhesség megszakítás? A doki annyit mondott hogy tágítják a méhszàjat ha kell kapok inflúziót és meglátjuk hogy mi lesz. Kicsit félek, 1* szütltem hosszú vajúdásom volt oxitocinnal meg kézzel tágítással, a vége sajna császár lett mert rosszul tartotta a fejét, de ezt bármikor végig csinálnám.mert ennek volt értelme, de most sajna nem lesz. Mennyire hosszadalmasez? Olyan mint a sima szülés?
2016. márc. 8. 19:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Sajnos nem sok jóval tudlak biztatni... én pont ezt "úsztam meg" a napokban, mert a 12. heti genetikai ultrahangon kiderült, hogy súlyos fejlődési rendellenessége van a babámnak, és be kell fejezni a terhességet. Szerencsésnek mondhatom magam, hogy még időben kiderült, mert így műtéttel be lehetett fejezni, pár nappal később már meg kellett volna szülnöm, és sajnos a dokim nem sok jóval biztatott ezzel kapcsolatban.

Mert ilyenkor még a szervezet nem készült fel a szülésre, oxiticinnal is jócskán el tud húzódni. Akár napokig is...

Teljesen átérzem, tudom, milyen az, amikor "van értelme" a fájdalomnak... és hát ennek nincs. Hosszadalmas és értelmetlen. Azt nem tudom, hogy mennyire fáj, és végig-e... de készülj fel lélekben a hosszú vajúdásra, maximum "kellemesen" csalódsz.

2016. márc. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Bemész reggel éhgyomorra a kórházba, akkor feltesznek egy nádpálcika szerűséget a hüvelyedbe-méhszájadba, feküdnöd kell utána kb 3 órát, hogy kitágítson, aztán átmész a műtőbe, felfekszel az asztalra, elaltatnak, és kb 20-30 perc alatt megcsinálják a műtétet, de te csak a kórteremben térsz majd magadhoz. Kb. ennyi. Nem fáj. Amikor a lamellát felhelyezi a doki, az egy ici-pici szúró érzés, de semmi több. Műtét után se szabad hogy fájjon, mivel ideget nem érint a műtét.
2016. márc. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%
# 2: 14 hetes korú terhességnél már nem műtét van, hanem meg kell szülni sajnos.
2016. márc. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Nekem tavaly tavasszal volt abortuszom, akkor volt ott egy hasonló korú missed ab-os is, és neki is ugyanígy csinálták.
2016. márc. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%

Én pénteken töltöttem a 13 hetet, akkor még épphogy belefért a műtét, három nappal később már nem fért volna bele.

És mivel a kérdező azt írta, hogy infúziót kötnek be, az az oxitocin, tehát biztos, hogy szülés lesz. (Küretnél nincs infúzió.)

2016. márc. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az őszinte válaszokat így legalább tudom mire számítsak. A doki mondta hogy nem.lesz egyszerű, biztos ezért mondta. Csak szerintem nem akart mégjobban letörni azért nem részletezett most mindent. Holnap megyünk, férjem velem lesz, talàn így könnyebb lesz.
2016. márc. 8. 22:53
 7/11 anonim ***** válasza:
Kitartás! Az tényleg jó, ha nem leszel egyedül!
2016. márc. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom ami veled történt. Nemtudom hogy ilyen "korai" időszakban meddig tarthat a dolog. Sajnos nekem a 26.hétben kellett megszülnöm a lányomat,ami azért elhúzódott. hétfőn délután derült ki hogy nem él, így este felhelyezték ezt a tágító pálcikát. Másnap(kedd reggel) felhelyeztek egy tágító tablettát,de enyhe keményedéseken kívül más nem történt, így hagytak engem egész nap. Éjszakára kaptam injekciot is hogy elinduljon a dolog, szerdán reggel fél 8kor újból felhelyeztek egy tablettát + egy injekciot is kaptam. Na erre már beindult a folyamat olyan fél 10 körül. Mikor már beindultak a fájások onnan már gyorsan ment a dolog. 10:45 kor már ki is voltam tisztítva, csak feküdtem, vártam hogy lecsöpögjön az infúzio. úgy gondolom hogy neked azért gyorsabb lesz a dolog, mivel még nem olyan nagy a baba. Nálam már 650g volt és 30cm,úgyhogy azzal már azért meg kellett szenvedni. Kitartást kívánok, nagyon sok erőt és legyen melletted mindig valaki aki támogat :)
2016. márc. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Tegnap àtestem rajta :-( művi befejezés lett, mert a baba màr össze esett a bomlástól :-( kaptam tàgító pálcikát azt nem is éreztem, utána bódításba csinàlták vàkummal, ez nem volt kellemes :-( mivel a baba nagyobb volt kaptam oxitocint mèhösszehúzónak, az rossz volt és mivel lett egy kis komplikàció dőlt belőlem a vér kaptam még egy adagot, 4 órát görcsöltem kemyényen. Kiderült hogy a kisbabànk egy 2,5 hete 3 nap alatt lezajló náthába halt meg, ami tünetet nem produkàlt megtàmadta a méhet és a babàt. Ezért volt komplikáció a műtét után :-( sajnos csak a labor mutatta ki a fertőzést semmi tünete nem volt :-(
2016. márc. 10. 18:02
 10/11 anonim ***** válasza:
Ó sajnálom, de hidd el, jobban jártál így, hogy még be lehetett fejezni műtéttel (még ha komplikált is volt). Mielőbbi felépülést kívánok!
2016. márc. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!