Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Van már egy 2 éves kislányom....

Van már egy 2 éves kislányom. És terveztünk a párommal/apukával neki kistesót de félek hogy nem tudok több gyereket kihordani.2-szer elvetéltem. Képes leszek még egy gyereket világra hozni?

Figyelt kérdés
2 éves kislányom után rá 1 évre teherbe estem persze azt nem terveztük be de ha már így alakult megszerettük volna tartani. De 12+ hetesen elvetéltem vele sajnos.:( jó azon túl léptúnk. De rá még 1 évre vagyis most szerettúnk volna kistesót. Össze is jött.:) de most voltam 9 hetes és megint elvetéltem. :( miért van ez? Nem leszek többé képes kihordani gyereket? :( anyukámmal ugyan ez volt de az utolso terhessegevel amikor elvetelt ott valamit elcsesztek és ki kellett pakolni az anyukámat. Én ugye nem fogok így járni ha még egyszer próbálkozunk a késöbbiekben? :(

2016. ápr. 11. 03:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt inkább a kezelőorvosodtól kérdezd meg, ő a leleteid birtokában, vizsgálattal választ is tud adni. Nem látunk beléd.
2016. ápr. 11. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
bocs, ha valamit benézek. de nem vizsgáltak ki az első vetélés után? vagy akkor kiderült, mi a baj?vagy ha nem vizsgáltak ki, most miért nem akarod kivizsgáltatni magad? az egyszerűbb lenne, mint félni.:)
2016. ápr. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ismetlodo vetelesnel mar mindenkepp erdemes kivizsgaltatni magad.

Azt hiszem ugyan, hogy allamiban 3 veteles utan kezdik el, de erdemes az orvost megkerni, hatha mar most is adna beutalokat vervetelekre.

Egy vetelesre meg gyakran ramondjak, hogy "veletlen", de kettonek szerintem mar oka van, foleg hogy egyik sem az elso hetekben tortent nalad.

Termeszetesen privatban barmikor megvizsgaltathatod magad.

Erdemes lenne megnezni a hormonokat, nincs-e sargatest elegtelenseg, vagy veralvadasi zavar pl, mert sajnos vannak olyan problemak, amik mellett csak a nagy szerencsen mulik, hogy kihord az ember egy terhesseget. Sok esetben ennek alig, vagy egyaltalan nincs tunete, csak az ismetlodo vetelesbol lehet kovetkeztetni ra, hogy valami nem jol mukodik.

Olyan orvost kellene keresned aki kepben van a lehetseges okokkal es elinditja a vizsgalatokat.

Egyebkent viszont ha vizsgaljak ezeket es kiderul az ok, akkor konnyen orvosolhato es kihordhato a terhesség.

Nagyon sajnalom!

2016. ápr. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mivel még csak 2 napja vetéltem el meg kell várnom a 6 hetet és utána jövök vissza kontrolra. Akkor mindenféleképpen beszélek az orvossal.
2016. ápr. 11. 23:56
 5/9 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom ami történt, én is 9 hetesen veszítettem el egy babát a 2 évesem mellett. Mindenképpen vizsgáltasd ki magad, akár orvost is válts! Én rá egy évre terhes lettem és 4 héttel szülés előtt állok, kívánom hogy a tiétek is megmaradjon! Sok sikert kívánok és jó egészséget:-)
2016. ápr. 12. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen remélem a kösöbbiekben nekünk is össze jön. Gratulálok.:)
2016. ápr. 12. 13:31
 7/9 anonim ***** válasza:

Lehet vércsoportösszeférhetetlenség vagy ilyesmi. Ismerősöm pl csak lányt volt képes kihordani, a fiúkkal elvetélt (valami genetikai izé).

Ezért kérj kivizsgálást, és fel a fejjel, lehet még gyermeketek!

2016. ápr. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tucatnyi ok lehet a háttérben. Az én esetem: Első gyerek után két missed ab. Sorra jöttek a kivizsgálások. Konkrétan semmit nem találtak. Közben volt még két vetélésem. Feladatuk. Két év szünet után meg mondhatni véletlenül teherbe estem. A 7. héten Debrecenben nyaraltunk, és ott mentem el ultrahangra. És itt derült ki, hogy szív alakú a méhem, és csak az egyik oldalban tud kifejlődni a baba. Hát ez a baba éppen jó helyen volt. Már elmúlt négyéves.

Szóval ne add fel!

2016. ápr. 14. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Húúh az nagyon jó.:) Kivizsgálás mindenféleképpen lesz csak teljen le ez a pár hét.:) remélem, hogy nekünk is lesz a későbbiekben még egy picink.
2016. ápr. 14. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!