Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Valaki szeretne beszélni...

Valaki szeretne beszélni velem? Élet vetélés után?!

Figyelt kérdés

Két napja spontán vetélésem volt, iszonyú fájdalommal. Úgy éreztem, ahogy múlik a fizikai fájdalom, múlik a lelki is...most mégis azt érzem, ki kell írnom magamból, ki kell beszélgessem magamból a fájdalmat...

Még mindig néha a kezem ráteszem a hasamra, pedig már tudom senki nincs odabent :( még mindig arra gondolok bárcsak ne így alakult volna, hogy miértpontén és társai, ami ilyenkor szokás :(

Úgy érzem a munkámat is utálom hirtelen (emberekkel, családokkal dolgozom nap mint nap) és nem érdekel semmi más, csak hogy újra megtörténjen a csoda...

Szeretné valaki megosztani a tapasztalatait? Mi volt vetélés után, mikor esett újra teherbe?


2016. ápr. 15. 09:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Részvétem! :( Privátban szívesen beszélgetek veled, ha szeretnéd. Velem is megtörtént.
2016. ápr. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Szia! Sajnálom! Nekem kedden fejezték be műszeresen a terhességem. Nagyon rossz érzés, én is még a hasamra teszem a kezem, ha megfeledkezem magamról, bár még nagyon az elején voltam, így is borzasztó érzés! :( Nekünk van már két gyerkőcünk, ő lett volna a harmadik babucink (de férjemmel az első közös). :( Hány hetes voltál? Mi most le fogunk állni egy időre a próbálkozással, nem bírnék ki még egy ilyet rövid időn belül, így most másra fogunk koncentrálni. :( Nekem vérömlenyem lett a baba felett, és valószinüleg e miatt nem fejlődött, de nem lökődött ki magától, így műteni kellett sajnos. :( Ilyenkor elküldik szövettanra, 2 hét az eredmény. Félek tőle. Ma már jobban vagyok valamivel, próbálom összeszedni magam! Neked is jobbulást kívánok!
2016. ápr. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Sajnálom :( kívánom, hogy erős legyél és el tudd engedni a veszteségedet...

Nekem 8 hetes volt a babócám a meszi szerint, egyébként 6 hetest állapított meg az orvos. Szerencsére kilökődött spontán, az én orvosom akár két hetet is adott volna a dolognak (azt mondta a legjobbat akarja nekünk és azért, egyébként a protokoll szerint egyből művi úton kötelező lenne befejezni...)

Nekünk első gyerek lenne, ezért is visel meg ennyire...bár nem kételkedem, hogy ez a fájdalom iszonyatos akárhányadik gyerek esetében.

Valahogy nem voltam erre felkészülve, hogy ez is megtörténhet...hallottam városi legendákat vetélésről, de nem gondoltam, hogy pont velem megtörténhet...

Néha még mindig eszembe jut, hogy két hete még boldog kismama voltam...most meg szomorúan fekszem az ágyban és fájdalmam van, ha ki kell mennem...


Én úgy érzem, ha sikerül elengedni, akkor 1,5-2 hónapon belül ismét megpróbáljuk, a jó Isten velünk lesz és megmarad a második babóca...Nagyon vágyom rá.

2016. ápr. 15. 17:39
 4/18 anonim ***** válasza:
Kitartás. Nekem a munka sokat segített, pedig én gyerekekkel is foglalkozom. Próbáltam másra gondolni, hétvégenként utaztam, este meg belemerültem könyvekbe, filmekbe. Pár hónap után már ismét próbálkoztam. Mint mindig az idő sokat segít.
2016. ápr. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

En is gyerekekkel meg sokgyermekes csaladokkal foglalkozom :-S


Koszonom a biztatast

2016. ápr. 17. 12:20
 6/18 anonim ***** válasza:
Sajnálom. Nekem tavaly novemberben volt vetélésem, 8. hetes voltam. Váratlanul ért, mivel semmi előjele nem volt, az uh-n derült ki. Engem is borzasztóan megrázott, nem gondoltam volna én sem, h. ez lesz. Vigyáztam magamra, leálltam a futással, szedtem a terhesvitamint, odafigyeltem az étkezésemre. sokkollt a hír, aztán a műtét rémisztett meg, a műtét után pedig végtelen ürességet éreztem. Az első hónapban másra se tudtam gondolni, kerestem az okokat, bújtam a netet, aztán elmentem mindenféle vizsgálatra, mert bár a doki nem javasolta, én azért szerettem volna utánajárni a dolgoknak. A vizsgálatokat a 2. menszesz után ejtettem meg, minden eredmény jó lett. Nekem 3. menszesz kivárását mondta a doki. ez nemrég járt le, most kezdünk el újra próbálkozni. Szerintem te is akkor fogod jobban érezni magad, ha letelik a türelmi idő. Addig próbáld feldolgozni ezt, elfoglalni magad, sportolj, keress valami szabadidős programot.
2016. ápr. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

köszönöm!


Kívánom a legjobbakat, mihamarabbi egészséges babavárást!

2016. ápr. 20. 18:42
 8/18 anonim válasza:

Nagyon sajnálom, ami veletek történt.

Engem pénteken műtöttek. Előtte nem voltam különösen rosszul emiatt, sajnáltam, de próbáltam elengedni. Most úgy érzem belehalok, ha a 2 pici manóra gondolok, akiket elveszítettünk. Van egy gyönyörű 10 hónapos lányom, de nem tudok vele foglalkozni, nem érzem az igényeit. A férjem eteti, pelenkázza, öltözteti már 3 napja. Egész nap csak a kanapén gubbasztok. A saját családom (édesapám, nagymamám) nem veszi komolyan a problémánkat, csak legyintettek, hogy "ez mással is megtörténik".

Szerettünk volna kis korkülönbséggel kistestvért a lányomnak, de a szerződésembe csak így fért volna bele... 1 hónapot sem várhatunk már, nem hogy 3-t... Ezt is képmutatásnak érzem a saját részemről...

2016. ápr. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Utolsó sajnálom de nem értelek...Szerződés?Te időd?Hm???
2016. ápr. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
Határozott idejű a munkaszerződésem... És racionálisan gondolkozva csak gyes-re nem vállalunk babát... Idióta helyzet, hogy a gazdasági helyzetünk határozza meg, hogy mikor lehet babánk... :(
2016. ápr. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!