Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Lehetséges, hogy a terhesség...

Lehetséges, hogy a terhesség első heteiben lassabban fejlődjön a pocaklakó? Bővebben lenn.

Figyelt kérdés

Keresgéltem, mielőtt írtam volna, de azt hiszem ebben a témában minden eset egyedi. szóval...

A tegnapi napon voltam nőgyógyásznál, ahol felmerült a missed ab. gyanúja.

Kicsivel több, mint 9 hónapja született meg a kislányom, akit 1 héttel ezelőttig szoptattam. Utolsó vérzésem február 5-én volt, ezután 28-a környékén éreztem peteérés tüneteit. Március 21-én voltam először nőgyógyásznál, ahol 5,7 mm-es petezsák szerű képletet láttak, endometrium vastagsága 17 mm volt. Pontosan 2 hét múlva mentem vissza kontrollra. Ekkor 26 mm-es petezsákot és 5 mm-es szikhólyagot látott az orvos, szívműködés egyértelműen nem igazolható. Beutalt a legközelebbi kórházba, hogy jobb uh készülékkel is megvizsgáljanak (a helyi sztk géphez nincs doppler). Szóban a lelethez annyit tett hozzá, hogy a 2 hét alatt többet kellett volna nőnie a pocaklakónak, és látnia kellene már az embriót.

Szerintetek merjek még reménykedni, vagy szinte biztos, hogy elhalt terhességről van szó? Lehetséges, hogy a hormonrendszerem nem áll még készen egy második baba kihordására? Esetleg a szoptatás befolyásolta ezt?

Bocsi a sok információért, de gondolom ezek fontosak a kérdés megválaszolásához.



2016. ápr. 5. 09:08
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
0%
Ha dobog a szíve, akkor él, maximum később fogant.
2016. ápr. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se a szoptatás, se a 9 hónappal ezelőtti szülés nem befolyásolja az embrió fejlődését, ha már egyszer létrejött. A 9 hónap nem olyan kevés idő két terhesség között, attól nyugodtan ki lehet hordani, ha egyébként minden rendben. Mikor lesz a következő vizsgálat?
2016. ápr. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
Sajnos ez nem igazolódott egyértelműen, ezért küldött tovább az orvos. Nem tudom, hogy merjek-e bízni abban, hogy csak az sztk-s gép egy régi hulladék? Nyilván csak a következő vizsgálat után fognak biztosat mondani, de addig minden perc kín...
2016. ápr. 5. 09:30
 4/37 A kérdező kommentje:
Szerencsére holnap 13 órára már kaptam is időpontot. Egyetlen álmatlan éjszakával "megúszom"
2016. ápr. 5. 09:31
 5/37 anonim ***** válasza:
Én is szopi mellett lettem babás. Nem árt a szoptatás a dokim mondta. Oxitocint termel de a méhfal nem veszi fel. Kisfiammal febr.16-án jött meg és márc.24-én volt 7mm-es petezsák, ami 5 nappal későbbi volt, mert később volt peteérésem. Tesónál nov.11-én jött meg jan.04-én volt 3mm-es szikhólyag 9mm-es élő embrió, és biztos hogy később volt pé-m, mert csak a 18.napon voltunk együtt. . Sajnálom ha elhalt a baba, sajnos nálunk is egy vírus miatt :-(
2016. ápr. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
Akkor ha jól számolom, a kisfiaddal kicsit több, mint 4 hetes voltál, a testvérkével pedig 7 hetes? Ő mikor ment el? :/
2016. ápr. 5. 15:21
 7/37 anonim ***** válasza:
Igen, jól számoltad. A 16.héten :-(
2016. ápr. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
Hat a fene se tudja...:/ szerintem megfeleloen novekedett 2 het alatt, nem szamoltam ki, de kb 8+1 hetes lehetsz, ilyenkor mar kene latni embriot, magha nincs is szivmukodes, nem?! De van szikholyag, ami biztato!!! Remelem holnap gep mar tobbet fog latni, drukkolok, irj majd! :)
2016. ápr. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
A peteérés alapján 7+2-nek számolom. A kislányom 6 hetesen volt kb. ugyanekkora, neki akkor már volt szívműködése. Nem tudom, hogy merjek-e bízni benne, hogy csak az sztk gépe túl régi...
2016. ápr. 5. 16:13
 10/37 anonim ***** válasza:
Nekem a doki azt mondta az elsőnél hogy 6 hetesen kell lenni szívhangnak. Nagyon drukkolok, remélem minden rendben lesz!!!!!!!!!!!!!!♡
2016. ápr. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!