Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Spontán vetélés utan várjak -e?

Spontán vetélés utan várjak -e?

Figyelt kérdés
5 hetes terhességem spontan vetéléssel véget ért, az orvos szerint testileg nem szükséges várni, viszont felek hogy ismet elveszítem a babat.. Lelkileg csak egy kicsit viselt meg.. Egyik nap pozi teszt masik nap véget ért.. De olyan bizonytalan vagyok hogy igy nagyobb esély van egy újabb vetélésre.

2016. jún. 11. 15:11
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Nincs nagyobb esély a vetélésre!


A tapasztalatok azt mutatják, hogy vetélés vagy missed ab utáni műtétes befejezést követően könnyebb újból teherbe esni és több esélye marad meg a baba, mert a szervezet jobban teljesít.


Ez persze nem szentírás, de egyáltalán nem nagyobb az esélye, hogy újból bekövetkezzen a vetélés, csak akkor ha valami anyai oldalról hibádzik. pl trombózishajlam vagy genetikai probléma. Az meg jobb ha mielőbb kiderül és lehet tenni ellene!


Testileg valóban nem szükséges várni.

2016. jún. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat segített a válaszod igy aztán házi feladatom utanna jarni a trombózis hajlamnak mert az szoba jöhet előző terhességem során injekciós verhigitasra volt szükség a visszereim miatt.. Most Mielőtt ujra belevagtunk volna voltam doppleres visszér vizsgálaton de ott megnyugtató valaszt kaptam. De azt hiszem erre rákérdezek mielott új levelet küldünk a golyanak. Köszönöm szépen.
2016. jún. 11. 15:45
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van. Missed ab után. Nekem durva volt 5 hónaposan vetéltem el az élö babát!... Majd mütétileg kiürítettek.. Doki mondta hogy várjunk fél évet ezek után de 1 hónap múlva terhes lettem. Tökéletes terhesség volt, 4 kilós fiút szültem! Minden terhesség más! A vetélésnek is oka van! Néha tudjuk mi, néha nem.. De ennek így kell lennie!
2016. jún. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást, most a neten arra próbálok rákeresni hogy a trombozis hajlamot hogyan tudnám kideríteni.. legtöbben érszakrendelést irnak de az nekem nem jó mert a terségben ahol lakom valószínűleg év végére jutnék el addig.. előbb házi orvos aztán vérvétel aztán belgyógyászat és onnan érszakrendelés.. addig nem tudok várni :(.. de szerintem ha a nőgyógyaszt keresem fel ezzel a problémával átirányit a háziorvoshoz és max röhög egy jót hogy miért odamentem és ugyan ott vagyok :( de hétfőn felkeresem a haziorvost ez ügyben.
2016. jún. 11. 16:59
 5/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Nézd ez is egy megoldás lehet:


[link]

2016. jún. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen aranyos vagy hogy figyeled a bejegyzésem, mindenképp konzultalok a dokinommel és megprobalom egy vérvétellel kideríteni, siman bevállalom akar a mindennapos szurit is ha ugy biztonságban lehetnenk... Na de majd kiderul én pedig irok majd hatha masoknak is segitek ezzel.
2016. jún. 11. 17:15
 7/7 anonim ***** válasza:
Én a 6ik héten vetéltem el,nem keleltt műtét, doki nekem is azt mondta,hogy nem kell várni,de lelkileg még nem akartam, később mikor teherbeestem semmi gond nem volt.
2016. jún. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!