Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Honnan lehet tudni, hogy nem...

Honnan lehet tudni, hogy nem fejeződött be rendesen a korai spontán vetélés?

Figyelt kérdés

Van ennek valami jele, tünete?

Arra gyanakszom, hogy spontán vetélésem volt kb az ötödik héten, de nem vagyok benne biztos, nem csináltam tesztet. Késett a menzeszem,maximum egy hetet, és terhességre utaló tüneteim is voltak. A vérzés is furcsa volt, erősebb, fájdalmasabb, hosszabb, és az elején sok alvadt vérrel.

Szerintetek?


2016. jún. 28. 10:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

9 hetesen volt vetélésem (embrió nélkül, vagyis 6 hetesnek megfelelő volt). Kilökődött. A doki azt mondta, a vérzéstől két napot várjak és menjek kontrollra. Ott látta, hogy bezárult a méhem és kitisztult.


Csak orvossal lehet megtudni, aki ultrahangot készít.

2016. jún. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben nagyon fontos egy alapos orvosi kivizsgálás. Az unokatestvérem is így járt, de nem tisztult ki rendesen, valami szövetdarab bent maradt, begyulladt, fertőzést kapott, műteni kellett és sokáig nem volt biztos, hogy nem maradandó a károsodás. Aggódtunk érte nagyon. Inkább menj el vizsgálatra, minthogy utólag kiderüljön, hogy baj van!
2016. jún. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor menjek el orvoshoz? Az se biztos, hogy terhes voltam :( Nem terveztük a babát, akkor kezdtem gyanakodni, amikor furcsa tüneteim lettek, és a vérzésem is más volt :( Történt egy kis baleset, de a ciklus elején.
2016. jún. 28. 10:16
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is menj orvoshoz, én is elmennék. Inkább mondja azt, hogy fölösleges volt, bár nem hinném, hogy ilyen helyzetre ezt mondaná.

Az a tuti, ha megvizsgál.

2016. jún. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Neked kell tudnod, hogy milyen kockázatot vállalsz be.

A vérmérgezés komoly dolog. Én inkább elmennék feleslegesen, minthogy később gond legyen. Ennyit szerintem megér. Egy rutinvizsgálat elég hozzá. Abban nincs kockázat, ha elmész, nem? Csak abban, ha nem.

2016. jún. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát most megijedtem. Eddig azt hittem, hogy csak bedumálom magamnak ezt az egészet :'( Ez rettenetes. Ha elment tőlem egy baba, akkor az miattam volt :'(
2016. jún. 28. 11:08
 7/10 anonim ***** válasza:

Miattad?

Menj el a dokihoz, és mondd azt, volt pozitív terhességi teszted, akkor tutira alaposan meg fog vizsgálni. Persze, ha van rendes saját orvosod, akkor nem kell kamuzni :)

Nekem is volt vetélésem, 8. héten, és nekem műtét kellett. Lehet, hogy akkor éppen kellemetlenebbnek tűnik, de még mindig jobb, mint hónapokat kínlódni a méhed tisztulásával.

2016. jún. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igen, miattam. :( Nem terveztünk babát, és nagyon nem úgy éltem ahogy kellett volna. Lánc dohányos vagyok, napi 6-7 kávét iszom, össze vissza kajálok, két hete egész hétvégén talicskáztam , mert térköveztünk, sört is ittam . Az én hibám. Akkor vettem vissza, amikor elkezdett késni. Van dokim, pont ő mondta, hogy nem kell tesztelni, felesleges, ha késik, akkor menjek el hozzá. Már épp akartam menni, de megjött. Vagyis azt hittem megjött, de már semmit sem tudok.

Jobb lenne ha meg se tudnám, hogy esetleg terhes voltam, mert ezt nem bocsátom meg magamnak :'(

2016. jún. 28. 11:27
 9/10 anonim válasza:
Szia nem reg estem at missed abon mert elhalt a terhessegem.eleinte nem erzel semmit....majd a 4 napon azt erzed h mintha nem.lenne semmi oda bent.lemegy a hasad es elkezdodik a barnazas...vagy verrel sok sok verrel tavozik.amit egyerosebb gorcs megeloz.nem olyan megjovos gorcs.aztan a termeszet elvegzi a dolgat...aztan elmesz a nodokihoz aki meg uh goz aztan eldonti h van e elo terhesseg vagy megkezdodott a veteles vagy mar el is ment.s talal e meg kisebb db okat amit eu kaparassal elinteznek.laminallassal kezdenek azaz tagitassal.egy ora agy utana kezdodik venas altatas.utana kurettel kikaparnak.fel ora es ebredsz...ennyit tudok rola elmondani.borzaszto erzes volt mert husz anyukaval voltam osszezarva akik elvetettek a babat nem tartottak meg.en akartam es nem jott ossze.de a kovetkezoben mar bizni fogok es eros lesz.nem.adom fel.ha esetleg megtortenik a dolog nalad is.csak azt tudom mondani sird ki magad es lepj tovabb.es szedd a trimeszter vitamint.az segit ujra majd teherbe esni.de isten ne adja meg h baj legyen szoritok.
2016. jún. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ne légy ennyire szigorú magadhoz!

Persze, nem árt vigyázni, meg pihenni, nem dohányozni, stb. De ha ennyire közvetlen lenne az összefüggés az egészségtelen életmód és a vetélés között, nem lenne egy abortusz sem, mert mindenki el tudná intézni otthon magának.

Nem is tudtad még, hogy babát vársz, miért változtattál volna az életmódodon?

2016. jún. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!