Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Mivel lehet vigasztalni, aki...

Mivel lehet vigasztalni, aki elvetélt?

Figyelt kérdés
A nővérem egy évvel idősebb nálam, egy éve próbálkoztak, mire pozitív lett a teszt. Azonban tegnap volt nőgyógyásznál, kiderült, hogy már nem él a magzat. A férjének ma el kell utaznia munkaügyben pár napra, így áthozza hozzám a tesóm, addig se legyen egyedül. Nekem van egy 4 hónapos kislányom. Mit mondjak a nővéremnek, hogy ne fájon annyira neki?
2016. jún. 29. 06:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Semmit!

Ha akar,majd beszél róla,ha nem akar,akkor nem erőltesd!

2016. jún. 29. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem biztosítsd arról,hogy mellette állsz,ha valamit el szeretne mondani (kisírni magát) számíthat rád.
2016. jún. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindenki olyanokat mondott: "majd lesz másik", "ennek így kellett lennie" "biztos nem volt elég erős". Annyira fájt, annyira megalázónak éreztem, mintha azt mondanák: "ne rinyáljál már, ez gyakori eset, lesz másik". Engem csak a kivizsgálások vigasztaltak meg végül.


Mondd azt, hogy mindenben melletted állok, számíthatsz rám, szurkolok, hogy úgy alakuljon, ahogy ti akarjátok. Ennyi.


Most már nekem is 4 hónapos a gyerekem egyébként.

2016. jún. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom a valaszolokhoz.

Hallgasd meg es engedd, hogy szomoru legyen elotted.

Az olyantol, hogy "biztosan beteg lett volna, lesz masik hamar, stb" en nagyon merges voltam.

Olyan hatasa volt, mintha csak az ujjamat vagtam volna meg es indokolatlanul erzem a dolgot tragedianak.

Pedig ez tragedia, egy nagy veszteseg, jogom volt hozza, hogy szomoru legyek es ahhoz is, hogy sirjak. De az ilyen vigaszok epp ezt a jogot vettek el tolem, mintha csak tuldramatizalnam a vetelest.

En a ferjemen kivul igy inkabb nem is beszeltem errol senkivel, foleg nem mertem masok elott szomoru lenni, mert feltem, hogy ismet megkapom, hogy "jobb ez igy".


Nyugodtan mondd neki, hogy el sem tudod kepzelni, hogy mit erezhet (ha nem veteltel meg) es engedd gyaszolni. Az elso napokban nem kell megprobalni tullenditeni rajta ot ugy, mintha semmi sem tortent volna.

2016. jún. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
23%
Csak egy gondolat, de nem tudom, hogy hasznos e: mi lenne, ha feldobnád neki, hogy "temessétek el"? Hogy le tudja zárni majd a gyászát? Vagy gyertyát gyújtani, imát mondani, vagy akármi...? Jelezni felé, hogy a fájdalma jogos, mert elveszítette a gyermekét, akit nem is ismerhetett meg és hogy emberként elbúcsúzni tőle?
2016. jún. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%

Utolsó,ettől a hideg kirázott (rossz értelemben)!

Nem ismerjük,nen tudjuk,hogy fájdalmában mire van szüksége! Lehet arra,hogy hagyják békén,lehet arra,hogy kisírja magát!

A hülye sablon maszlagokat,amiket idióták szoktak ellőni(lesz másik,beteg lett volna...stb.) hanyagold, arra biztos nem lesz szüksége,hogy ilyeneket hallgasson!

Hisz ezt az elvesztett "gyereket" nem fogja pótolni egy másik!

2016. jún. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
43%

Nekem is elment noverem 2.babaja.. nyaralasunk kozben.. hat megszolalni nem tudtam. Nagyon rossz volt.. azzal nyugtattuk hogy beteg lett volna es jobb igy neki.. marmint a picinek :( 1 evet vartak utana a babara.. nem reg szuletett.. en novemberbe fogok szulni.. orulok neki hogy neki hamarabb osszejott a baba mint nekem. Lelkiismeret furdalasom lett volna:(

Probald nyugtatni hogy ne aggodjon osszefog jonni neki is :(

Kitartast nektek!!!

2016. jún. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Hagyd, hogy a nővéred irányítson. Ha nem akar róla beszélni, akkor ne hozd szóba. Ha akar, akkor hagyd, hogy kisírja magát. Erőltetni nem kell semmit, megvigasztalni nem fogod tudni.
2016. jún. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
38%

Tehát ha gyászról írok, akkor haszontalan és a hideg kiráz??? Elveszítette a gyerekét, miért is nem szabad meggyászolnia? Vagy a pici magzat nem ember még, erről van szó? Ilyenkor csak bőgni szabad, hogy elveszített egy terhességet, de ő még nem volt embergyerek? Vagy mi?

Ja, hogy akkor embernek kellene tekinteni azt is, akit ugyanebben a korban kikapartatnak és ez nem tetszik...

Én biztos meggyászolnám a saját babámat, ha elveszíteném kora terhes korban is, de látom ritka fajta vagyok, nem tekinti mindenki embernek őket.

2016. jún. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
85%

Nekem a 8. héten kellett műtéttel befejezni a terhességem.

Amit utoljára akartam volna az az, hogy valaki "vigasztaljon", sőt, leginkább egyedül akartam lenni. Még a férjem is jó, hogy dolgozni ment, így sokkal jobban tudtam sírni, dühöngeni. Nem csak szomorú voltam, hanem iszonyú dühös is a tehetetlenségtől.

Anyukám elkezdte nyomni ezt a "nem olyan nagy baj ez, biztos beteg volt, lesz másik" szöveget, elég rendesen kiosztottam.

Hogyhogy a nővérednek nem kell kórházba mennie, várnak a spontán vetélésre?

Készülj fel arra is, hogy ha megindul a vetélés, nagyon gyorsan kórházba kell juttatnod a nővéred!

2016. jún. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!