Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Jól tettem hogy 4-5 hetes...

Jól tettem hogy 4-5 hetes terhesen véreztem és orvoshoz mentem?

Figyelt kérdés
Igazából ez csak megerősítés magamnak, mert pozi lett a tesztem, kb. 4-5 hetes lehettem, és tegnap beindult a vérzés. Aznap éjjel kórházba mentem, kaptam Ergam cseppeket. Szerintetek jól tettem? Végülis nem vágtak ki azon nyomban, a dokim meg azt mondja szedjem. Reméltem meg tudják menteni, de valahol éreztem hogy ez butaság.

2016. aug. 10. 12:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Viszont az Ergam cseppel szerintem nem megmenteni akarják a terhességet, hanem gyorsítani a vetélést...


"Az Ergam belsőleges oldatos cseppek tartós és erős méhösszehúzódás kiváltására alkalmas gyógyszer. Az erős méhösszehúzódás a méhizomzatban futó ereket is szűkíti, így a szülés utáni gyermekágyi és a vetélés utáni vérzést hatékonyan csillapítja."


"Terhesség alatt az Ergam belsőleges oldatos cseppek alkalmazása méhösszehúzódásokat fokozó hatása miatt szigorúan ellenjavallt."


Én kései vetélés után kaptam, hogy csillapítsa a vérzést, és gyorsítsa a méh összehúzódását. Szerintem ezt nem a terhesség megmentésére kaptad! :((((

2016. aug. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen tudom...eszméletlen pánikban törtem ki éjjel, már 30 vok és sosem voltam terhes, ez lett volna az első, a párom is kiborult. De azt olvastam neten, hogy lehet adnak progeszteront, de meg sem próbálták. Azt mondta valamit lát, de lehet hogy az nem a baba. Lehet butaság emiatt kibukni, de azt hittem babás leszek én is :(
2016. aug. 10. 12:41
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg terhes voltál. Sajnálom.
2016. aug. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%
Azért a progeszteronnal megpróbálkozhattak volna, több ismerősöm is van aki vérzett ennyi idősen, volt aki sírva ment az ügyeletre és utrogestant kapott, köszöni jól van. Nem a kést akarom forgatni benned, csak szólok hogy ilyen is van.
2016. aug. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
64%

Atyavilág!

Nagyon durvának tartom, amit leírtál! Nagyon sajnálom!

Biztosan volt ennek orvosi indoka, hogy miért nem próbálták meg sem menteni a terhességet ...

2016. aug. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
29%

Korai vetelesnel semmi az eg vilagonm nem segit Ha az embrio nem egeszseges elmegy magatol nem tudjak visszatartani.

Legkozelebb maradj a fenekeden ne rohanj korhazba feleseleges.

Az uh 4 hetessen meg semmi nem latszik igy nem is tudjak megnezni epp a terhesseg vagy egy elhalt terhessegre adnak progeszteront.

A legujabb kutratasok szerint progeszteron nem segit semmit es azok a terhessegek ami megmarad prog potlassaml megmaradt volna potlas nelkul is.

Korai veteles egy nagyon bolcz dolog a termeszettol hiszen kivalasztja az eletkeptelen beteg gyerekeket Az eros nok szervezete valogat es csak az egeszseges magzatot tartja meg

2016. aug. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hasznos választ és a vigasztalást! Remélem legközelebb nem lesz ilyen, de azért lehet akkor is az orvost választom, max nem éjjel, de most volt először ilyenem velem :(
2016. aug. 10. 20:26
 8/12 anonim ***** válasza:
41%
Véreztem drága, haematomám is volt, görcsöltem és az Utrogestan elkezdése után 1,5 héttel már semmi probléma nem volt. Az orvos szerint a lecsökkent hormonszint volt az oka mindennek és a pótlás látványosan hatott! Úgyhogy azok akik szerint a hormonpótlás placebó elmehetnek a...-ba!
2016. aug. 11. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
18%

Most kuldtel el tobb nemzetkozi tanult kutato orvost a p ba.

Pla ce bo !!

2016. aug. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Velük együtt téged is! ;)
2016. aug. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!