Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Középidejű vetélés mögött...

Középidejű vetélés mögött milyen okok állhatnak?

Figyelt kérdés
23 hetesen elvetéltem,minden előjel nélkül kinyílt a méhszájam. Még várunk a patológia eredményére,szövettanra.Felszálló fertőzésre gondolnak,de a hüvelyi kenetem negatív lett.A crp-m 17 lett, a wbc is magasabb lett, 21.A magzatvíz sárgás volt és bűzös. Azt mondták, lehet nem találnak magyarázatot.Várnak még rám vizsgálatok, de addig is érdekelne, hogy ki mit hallott a témában? Ki milyen okról hallott? Köszönöm előre is. 4 hete csak az okokat keresem,az internetet bújom,szeretnénk gyerek(ek)et,ez a veszteség felfoghatatlan.Egy év múlva próbálkozhatunk újra az orvos szerint, addig mindent szeretnénk kideríteni,ha lehetséges.

2016. aug. 30. 09:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
79%

Van egy meredek elképzelésem, viszont nem vagyok szakember, csak laikus!!!

Nem lehet, hogy a kicsi meghalt és azért volt már sárgás-bűzős a magzatvíz? Nem lehet, hogy volt valami rejtett, ultrahangon nem látható betegsége, ami miatt nem tudott tovább élni?

Amúgy meg fogadd őszinte részvétemet, nagyon nehéz neked most.

2016. aug. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
24%

Először is nyugodj meg.

A magzat életkêptelensége vetéléssel jár. Az első terhességek is vetéléssel végződhetnek.

Arra gondolj, hogy a következő terhességed alkalmával kihordasz egy egészséges gyermeket.

2016. aug. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
80%

Én ikreket szültem meg, szintén a 23. héten, annak is a végén. Nekem is előjel nélkül kinyílt a méhszáj és beindult a szülés. Okot egyáltalán nem tudok. A jegyzőkönyvet nem kértem ki, mert azt mondták, fél év is lehet míg elkészül, de mire kikérhettem volna, már újra babát vártam, nem akartam magam felzaklatni terhesen. Nekem 3-6 hónapot mondott az orvosom várakozásra, én a 3-at is alig tudtam kivárni, egyesével számoltam vissza a napokat szó szerint. Rögtön első próbálkozásra terhes lettem, tökéletes második terhességem volt, amiből született egy tökéletese baba. :) Nekem ez volt a gyógyír, én egy év alatt becsavarodtam volna a várakozásba, de ez egyéni, hogy ki mikor áll újra készen.


Nekem nem volt gond se a babákkal, se a vizekkel, jobb híján én arra fogom, hogy a szervezetemnek sok volt a két baba, így lecsapta a biztosítékot. :(


Nagy valószínűség szerint soha nem fogsz kapni konkrét választ, ahogy az orvosok is mondták neked...


Ez több mint másfél éve történt, még mindig nem dolgoztam fel egyébként, rengeteget gondolok rájuk, álmodom velük. De nem tudom, hogy azzal, hogy kikérem a boncolási jegyzőkönyvet, jobb, vagy rosszabb lenne. Valódi választ valószínűleg nem ad.

2016. aug. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!A babánk élt még a pocakban,mert bár már kiboltosodott a burok a hüvelybe,volt szívhang és éreztem is,hogy mozog.Viszont mire megszültem,meghalt,farfekvéses is volt,próbáltam gyorsan nyomni,hogy hátha...de nem élt,mire megszületett,és így ott volt/és néha ott is van/ az önvád,hogy megöltem őt. Ezért gondolnak gyulladásra,amúgy mivel ilyen volt a magzatvíz,lehet már nem volt egészséges abban a közegben.

Nagyon sajnálom az ikreket,akkor ezek szerint nálad sem volt semmilyen előjel,de még az értékeid is jók voltak.Örülök,hogy azóta gyermeked van.Az orvos,aki ellátott,és az 1 évet mondta,nagyon alapos ember,szerintem ezért is mondta az 1 évet,azért mi szeretnénk hamarabb próbálkozni,ha már vannak konkrétumok. Mindent megnézetek,javasolta a méhtükrözést is,mert érezte a műszeres befejezésnél,hogy mintha hullámos lenne a méhem,ezt is meg akarja majd nézni. De én már gondoltam mindenre,olvastam a clamidiát is,mint okot,bár nem tudok róla,hogy lenne,de már mindent gondolok. Sokat segít nekem erről beszélni másokkal,köszönöm még egyszer,hogy válaszoltok,mert az ismerősök szinte bújkálok,nehéz számomra a részvétet látni az emberek szemében.

2016. aug. 30. 10:38
 5/23 anonim ***** válasza:

#3-as vagyok, nekem is átfutott az agyamon millió lehetséges ok. A dokim mindre rázta a fejét. Pl. az, hogy valami gond volt a babákkal. Genetikai UH-k szerint nem volt semmi baj, tökéletesen fejlődtek, normál magzatvíz, stb. Szóval erre azt mondta az orvosom, hogy ennyi idős terhesség már nem szakad meg a baba esetleg fel nem tárt betegsége miatt, akkor az megszületik betegen. Én amúgy IR-es vagyok, és van egy nagyon enyhe pajzsmirigy alulműködésem, de mindegyik kezelve volt folyamatosan, monitorozva terhesség alatt, nem volt elérés a laborértékekben, szóval ezt is kizárta. Stimulált terhesség volt, ezért is lettek ikrek, erre is gondoltam, de a doki erre is rázta a fejét, hogy nem függ össze. Gondoltam a gyökérkezelésemre is, ami nagyon elhúzódott, begyulladt, stb. de ez is rendeződött két hónappal a vetélés előtt. Meg nem erőltettem magam, otthon voltam már táppénzen, mert az első trimeszterben néhányszor pecsételtem. Nekem a teherbeesés előtt közvetlenül volt lapar műtétem, méhtükrözés, átjárhatóság, stb. mindent rendben találtak, minimális endometriózis volt, de azt leszedték akkor.


Úgy gondolom laikusként, hogy nagyon konkrét oknak kell lenni ahhoz, hogy meg lehessen találni egy kései vetélés okát. A bűzös víz miatt a te esetedben én felszálló fertőzésre gondolok a tenyésztés ellenére. Van ismerősöm, aki hasonlóan járt 21-22. hét környékén. Neki is zavaros volt, meg minden. Azóta két gyereke van már amúgy.

2016. aug. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Kedves #3-as! Az orvos is erre gondolt,gondolom a patológiai eredményben erre fény derül,ha az okozta.Mert azért mégis könnyebb,ha az ember megtudja,és jobban odafigyelek attól is,mint ahogy odafigyeltem.Én is táppénzeltem már,mert nekem is volt pecsételés az elején,és a munkahelyi stressz nem tett jót amúgy se. Már számolom a napokat,hogy a 6 hetes vizsgálatra tudjak menni,és utána minden vizsgálatra,amit az orvos nem javasolt.

Elmagyaráznád,mit jelent az,hogy IR-es?

2016. aug. 30. 11:27
 7/23 anonim ***** válasza:

Először is nagyon sajnálom, ami veled történt :'(


Másodszor: ugyan én sem vagyok szakember, csak ahogy olvasgattam és jár az agyam ezen, én is arra tippelnék, hogy valami fertőzés történhetett.

De remélem választ kapsz majd a kérdéseidre :'(

2016. aug. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
82%

Az IR (inzulin rezisztancia) egy gyakori cukoranyag-csere betegség, ami a szintén gyakori PCO szindrómát okozza, erről biztos hallottál már. Zavart okoz a peteérésben, kb. ez a lényege teherbeesés szempontjából, kezeletlen formában lehet oka a korai vetélésnek is, ha valaki mégis ovulál mellette és besikerül a baba. Nálam is ugye már középidőn túli volt és ahogy mondtam, diétáztam és ugyanúgy szedtem rá a gyógyszert, ahogy a második terhességemben is, ahol nem okozott semmi problémát, tehát az elsőnél sem lehetett ok az alapbetegségem.


Azt meg kb. felejtsd el, hogy a következőnél majd még jobban odafigyelek! Nem, nem a te hibád, ami történt! Nem rajtunk múlik, hidd el! Ha nem extrém módon hanyagolsz el egy fertőzést, hogy pl. hetekig tojsz arra, hogy ég, viszket, zöld a folyás, méretekre bűzlik, stb. akkor még megérteném, hogy okolod magad, de így... Nekem egyébként a vetélés egy 10 napos kúpkúra kb. 9. napján indult. Én azonnal rohantam dokihoz bármiben bizonytalan voltam, ez is egy ilyen volt, volt egy pici sűrűbb folyás, mentem be hozzá, kaptam a kúpot. Ezek szerint akkor még enyhe, ráadásul kezelt fertőzés is felszállhat. Akkor mi múlik még mégis rajtunk? Vigyáztam magamra, 2 (!!!!!) kilónál többet nem emeltem, pihentem, mindent orvossal beszéltem meg, stb. Mégis elmentek.


Egy kolleganőmnek mondta a dokija vetélés után, hogy ha menni akar az a baba, akkor fejre is állhat az ember, nem lehet megállítani, ha meg maradni akar akkor szintén. Az extrém esetektől eltekintve, hidd el, hogy nem a vetélő nő "rontott el" valamit és azért veszíti el a babát! Ezt nagyon gyorsan vésd a fejedbe!

2016. aug. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a magyarázatot,mondták már nekem mások is,hogy az inzulin rezisztenciának járjak utána,nem hinném,hogy van ilyen bajom,de egy vizsgálatot az is megér.

Köszönöm a fejmosást is,mert igazad van,ezzel nem segítek sem magamon,sem a férjemen,ha magamat okolom. Remélem kiderül valami,és az idő is gyorsabban fog telni,mert egyelőre azt érzem,csak cammog,mindennél jobban szeretnék gyerek(ek)et,és bár nagy fájdalmaim voltak,megszenvedtem a szülést,de egészséges babá(k)ért minden bevállalok.

2016. aug. 30. 11:58
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még annyi, ne gondold azt sem, hogy jobb lett volna, ha 23. hetesen életben marad... 28. hét előtt szinte esélytelen, hogy maradandó károsodás nélkül ússza meg a baba, a 23. hét meg még az önálló életképesség határa alatt van. Ha túl is éli valahogy a szülést, akkor lehet, hogy pár napig hétig szenved a csöveken, aztán megy el, vagy valahogy kibírja azt is, de egy életre megnyomorodhat, megvakulhat, stb.... erről egy neonatológus többet tudna mesélni, de szerintem gyászold meg, engedd el, és koncentrálj a következő babára. Kitartás!
2016. aug. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!