Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Középidejű vetélés mögött...

Középidejű vetélés mögött milyen okok állhatnak?

Figyelt kérdés
23 hetesen elvetéltem,minden előjel nélkül kinyílt a méhszájam. Még várunk a patológia eredményére,szövettanra.Felszálló fertőzésre gondolnak,de a hüvelyi kenetem negatív lett.A crp-m 17 lett, a wbc is magasabb lett, 21.A magzatvíz sárgás volt és bűzös. Azt mondták, lehet nem találnak magyarázatot.Várnak még rám vizsgálatok, de addig is érdekelne, hogy ki mit hallott a témában? Ki milyen okról hallott? Köszönöm előre is. 4 hete csak az okokat keresem,az internetet bújom,szeretnénk gyerek(ek)et,ez a veszteség felfoghatatlan.Egy év múlva próbálkozhatunk újra az orvos szerint, addig mindent szeretnénk kideríteni,ha lehetséges.

2016. aug. 30. 09:38
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Igen,tudom,hogy csak szenvedett volna,az orvos is mondta,hogy nagyon kis éretlen volt még,volt ott neonatológus is,együtt vizsgálták meg. A doki is azért szülesztett,és nem császározott,mert engem nézett,és a következő esélyeket.Köszönöm! Két hét múlva visszaállok dolgozni,talán úgy majd az idő is jobban telik,de egyelőre jó még itthon,még nagyon hullámzó a hangulatom,a héten lesz egy hónapja,hogy ez történt.
2016. aug. 30. 12:13
 12/23 anonim ***** válasza:
Figyu, ha gondolod, és a lelki oldaláról is jobban szeretnél beszélni, írj nyugodtan privátot!
2016. aug. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm,írok!
2016. aug. 30. 13:30
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom :-(

Nekem a dokimm azt modta, hogy középidős terhességnél vagy genetika, vagy fertőzés. A fertőzés lehet felszálló, vagy az anyai véren keresztül bejutó. A felszállónál megreped a magzatburok, kinyílik a méhszáj. Nekem anyai véren keresztül történt a fertőzés, teljesen tünetmentes voltam. Fájt a torkom.pár napig, se láz se semmi. Ez a 14.héten volt. Aztán a 16.héten mentünk uh-ra ott derültki. A fvsejt számom nagyon magas volt kétszerese a műtét után háromszorosa de semmi tünetem nem volt. Antibiotikum tett helyre.

2016. aug. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Kedves #14-es válaszoló!Őszintén sajnállak Titeket! És a 16 hetes UH-n mit látott a doki? Hogy jött rá? Nekem is 21-es volt a wbc-m,de kismamáknál max.15 lehet,a crp-m se volt horror magas,azt mondta a dokim,mégis megtörtént a baj. Nekem azt a bővebb,olykor sárgásabb folyást leszámítva más bajom nem volt,de ez is inkább már a megelőző napokban volt,semmi más.Még megfázva se voltam.És nálad kiderült,hogy mi okozta a fertőzést, a nátha? Nekem hipp-hopp kinyílt a méhszáj, a burok viszont nem repedt meg. Milyen kivizsgálást javasolt a dokid?
2016. szept. 1. 08:15
 16/23 anonim ***** válasza:

Mehszaj elegtelenseg

Lehet genetikai orokletes allapot de pl terhessegmegszakitas utan egyik leggyakoribb komplikacio

Mehen beluli amnioghoriotitis

A burok fertozese magatol a terhessegtol ez szokott csunya magzatvizet okozni.

Ezen kivul fertozesek listeria cmv virus nemi betegsegek okozhatnak kozepidos vetelest.

Sajnalom es sok erot kivanok a gyaszhoz nektek.

2016. szept. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! Akkor létezne olyan,hogy a burok a terhesség okán fertőződik?

Mehen beluli amnioghoriotitis - ezt kifejtenéd,vagy lefordítanád,nem találtam rá sehol,hogy pontosan mit jelent.A többi okot az orvos is jelezte,ezekre nagy részt vizsgálat is lesz.

2016. szept. 1. 16:29
 18/23 anonim ***** válasza:
A terhesseg alatt ket burok alakul ki a belso es a kulso az amnio es de ghorio reteg. Neha nehany baci GBS vagy GAS fertozes miatt a ket burok kozott fertozes alakul ki es ez keso veteleshez vezet.
2016. szept. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Értem, és köszönöm!
2016. szept. 1. 16:52
 20/23 anonim ***** válasza:
14-es vagyok. Az uh-on csak a mrghalt babát làtta és megmondta hogy kb.mikor halt meg. Akkor még azt mondta hogy vszínű nemtudják.megmondani az okot. Aztán beküldött a kórházba vérvételre, és amikor a labor eredményemet meglátta, akkor kérdezte hogy nem volt-e felső légúti megbetegedésem mert a labir alapján az lehett a gond. Mondtam hogy volt, és annak az ideje stimmelt a baba halálának az időpontjával amit a méretei alapján mondtak meg. Az osztályon a professzor is ezt nevezte meg oknak. Nem javasoltak kivizsgálást, mert volt akkor egy 15 hósom és a vetélés okaként a náthát mondták. Semmi.tünetem folyásom nem volt. A missed ab után nagyon durván véreztem, görcsöltem. Vérszegény is lettem, ez is a fertőzés miatt volt mondták, hogy a gyulladás miatt a műtét után összeesett a méhtest.
2016. szept. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!