Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Szeretném a vetelés dátomát...

Szeretném a vetelés dátomát magamra tetováltatni! Időben mennyit kéne várni vele? Már lassan 2 hete történt és könnyebb nem lenne de legalább lenne más fájdalmam is a lelkin kivűl! Van valam egészségügyi oka hogy még esetleg várjak vele?

Figyelt kérdés
2016. szept. 6. 13:43
1 2
 1/19 nanaszka ***** válasza:
84%
Èn is ìgy voltam vele... de meggondoltam magam... inkább csináltattam egy babatalpas nyakláncot, ès abba gravìroztattam bele... hidd el nagyon rosz az elejèn de idővel enyhül... nekem kettő volt idèn... ( máj 12.èn 17 hetes ikrek, most aug 14.èn 7 hetes...)
2016. szept. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
73%

Miért kellene várni? Semmi ok nincs a várakozásra.

De ritka hülye egy ötlet. Ha máskor is előfordul, azt is magadra tetovaltatod? Még azt is, ha megszuletik a gyerek?

2016. szept. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%

Marhaság. Én hármasikreket vesztettem el, szerettem volna egy gemini jelet "tri-gemini" jelre módosítva a vállamra tetováltatni. Úgy voltam vele, hogy ha a vetélés után még fél évvel is úgy érzem, hogy akarom, akkor megcsináltatom. Nem éreztem úgy. A veszteség veszteség maradt, rengeteget gondolok rájuk, álmodom velük, de a tetkót már hülyeségnek tartom, örülök, hogy nem csináltattam meg. Soha nem feledem őket varrás nélkül se.


Két hét nagyon friss seb, trauma még, ilyenkor nem tud az ember higgadtan gondolkozni, azt javaslom, várj vele még pár hónapot és ha még mindig úgy érzed, csak akkor vágj bele.

2016. szept. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%
Olvasgassál itt, [link] van ott oldalt egyéni segítség is. Ne pótcselekvésekkel áltasd magad, hanem gyászold el szaksegítséggel, például pszichológussal. Sem értelme nincs, sem helyes nem lenne egész életedben fizikailag magadon viselni a nyomát.
2016. szept. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
78%

nekem a dátum semmit nem jelent, így azt, habár ahogy mást sem tetováltatnék.

nekem semmi nincs, ami vígaszt nyújtana. egyedül csak annyi, hogy a szervezet mentálisan feldolgozza természetből adódóan. de sokszor gondolok arra, odafent találkozun e majd, milyen formában, hogyan, ha ilyen létezhet egyáltalán. vagy megszülettek e máshol és talán boldogok. vagy visszakaphatom e őket egyszer is. nem tudom elhinni, hogy csak üresség maradt, a semmi, a hiány, a fájdalom.

2016. szept. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
81%

Még nagyon friss a fájdalmad, de más fizikai fájdalom nem enyhíti a gyászodat. Ráadásul még évek múltán is folyamatosan rákérdezhetnek idegenek, mit takar a dátum. Nem lenne jó folyton feltépni a múló sebeket.

Előzőnek igaza van. Valódi gyógyulásra van szükséged.

Tudom, mit élsz át 4 vetélésem volt, egyiket

sem feledtem, de hidd el idővel könnyebb lesz.

2016. szept. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
73%

Ne tetováltasd fel!

Mindenki meg fogja kérdezni, hogy mi ez, és kínosan fogod érezni magad. Vagy beszélni kell róla, vagy kitérő válaszokat gyárthatsz.


Nem jó ötlet.


Az sem jó, ha te ennyire nem akarsz továbblépni. Idővel teljesen normális, ha enyhül a fájdalom, és nem gondolsz rá naponta. Egy tetoválás ebben csak hátráltat.


Két missed ab-om volt, most újra terhes vagyok. Mindenki más, ezt tudom. De nem szeretnék most magyarázkodni senkinek, hogy mi az a dátum...

Elfelejteni nem fogom.


Van tetkóm, nem is egy. Alapvetően mind egy-egy emlék. De a vetéléseim dátumát egész biztos nem varratnám fel.

2016. szept. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
83%
ez nagyon morbid…
2016. szept. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
83%
Inkabb majd a megszuletett gyerek datumat varrd fel. Ez tenyleg hulyeseg ahogy az elozoek irtak a fent emlitett okok miatt. Ezt meg fogod banni.
2016. szept. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
91%

Ezt nehogy magadra tetováltasd! Ez kb olyan mintha konzerválni akarnád a gyászod, a tetoválás csak örökké fel fogja tépni a régi sebet és emlékeztetni fog rá. Semmiképp sem ajánlom. Tudom h most nagyon rossz, de idővel enyhül a fájdalom majd, ez normális.

Ahogy valaki írta inkább a születendő gyermeked dátumát varrasd magadra!

2016. szept. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!