Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Mit illik mondani ha valaki...

Mit illik mondani ha valaki elvetél azon kivül hogy nagyon sajnálom?

Figyelt kérdés
2016. okt. 21. 17:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
48%

Ennyit, hogy sajnalod es ha tudsz vmiben segiteni, szoljon. Ha nem akar beszelni rola, ne kerdezgesd. Ha viszont szivesen beszelne rola, hallgasd meg.

Talan meg annyit, hogy ha beteg volt, jobb, hogy koran elment. Ilyenkor sajnos semmi es senki nem tud segiteni :(

2016. okt. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%

Semmit, ennyi elég. Talán még annyit hozzátehetsz, ha tudsz bármiben segíteni, nyugodtan szóljon.

Azt NE mondd neki, hogy lesz másik, meg hogy jobb, hogy elment, mert beteg lett volna.

(Én nem vetéltem, hanem halva született a gyerekem, és a "lesz majd másik" és társai nagyon bántóak voltak Számomra. Akik ezt mondták, azokkal szóba sem állok azóta).

2016. okt. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Aranyos vagy,hogy igy torodsz vele. Eleg a sajnalom.Igen ha akar beszelni rola akkor hallgasd meg. En akartam. Vegulis en elfogadtam amikor azt mondtak "jobb,mintha beteg lett volna". De ettol meg nagyon faj a dolog lelkileg. A "kovetkezo sikerul"-t pedig ketelkedve fogadom egy kicsit de bizom benne hogy igy lesz mert nem tehetek mast.Csak rettegek,hogy ujra megtortenik.
2016. okt. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Semmi mást ne mondj, sőt ha lehet ne is hozd fel a témát. Mindenki más és más, de én magamról tudom, hogy azzal okoznák nekem az ismerőseim a legnagyobb fájdalmat, ha szóba hoznák az esetet, még ha csak annyi időre is, hogy elmondják sajnálják.
2016. okt. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%

Hálás voltam azoknak, akik semmit nem mondtak, csak hogy sajnálom.

Akik azt mondták, hogy beteg lett volna, meg hogy majd lesz másik, azokat megfejeltem volna. Iszonyatosan tapintatlan dolognak gondolom. Akik ilyet mondanak, még sosem éltek át ilyet.

2016. okt. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem virágot is küldtek a kollégáim.

Másrészt megnyugtathatod azzal, hogy egy ilyen eset után nagyon könnyű újra teherbe esni.

2016. okt. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
5/6 Pedig az is lehet hogy vigasztalni akarnak azzal hogy "majd lesz másik"! Bár tényleg jobb ezt nem mondani.
2016. okt. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Már bocsi, utolsó, de nem nehéz felmérni, hogy egy elvesztett magzat/kisbaba nem egy taknyos papírzsebkendő, akit eldobunk, majd előrántunk egy "másikat". Minden ember egyedi, még egy magzat is, aki soha nem sírt fel.

Egy özvegyen maradt nőnek sem mondjuk a temetésen, hogy "ne sírj, majd bepasizol hamarosan és lesz

új férjed jövőre".

Akármennyire jónak gondolják egyesek ezt a "lesz majd másik" dumát, szerintem is borzasztó tapintatlanság ezt mondani.

Bár tudom, ezt csak egy veszteséget elszenvedett anya értheti meg.

2016. okt. 25. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Teljesen egyet értek az utolsó válaszolóval. Ez a vigasztalgatás csak a vigasztalónak könnyít a lelkén, hogy na én megtettem a magamét. Aki elvesztett valakit általában maga akarja feldolgozni főleg mert egy kívülállónak fogalma sincs arról, hogy mit érez, mit akar hallani, akar-e egyáltalán hallani bármit is, vagy inkább láthatatlan szeretne lenni és nem szeretné a többiek sajnálkozását végighallgatni.

Egy sima sajnálom, részvétem bőven elég. Ha a veszteséget átélt személy beszélni akar (bár ez szerintem igen ritka) még a témáról úgy is fog és akkor majd érezhető, hogy melyik közhelyet lehet éppen bedobni...

2016. okt. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én ugyanúgy elvesztettem. Engem vígasztal hogy ezután könnyebb újra teherbe esni. Ezt nem lehet összehasonlítani egy emberrel aki meghal. Nem ugyanaz. Én még monitoron sem láttam.
2016. okt. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!