Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Fenyegető vetélés esetén...

Fenyegető vetélés esetén köztelező a nap nagy részében feküdni?

Figyelt kérdés

Az orvosom nekem csak annyit mondott, hogy kerüjem a stresszt és nem sportolhatok. De minden fórum azt olvasom és ismerősi körben is mindenki azt mondja, hogy ágynyugalom kell.

Adminisztrátorként dolgozom nem tudom eldönteni, hogy visszamenjek-e dolgozni...


5-6 hetes vagyok, folyamatos pecsételő vérzésem van, esténként görcsölök, szedem az Utrogestant (3*1).

Petezsák múlt hét szombaton 7,5mm volt, szikhólyag nem volt benne; ezen a héten szerdán már 12mm volt és szikhólyag is volt benne. Azt mondta a doki, hogy jövőhéten elvileg kell lennie szívverésnek is majd.



2016. okt. 28. 07:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Szia! Szerintem maradj otthon és pihenj. A stressz nagyon nem tesz jót, de a pihenés és görcsök esetén a magnézium nagyon sokat jelent. Én is véreztem 10,5 hetesen meg előtte 2 alkalommal, így most itthon fekszem. Hétfőn leszek 12 hetes,és szerencsére eddig minden ok. Szerintem a baba mindennél fontosabb. Pihenj és ne stresszelj! Minden jót kívánok!
2016. okt. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Elég nehezen viselem ezt a 4 fal között való fekvést. Természetesen a babáért mindent, hogy rendben legyen.

Sajnos múlt hét szombat óta folyamatosan barnázok és előtte egy héttel a nem várt mensim idején is volt két napig pecsételő vérzésem, akkor magától elmúlott (előtte negatív lett a teszt, azt hittem megjött - mindig így szokott - csak amikor hirtelen elmúlott akkor csináltam tesztet és az lett pozitív, gyorsan-gyorsan elmentem orvoshoz akkor is, de semmit nem adtak).


A 12. hét után elvileg már egy kicsit aktívabb lehetek, ha jól gondolom.

2016. okt. 28. 07:52
 3/11 anonim ***** válasza:
85%

Engem 1 hétre bent fogtak a kórházba, csak pisilni kelhettem fel. Itthon is szigorú fekvés volt.

Én is szellemi munkát végzek amúgy.

2016. okt. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
Mondjuk nekem később volt problémàm 26.héttől( nyìló méhszàj és görcsök), és nem dolgozhattam. Irodai ülőmunka, de azt mondta a doki, hogy az egész napos ücsörgésis terheli a méhszàjat, szóval tilos. Főleg feküdnöm kellett, persze enni stb felkelhettem, meg egy egy rövid séta belefért,de max 30 percig lehettem függőlegesben.
2016. okt. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
36%

Nyugi, ha a doki nem mondta nem kell feküdnöd!

Ha kell úgyis mondja majd, meg felvetet táppénzre.

2016. okt. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kérdeztem tőle, hogy dolgozhatok-e, ez és ez a munkaköröm. Annyit kérdezett, hogy stresszes-e. Válaszom annyi volt, hogy "Hááááát... elvileg nem, de gyakorlatilag nem a legnyugisabb.". Mondta, hogy írnak egy papírt azzal írassam ki magam táppénzre a háziorvossal.


Azt tervezem, hogy a 12. hét után visszamegyek, ha minden ok lesz.

2016. okt. 28. 16:18
 7/11 georgina1221 ***** válasza:
100%
Én is barnázok hétfő óta. 6 hetes terhes vagyok, megijedtem, hogy baja van a babónak, de voltam az orvosomnál mindent rendben talált, petezsák 7 mm-s és volt benne szikhólyag is,2 hét mùlva megyek uh-ra; remélem, akkor már szívhangot is hallhatunk a férjemmel. Amùgy engem is ágynyugalomra ítélt az orvos, illetve táppénzre küldött a munkahelyem miatt. Szigorúan kell szednem a Magneb6-ot 3x2-t, illetve az elevitet és az inofolicot .
2016. okt. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%

Fekves tobbet ront a helyzeten mint segit

A fekvestol trobozisveszely alakul ki es terheli a tudot es a veset is ill az izmok allapotan nagyon sokat ront ill komoly szekrekedest okoz ezzel pedig erossen nyomni kell es igy beverezhet a mehszaj

Kulfoldon mar regen nem ajanljak sot tiltjak a szigoru agynyugalmat

Nagyon sok tudomanyos cikk es kutatats jelent meg ezzel kapcsolatban.

Ha egy ilyen korai terhesseg megmarad akkor akar erdoben fat is vaghatsz akkor is megmarad. Ha pedig beteg gyenge magzat akkor fejenallva is elmegy.

Ne fekudj maradj otthon mert verzve gorcsolve kellemetlen dolgozni de otthon siman molyolhatsz olvasgass tv sorozat mosogatas minden mehet ami nem nehez tehat ne vagj fat.

midwife

2016. okt. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó! Ezt teszem, az egész napos fekvés (1 napig csináltam) rosszabb volt, mint amikor fel-fel keltem, szépen lassan főzök valamit, teszek-veszek néha-néha, sokat pihenek, de nem fekszem 0-24-ben.
2016. nov. 3. 09:16
 10/11 anonim ***** válasza:
37%

Le lehet pontozni nem fogok bologatni a 100 eves dogmatikus protokolra ahol feleslegesen kinozzak a kismamat fekvessel

Nezzetek utana PUBMED.com fekves karos!!!

midwife

2016. nov. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!