Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Középidős vetélés (23 hét)...

Középidős vetélés (23 hét) után kinek mennyi időt ajánlottak az orvosok a következő próbálkozásig? Mennyi időt vártatok? Milyen tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés
Nekem kiderült az ok,sajnos méhűri fertőzés (chorioamnionitist okozott) okozta,legyengült az immunrendszerem,és nem tudta kivédeni a baktériumot. 1 évet mondtak, azóta volt olyan orvos, aki fél évet mondott.
2016. okt. 27. 09:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Nekem halva született a kislányom 33 hétre. Fél év várakozást (ezen belül 3 rendszeres ciklust) javasolt az orvosom. Végül 8 hónapra rá lettem újra terhes (a szervezetem okos volt, végül "kivárta" azt az időtartamot, amilyen hosszan a sikertelen terhességem tartott).
2016. okt. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat,és sajnálom.Szerintem mi már egy másik kérdéshez leírtuk a történetünket,mintha úgy rémlene. És mikor érezted azt,hogy kész vagy rá? Lelkileg elég volt a fél év a megerősödéshez? Nekem 3 hónapja történt,most pszichológushoz járok,úgy érzem kezdek erősödni,és most mindent elkövetek azért,hogy a szervezetem is erősebb legyen.
2016. okt. 27. 09:55
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem 23+6 hetesen ikrekkel beindult a szülés, nem lehetett visszafordítani a folyamatot. Az én dokim 3-6 hónapot mondott, a minimumnál egy perccel nem voltam hajlandó többet várni. Addig is egyesével számoltam vissza napokat. Első próbálkozós hónapban teherbe estem, álomterhességem volt, 40+0-ra született a babám szülésindítással.


Én egyszer voltam pszichológusnál, nekem nem segített, amiket mondott, mert sablon szöveget hajtogatott, nem volt kíváncsi arra, hogy én hogy érzem. Az jó, ha te találtál megfelelőt! A várakozást én is azzal töltöttem, hogy testileg is készüljek, mozogtam, diétáztam, stb.

2016. okt. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ezt nagyon jó hallani,olvasni.Örülök,hogy minden rendben volt utána,biztatóak a történeteitek. Én most méregtelenítő kúrán vagyok,illetve immunerősítésen is,3 hét múlva kiderül,hogy áll a szervezetem,és elválik,hogy szükség van-e még kezelésre. Azóta már vizsgálatokon is voltam,még várok egy-két véreredményt.
2016. okt. 27. 10:06
 5/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Igazából nem volt elég a fél év, most is azt érzem, hogy korán estem teherbe, mert nem volt idő feldolgozni ami történt (hiába jártam pszichológushoz, gyászcsoportba). De nálunk az idő sürgetett mert 41 éves vagyok. Nem várhattam több évet,mert ilyenkor már meredeken zuhan az esélye a természetes úton történő teherbe esésnek (meddőségi kezelést pedig nem vállaltam volna be). Lelkileg nagyon nehezen viselem a terhességet, minden egyes nap rettegek. Ráadásul ikrek fogantak, még ez is rátesz, mert ahogy az előző válaszolóval is történt, sajnos hatalmas az esély az extrém koraszülésre.

Szóval az orvos aki egy évet mondott azért mondta, mert a lelki feldolgozáshoz minimum ennyi idő kell.

2016. okt. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen,ezt mondták nekem azok az orvosok is,akik fél évet mondtak, hogy az 1 év a lelki megerősödés miatt indokolt,szervileg nem. Ugyanakkor én is úgy vagyok,mint a 2.válaszoló,hogy számomra az lesz megnyugtatóbb,ha újra babát várhatok és egészségben kihordva megszülhessem. Természetesen nem azért,hogy pótoljam a hiányt,ezt nem lehet... Nagyon nagy kitartást kívánok Nektek,és azt,hogy minden rendben legyen veletek!
2016. okt. 27. 10:16
 7/11 anonim ***** válasza:

Második válaszoló vagyok. Sok vetélésen (és kései vetélésen) átesett nővel beszéltem, többek között itt is. Van, akinek idő kell, míg újra képes próbálkozni, van, akinek az segít, ha azonnal belevág, amint az fizikailag megengedett. Az az SZTK-s pszichológus mindenkit az első katágórában akart kezelni és ontotta rám az ehhez illő sablonját, mellette mintha az egyik fülén be, a másikon ki, amit én mondtam. Nem is mentem vissza hozzá. Nekem egy sorstárs segített, akivel egy közös ismerős hozott össze. Neki is középdei vetélése volt, neki kellett idő, míg újra babát akart. Azóta már született neki kettő is. :)


Én hiszek abban, hogy mindenki ösztönösen érzi, hogy neki mi a jó. Nekem azonnal másik baba kellett, de úgy, mint egy lélegzetvétel. Nem pótlék, dehogy. Nem jobban és nem kevésbé a gyermekem, mint az ikrek voltak. Soha nem ismert mély szeretettel imádom. Ez a pótlék dolog, akkora marhaság, mintha azt mondanák, ha születik egy kistestvér, akkor a nagyobbat már nem fogod úgy szeretni.


Ha te az a kategória vagy, akin az újrapróbálkozás segít, akkor a legrosszabb, amit az orvosok, pszichológusok tehetnek, hogy hagynak fuldokolni a gyermek utáni vágyban, azzal, hogy "jaaaj, kedvesem, meg kell rendesen gyászolni". Nem, nem szabad hagyni, hogy ezzel le akarjanak nyomni a víz alá, amikor neked épp levegőt kell venned.


Kedves Első, te pedig ne aggódj, a kis angyalkád vigyázni fog az ikreidre, nem lesz semmi baj! Mint ahogy nekünk az ikrek vigyáztak a kisöcsijükre, talán ők is küldték őt hozzánk ilyen hamar. <3


Kedves Kérdező, neked pedig kitartást, sok erőt és gyors babásodást kívánok! :)

2016. okt. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) Üdítő volt olvasni a soraidat, egyébként a pszichológusom volt az egyik,aki azt mondta a 6 hónap szerinte bőven elég,fizikailag, lelkiekben pedig nekem kell éreznem,hogy mennyi idő kell. Alapvetően azt mondta,hogy jól haladok,ő csak erre rásegít,csak hagyjak magamnak időt magamra. És nekem is sokat segít a sorstársakkal való beszélgetés,talán a legtöbbet ez segít.
2016. okt. 27. 10:53
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Sorstársaim. Két és fél éve veszítettem el a kislányomat a terhesség 20. hetében, méhszájgyengeség miatt. Az orvosom egy évet javasolt, nemcsak egészségügyi, hanem lelki okok miatt is. Azóta nem próbálkoztam terhességgel, bár vágyom rá. Nekem nagyon sokáig tartott feldolgozni ezt a veszteséget és - egészségügyi okokból sem - éreztem magam késznek egy újabb terhességre. Pláne úgy hogy tudom veszélyeztetett leszek, műteni kell feküdni kell és van egy öt éves kislányom, aki nagyon anyás. 36 éves vagyok, nem várhatok már sokáig. Lassan itt az ideje. Alapvetően úgy gondolom, hogy akkor fog jönni, ha a fejem engedi. Amíg gátak vannak bennem addig nem leszek babás. Aztán utána nagyon remélni és hinni kell a legjobbakat. Mindannyiunknak!!!!
2016. nov. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én még várok egy szakorvosi véleményre, kb. 2 hét, és tudok hozzá menni,őszintén szólva a 6 hónapra gyúrok,ez motivál,eleinte kibékültem az 1 évvel, de mostanság egyre erősebb a vágy bennem. Bár most is csak nyomozok, vizsgálatokra járok,most úgy néz ki,hogy az inzulinommal van valami gond,a terheléses cukorvizsgálat inzulinértékei miatt endokrinológiára küldött az orvosom. Lehet,hogy ez is egy ok ... őrület. Kitartást kívánok én is mindannyiunknak és egészséges,babás mindennapokat most és a közeljövőben is.
2016. nov. 5. 11:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!