Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Olyan kerdesem lenne hogy...

Cintuskaa kérdése:

Olyan kerdesem lenne hogy mitol allhat meg egy par hetes magzat fejlodese?

Figyelt kérdés
Szoval aggodom nagyon . 9hetes vagyok es az egyik ismerosom pont ma irta hogy ok most 10hetesek voltak es elvetelt a lany azt mondta nekik az orvos hogy 9hetesen megallt a fejlodes es 10hetesen elvetelt. Szeretnek barmit megtenne a megelozes erdekeben.

2016. okt. 25. 18:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

LEgtöbbször genetikai rendellenesség, progeszteron hiány okozza, de léteznek betegségek, amik okozhatnak vetélést.


Nekem is volt egy rosszul fejlődő terhességem, valószínűleg genetikai rendellenesség volt a probléma (nem jó sejtosztódás, ami az élettel összeegyeztethetetlen). Sajnos ezt megelőzni nem lehet.



Szedhetsz pl magzatvédő vitamint vagy folátot, ami segít a velőcsőzáródási rendellenességek elkerülésében...


De az első trimeszterben 75% a vetélés lehetősége sajnos :(

2016. okt. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
A legfontosabb, hogy ne idegeskedj emiatt, mert ezzel nem teszel jót a babának. Attól, hogy az ismerősöd így járt, te nem fogsz!!! Pihenj, szedjél vitamint, próbálj egészségesen étkezni. Ennél többet nem tudsz tenni. Kívánom, hogy minden jól alakuljon!
2016. okt. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1. válaszoló, a 75 % erős túlzás. Olvass utána.
2016. okt. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%

Probalj ne idegeskedni ezen,azzal tehetsz a legtobbet.Bar en is rettegtem.. A szokasos magzatvedo vitamint es magneziumot szoktak ajanlani. Mast sajnos nem tudsz tenni,ezt nem lehet kivedeni.

En nagyon vigyaztam ra,9hetes volt a pici de meretre csak 7hetes... ezalatt a 9het alatt 4szor voltam uhn,(+a mutet elott meg egy) kaptam ultrogestant is. Nem dolgoztam,sokat pihentem.Endokrinologushoz is elrohantam amikor kiderult picit magas a tshm.. De csak elveteltem.. a dokik sem tudjak ilyenkor sajnos mi az ok es miert alakul igy de a koraterhessegek 17 % vetelessel vegzodik a dokim ezt mondta. Elvileg a termeszet szelektal igy. Mert genetikailag baj van a picivel.

2016. okt. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%

a 75%-ban benne vannak azok a terhességek, amik a megjövő menszivel "elmennek". Te olvass utána!


Sajnos én már eleget olvastam a témában.

2016. okt. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vetélési osztályon dolgozok, az a 75% teljesen valós szám! 10hetes terhességnél már nagy százalékban fejlődési rendellenesség a probléma, ha hormon pl progeszteron hiány lenne annak a jelei 6 hetesen már mutatkoznának. Kis esetben genetika. A fejlődési rendellenesség pedig kivédhetetlen. Ne görcsölj rajta ha rendben van megszületik ha pedig nincs nem tehetsz semmit és egyébként hidd el jobb is, főleg ha korán kiderül...
2016. nov. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!