Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Mikor és hogyan lehet vége?

Mikor és hogyan lehet vége?

Figyelt kérdés
Két hete állapították meg a missed ab.-ot (üres petezsák 8 hetesen). Az orvos utasítása szerint akkor kell bemennem a kórházba, ha görcsölök és/vagy vérzek. Az a kérdésem, lehetséges, hogy végül spontán és teljesen lezajlik a vetélés, vagy ha bemegyek, biztosan "kaparnak"? Ha természetesen lesz vége, akkor is hónapokat kell várni az újra próbálkozással, vagy lehet előbb is? Szerdán mennék vissza az orvoshoz, de most úgy érzem nem húzom ki addig, hogy őt kérdezzem meg.

2016. nov. 7. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is 8 hetes voltam,elindult a vetélés,vérzés görcsök,bementünk,megnéztek,tisztulgattam,de ajánlották a művi befejezést,nem reckíroztunk,beleeggyeztünk. Baja is lehet az embernek a napokig pangó szövetmaradványoktól,vértől. 3 hónapot kell várni a következő próbálkozásig.
2016. nov. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Nekem szintén 8 hetesen volt üres petezsák. A vetélés beindult, de nem zajlott le, műtét volt a végén.

Nekem 2 hónap várakozást írtak elő, 3 hét szextilalmat. Két ciklust vártunk, azonnal terhes lettem, most 22 hetes a baba, minden oké velünk.

Nem tartottam a műtéttől, sőt, szerintem így könnyebben túl lettem rajta fizikailag, mintha lett volna egy elhúzódó spontán vetélésem. Nagyon vastag volt a nyálkahártya, 31 mm.

Lelkileg persze nagyon nehéz volt, sokat vártunk arra a babára.

Sok erőt neked a tovabbiakhoz!

2016. nov. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Jól éreztem, elkezdtem ma vérezni. Bementünk a kórházba, azt mondták két lehetőségem van, és pozitívabban tüntették fel a spontán vetélést (ha rendben lezajlik), így hazajöttem. Most azért elbizonytalanítottatok. :S
2016. nov. 7. 19:39
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne bizonytalanodj el.

Sokszor valos ok nelkul avatkoznak be a spontan vetelesbe, altalaban rendben lezajlana magatol, termeszetesen folyamatos kontroll mellett. De sok korhaz/orvos egyaltalan nem is var, hanem egybol mut. Hogy miert, azt nem tudom, de nem minden orszagban ez a protokoll.


Nekem az elso vetelesem mutettel lett befejezve, akkor turelmetlen voltam, feltem, tul akartam esni rajta. Utolag mar lattam, hogy kb 2-3 napot kellett volna varnom es ment volna magatol is, mert epp a mutet elotti nap kezdtem verezgetni gyengen es mar a hasam is fajdogalt/erzekeny volt.

Sajnos ezt ujabb elhalt terhesseg kovette fel ev mulva, nem akartam ujabb mutetet, ha nem muszaj. Az orvos tamogatott. Abban maradtunk, hogyha beindul es tul erosnek erzem a verzest, gorcsoket, lazam lesz, vagy barmi, amit nem tartok normalisnak, akkor menjek be a korhazba, illetve ha megtortent, akkor is, mert csinal egy uh-t es ha esetleg sikerulne bevinnem a szovetet, akkor elkuldene tesztre.

Nalam vegul ugy zajlott, hogy elkezdtem gyengen verezni, inkabb pecseteles volt par napig, ami egyszer hirtelen valtott at eros verzesbe es a hasam gorcsolni kezdett. Olyan volt, mint egy igen gyenge vajudas, de ugyanugy hullamokban jott a gorcs. Nekem ez max 1 oran at tartott, tavozott a petezsak es utana a verzes is normal mensi erossegu lett. Voltak benne darabok meg a kovetkezo napokban, de az csak a mehnyalkahartya volt.

En a veteles utan reggel bementem a korhazba, volt uh. Az embrio kijott, a mehnyalka nagyresze levalt, egy-egy folt maradt, az orvos pedig biztatott, hogy az is kiurul valoszinuleg. Figyelni kellett a verzest (nem-e szagos, csokken-e a mennyisege), altalanos kozerzetemet, gorcsoket, lazamat, ha nincs semmi kiugro dolog az jo es igy is volt. Egy het mulva ujabb kontroll volt es addigra mar kiurult minden, tiszta volt a mehem, a verzes is szinte teljesen elallt.

Egyebkent nem igazan volt semmi elteres a muve is a spontan veteles utan. Kb egy hetig vereztem mindketto utan es nekem az ujabb terhessegre is azt mondtak mindket alkalommal, hogy egy ciklust kell kivarni.

Szerintem ha jol vagy, akkor varhatsz meg, ha meggondolod magad magad, akkor barmikor bemehetsz es megmuthetnek, de ha a spontan veteles utan maradna vissza valami, akkor is megcsinalhatjak.

2016. nov. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2016. nov. 8. 23:17
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én viszont pont az ellenkezőjéről tudok beszámolni, mint amit a # 4 hozzászóló írt.

Nekem is két vetélésem volt, az egyiknél azonnal műtöttek, amint igazolták, hogy elhalt a terhesség, nem várták meg a végét.

A másodiknál viszont - változtak a szabályok - húzták, halasztották. A doki mondta, hogy ez így nem teljesen biztonságos, de sajnos nem tudnak mit csinálni. Folyamatosan véreztem másfél héten át, már nem volt meg a petezsák sem, mikor a műtétre került sor.

Akkor úgy tűnt, minden rendben van... később azonban kiderült, hogy az elhúzódó vetélés során visszamaradt, elhalt magzati szövetektől súlyos fertőzésem lett. Ezt már nem lehetett kürettel orvosolni, hanem hasi műtét kellett. Az egyik petevezetékem is oda lett a fertőzés miatt.

2016. nov. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tegnap megvolt a műtét. Az elmúlt hónapban egy péntek este elkezdtem erősen görcsölni és vérezni. A biztonság kedvéért bementünk az ügyeletre (jól megijedtem, hiába hallottam előtte, hogy ez normális). A petezsák a vérzés ellenére megmaradt, de megnyugtattak, hogy üres petezsák esetén nincs fertőzésveszély. Még két hetet vártam, ez alatt a vérzés teljesen megszűnt. Csak türelmetlenségből kértem időpontot a műtétre, már túl akartam lenni ezen. Szörnyű volt arra várni, hogy ismét elönt a fájdalom, esetleg újra "eredmény" nélkül... Lelkileg biztos jobb lett volna, ha nem erőszakkal válok meg tőle. Most önzőnek és főleg üresnek érzem magam. De tegnaptól testileg is a gyógyulás útján vagyok. :)
2016. nov. 23. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!