Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Akinek volt már vetélése vagy...

Akinek volt már vetélése vagy missed ab, válaszolna kérem?

Figyelt kérdés

1. Szeretném megkérdezni, hogy vetélés után változtatott-e valamit az életmódjában, szedett-e valami készítményt, vagy kúrát csinált-e.

2. Utána ha sikerült újra teherbe esnie, az mennyi időre rá fogant meg? A következő baba megmaradt-e?


Sajnos, most 10 hetesen tudtam meg, hogy missed ab. 7 hetesen még minden rendben volt, szívhang is volt. Műtét lesz. Már most gondolkodom, hogy mit kellene változtatnom a jövőben, hogy a következő baba rendben legyen. Az elsőre 9 hónapot vártunk, utolsó 2 hónapban szedtem barátcserjét. Nem tudom, hogy érdemes-e lenne újra szednem.


2017. márc. 9. 01:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 8 hetesen volt inkomplett vetélés, aminek műtét lett a vége. Másfél évet vártunk arra a babára.

Alapvetően semmit nem változtattam, szedtem tovább a terhes vitamint, mellé plusz c vitamint. Elkezdtem a palástfű teát, nekem az bevált.

A harmadik ciklusban teherbe estem. A fiam már megszületett, 1 hónapos.

Nagyon gyakori ez a dolog, sajnos. Én is akkor szembesültem ezzel, amikor velem is megtörtént, és rájöttem, mennyi sorstársam van.

Legközelebb nem lesz semmi baj!

2017. márc. 9. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem pontosan 2014 szilveszterén műtöttek mert elhalt a baba. Nem változtattam semmit,csak hittem és bíztam hogy minden rendben lesz legközelebb. A műtét után 4 hónappal újra terhes lettem és bár korababaként de a műtét évfordulója előtt szültem. Kitartást neked,fogsz még babázni te is.
2017. márc. 9. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Marcius 31 en volt missed abom.Juliusba mar nem jott meg sikerult ujra.Most vagyok 36 hetes eddig minden rendben.Semmit nem valtoztattam esetleg annyit h tornazgattam h minel kevesebb sulyal sikeruljon ujra a terhesseg.A juliusi honapba ket naponta voltunk egyutt fetjemmel plusz ovulacios tesztet is hasznaltam pluszba.Sajnos ezt megelozni nem lehet.De bizni kell es hinni h a masodik babaval mindem rendben lesz
2017. márc. 9. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem oktoberben volt vetelesem, 6 hetes korban, szivhang sem volt meg, valoszinuleg nem tudott rendesen beagyazodni es kifejlodni. Csak petezsak volt.


Ra 3 ciklusra sikerult, semmin nem valtoztattam! Karacsonykor teszteltem pozitivat, 15 hetes vagyok most.


Ne kezd ossze-vissza gyogynovenyteakat inni, en is akartam de sokaknal olvastam, hogy ha a ciklusod rendben, peteeres is van, akkor lehet, hogy csak osszezavarja majd!

Amit elterveztem, hogy januartol csinalok (ha nem jott volna ossze 2016-ban :)), az ovuteszteles, az segit beloni meg pontosabban a megfelelo idot :)

Hajra, meglatod jonni fog a baba ismet es akkor mar minden tendben lesz!

2017. márc. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

9 hetesen derült ki a missed ab, 9+5 hetesen műtöttek, ikreim lettek volna.

1. Nem változtattam.

2. 8 hónapra rá sikerült, de nekem gondom akadt a vetélés után, nem indult be újra a ciklusom, csak gyógyszertől, az meg túlstimulált, így cisztáim lettek, amik mellett esélytelen volt teherbe esni. Amint ez kiderült és megoldottuk, rögtön összejött. Már 20 hónapos nagylány.

2017. márc. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Természetesen, minden komment Hasznos.
2017. márc. 9. 09:21
 7/9 anonim ***** válasza:
54%

7 hónap próbálkozás után estem teherbe, 7 hetesen volt megindult vetélésem, műszeres befejezéssel.

A dokim azt mondta, másodjára könnyebb lesz a teherbe esés, ebben kivételesen nem lett igaza (pedig amúgy mindig igaza van!), mert a következő terhességemre 8 hónapot kellett várni. Annyiban volt más, hogy megelőzésképpen már a pozitív teszttől kaptam progeszteronpótlást, de nem hiszem, hogy számított volna... (ez a terhességem megmaradt, immáron 10 éves nagylány :) ).

A harmadik terhességem is vetéléssel végződött, pedig ekkor is kaptam progipótlást az első pillanattól kezdve.

Igazából utólag már tökmindegy... VAN egy fantasztikus gyermekem és ez a lényeg.

2017. márc. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az én életmódom változott, igazából rosszabb irányba, de nem törekedtem rá, csak elkeseredésemben történt. Előtte figyeltem rá, hogy viszonylag egészségesen kajáljunk (nem a babatervezés miatt, hanem magunk miatt), csak kisebb kilengésekkel édesség vonalon. De annyira úgy éreztem, hogy nem ért semmit, hogy azóta összevissza ettem mindent, ami jött, zsírosat, édeset, liszteset.

A doki azt mondta, hogy szerinte beteg lehetett a baba, így nem szedtem semmit. Hosszú időre elment a kedvem az egésztől, amikor újra próbálkoztunk, elsőre sikerült és meg is maradt. Valószínű igaza volt a dokinak.


Nyilván az én példám nem jó (mert nem egészséges), de bizonyítja, hogy ha nincs szervi bajod, tök mindegy, hogyan élsz, összejön a baba. Életmódváltásra kimondottan csak a terhesség létrejötte érdekében akkor van szükség, ha van valami gond, pl. IR, ami életmódváltással kezelhető. Gyógyszert meg gyógyhatású készítményt pedig csak akkor szabad szedni, ha konkrét problémára szeded. Ha nincs semmi bajod, szerintem többet árt mint használ.


Írták már előttem, hogy sajnos ez nagyon gyakori. Én sem tudtam, hogy mennyire, pedig könnyebb lett volna. Miután velem megtörtént, azóta megtudtam, hogy rengeteg más ember - ismerősök is, akikről nem tudtam! - járt így.

Nekem az volt a legnehezebb, hogy bele merjek vágni újra, vagyis elhiggyem, hogy legközelebb sikerül.

2017. márc. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem 2. próbálkozós hónapban jött össze újra, de sajna az is missed ab lett 10 hetesen. Most kivizsgalasok várnak ránk, mert ennek biztos hogy valami oka volt. 2 hete volt a műszeres befejezés.
2017. márc. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!