Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Vetélés után Utrogestan?

Vetélés után Utrogestan?

Figyelt kérdés
Április 2-á volt egy spontán vetélésem. 7 hetes voltam. A dokimmal abban egyeztunk meg, hogy a májusi mensi után próbálkozhatunk, és ha pozitiv lesz a tesztem, menjek es ir fel utrot. Igenám, csakhogy nekem az elozo terhessegemkor már aznap barnáztam, amikor pozi lett a teszt. Nem lesz késő megint? Van itthon egy fél doboz utrom, szerintetek nagy balgaság lenne, ha magamtol azonnal elkezdeném, nehogy megszakadjon a terhesseg, aztán persze ahogy a doki mondja, olyan adaggal folytatnám?

2017. ápr. 15. 10:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Én beszedném rögtön a pozitív tesztnél, ahogy a doki mondta, utána elmennék hogy írjon még fel. Átani nem ártassz vele.
2017. ápr. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én Duphastont szedtem a pozitív tesztről. Closty mellé kaptam a receptet, így volt megbeszélve a dokival, hogy ha pozi, elkezdem.
2017. ápr. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én is igy gondolom. Csak az a gond, hogy adagolast se mondott, csak azt hogy telefonaljak, ha pozitiv. A vetelesemkor az ugyeletes orvos a korhazban 2*2-t szedetett velem, szajon at, de akkor mar keso volt. Most is annyival kezdjem majd? Vagy mi az altalanos?
2017. ápr. 15. 11:10
 4/12 anonim ***** válasza:
En pozitiv teszt napjan felhivtam, hogy kezdhetem-e az itthon megmaradt utrot. Igen, sot kell is, ezt mondta.
2017. ápr. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igy fogok tenni en is, koszonom szepen!
2017. ápr. 15. 11:41
 6/12 A kérdező kommentje:
Es igy megmaradt a baba? Es mikor sikerult a veteles utan?
2017. ápr. 15. 11:43
 7/12 anonim ***** válasza:
4. vagyok, igen, 20. hetben vagyunk :)
2017. ápr. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Jaj, de jo! Gratulalok! Es mennyit vartal es mikor sikerult? Bocsi a kerdesekert!
2017. ápr. 15. 12:30
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Az Utro csak akkor segít, ha a vetélés progihiány miatt történt. Nem küldött el vérvételre? Mert még a következő terhesség előtt érdemes lenne ezt megnézetni.


Ha más miatt volt a vetélés, akkor nem fog segíteni.

Én vetélés után se kaptam Utrót, mert az orvosom valamiért biztos volt benne, hogy nem az a baj, és másodszorra tényleg megmaradt.


De ha be is szeded, arra vigyázz, hogy később abbahagyni vagy csökkenteni nem lehet (csak már a végén, amikor nem kell szedni), mert az viszont vetélést okoz. Tehát ha 2x2-vel kezded, a dokid már nem írhat 2x1-et. Szóval inkább kevesbbel kezd, és emeljétek az adagot.

2017. ápr. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt. Valoszinu az lesz, mert a ket fiam rogton elsore sikerult, teljesen problemamentes terhessegbol szulettek, nem is hallottam még akkor olyanrol, hogy barnazas. Azota viszont mensi elott is 2-3 napig barnazok, amivel sajnos megint nem foglalkoztam, mert nem gondoltam, hogy bajt jelent. Igy azt mondta a doki, hogy bár ezer oka lehet a vetelesnek, szerinte progi hiany lesz. Elso vetelessel nem foglalkoznak, azt mondta, plane, hogy van ket egeszseges gyerekem. De koszi a javaslatot, 2*1 fogom kezdeni.
2017. ápr. 16. 07:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!