Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Tényleg indokolt nálam 3-4...

Tényleg indokolt nálam 3-4 hónapot várni?

Figyelt kérdés

Első hónap, hogy úgy döntöttünk, jöhet a baba. Egyből össze is jött, rögtön teszteltem, ahogy késett 1 napot, pozitív volt.

Aztán 5 nap késés után megjött. Elmentem orvoshoz utána, aki azt mondta, spontán vetélés volt, de nem kell kaparni, mert kiürült a méhem magától.

Viszont azt mondta, 3-4 hónapig most nem javasolt, hogy próbálkozzunk.

Neten csomó helyen olvasom, hogy felesleges ennyit várni, főleg ilyen esetben. Hiszen, ha nem várjuk ennyire, és nem akarjuk ennyire ezt a babát, kb csak annyi tűnt volna fel, hogy késett pár napot, aztán megjött.


2018. márc. 21. 10:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Majdnem 24 hetes iker(!)terhességem szakadt meg szülésbeindulással, amit nem tudtak megállítani. Nekem a dokim 3-6 hónap kihagyást javasolt én a minimumot is alig tudtam kivárni. A 4. (első próbálkozós) ciklusban terhes lettem, tökéletesen problémamentes terhesség volt.


Egy sima kémiai terhesség után nem várnék ennyit, az biztos. Na jó, max. egy ciklust kihagynék.

2018. márc. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Kérdezd meg, miért javasolta! Minden dokinál más a protokoll, ugyanakkor szervezetfüggő is, kinek a méhe hogy viselte. Én egyből próbálkozhattam vetélés utáni első hónapban, de lehet a te szervezeted máshogy reagált, a doki meg akarja előzni az újabb vetélést, nem ritka hogy ha túl hamar esik újból teherbe az ember akinek nem kéne, hogy újból elvetél. A vetélés okától is függ, lehet kapsz választ nála ha rákérdezel!
2018. márc. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

En is nagyon koran veteltem el, magatol urult. Az en dokim elmelete szerint ilyenkor azonnal lehet probalkozni, az egy ciklust azert javasoljak hogy legyen mibol szamolni. Mi nalunk ugy alakult hogy nem sikerult megvarni. 12. Hetben vagyok minden rendben.


Ha mutet lett volna vagy mar magzat, akkor kerte volna varjunk egy ket ciklust.

2018. márc. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igazából az a fura, hogy ha én nem kérdezek rá, hogy akkor mehet-e tovább a babaprojekt, nem is mondta volna, hogy várjunk...
2018. márc. 21. 11:20
 5/11 anonim ***** válasza:
64%
A doki tudja a dolgat gondolom van oka hogy ennyit mondott. De ha neked a neten olvasottak hitelesebbek akkor hajra ...nem.hiszem hogy ne lehetne ennyit varni...
2018. márc. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%
A barátnőm hét hónapos terhesen vesztette el a babát, meg kellett szülnie a halott gyereket. Három hónapot javasolt várni az orvos, ő egy hónap múlva terhes lett, azóta , egészséges nyolc éves a fia. Neked egy sima kémiai terhesség volt úgyhogy nem értem ezt a három négy hónapot.
2018. márc. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
19%
Nem kell várni, max elvetélsz mégegyszer
2018. márc. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#7-es és miért is? Ha hormonális oka van (pl. progeszteron elégtelenség), akkor akkor is baj lesz, ha 100 év múlva esik újra teherbe. Egy kémiai terhesség az a szervezetnek a semmi kategória, se komolyabb hormonális, se fizikai változás nem történt még. Ilyen esetben egyszerűen orvosa válogatja, hogy ki mit javasol - nagyjából ex has.
2018. márc. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megnyugtattatok! :)

A következő menstruációt biztosan kivárjuk, utána meg meglátjuk, hogy érzem magam testileg és lelkileg. De 2-nél többet nem hiszem, hogy várunk. Legkésőbb májusban belevágunk újra :)

2018. márc. 21. 13:08
 10/11 anonim ***** válasza:
26%
Jól teszed, nem kell megkérdezni az orvost, csak a laikus netezőket mert ők jobban megnyugtatnak. Hajrá :)
2018. márc. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!