Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Barnás pecsételés terhesség...

Barnás pecsételés terhesség alatt. Előfordulhat, hogy ártalmatlan?

Figyelt kérdés
A problémám az lenne, hogy a terhességem elejétől nagyon görcsölt a hasam. Az 5. héttől barnás folyás is társult hozzá. Valahol azt olvastam, hogy a magne b6 jó az alhasi görcsre. El is kezdtem szedni a magne b6 extrát napi 2-vel. 5 hét és 5 naposan látott az orvos először. A terhességem méhen belüli, él, és semmi probléma. Írt fel nekem Progresterone exeltis-t. Azt is szedem napi 2-vel. Most 6 hetes és 5 napos vagyok. Pont egy hete jártam az orvosnál, és legközelebb jövő héten kell vissza mennem. Az alhasi fájdalom elmúlt, de a barnás pecsételés nem. Mit csináljak? Pánikoljak? Van okom az aggodalomra, ha az orvos nem mondott semmit? Van olyan, hogy esetleg ártalmatlan? Volt már valaki akinek nem lett baj belőle?
2018. jún. 14. 09:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, előfordulhat, hogy ártalmatlan, van, aki sokat pecsétel a terhesség alatt, mégis megmarad, másnak nincs semmi tünet és elhal az embrió. Szóval erre nincs merev szabály. A progeszteron és magnézium szedésnél jelenleg nem tehetsz többet, az orvosok sem, a természet majd eldönti. A beteg embriót ezek sem tartják meg (szerencsére). Ha módod van rá esetleg, akkor beszélj telefonon az orvossal, hogy nem múlt el a pecsételés, rád akar-e nézni, vagy elég lesz-e jövő héten.


Drukkolok!

2018. jún. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Ez megnyugtató, mivel weboldalok többségén olvasom, hogy elhal a terhesség, viszont az ártalmatlan okokról meg nem hallok.
2018. jún. 14. 09:37
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

Igen, van okod aggodalomra. Amint pecsételést látsz, menj orvoshoz, ha a te orvosod csak jövő hétre hívott, akkor hívd föl, de a legjobban azzal teszed, ha bemész a hozzád legközelebb eső kórház nőgyógyászatára. Vérző kismamát senki sem fog elküldeni.

Én pecsételtem. A hormonkúra mellett több hét szigorúá ágynyugalmat írt elő az orvosom. Végül megmaradt a kisfiam, de fenyegető vetélés volt a diagnózis, és nagyon betartottam az orvos utasításait. Abban a pár hétben szó szerint csak tisztálkodni keltem föl az ágyból.

2018. jún. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Tényleg lehet,hogy semmi gond. Anyukám a húgommal rendesen vérzett - mert azért menstruációnak nem hívnám -, aztán már 29 éves.

A progeszteronra a saját esetemet mondanám. Kiderült, hogy progeszteron hiányom van, ugyanezt a Progeszteron exeltis-t érta fel a dokim. Segített is, ahogy elkezdtem szedni, első hónapban terhes is maradtam. Azonnal mentem nőgyógyászhoz - előtte volt méhen kívülim, idegesebb voltam - és a Progeszteron exeltis helyett az Utrogestant írta fel. Mindekét esetben - méhen kívüli terhességemen felül 2 terhességem volt - az Utrogestant kaptam, mindketten egeszségesek.

Azért írtam, hátha jobb lenne az Utrogestant, de a doki úgyis jobban tudja.

2018. jún. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az tény, hogy komolyan kell venni és orvoshoz kell fordulni.

Egyáltalán nem biztos, hogy progeszteron hiányod van. De rutin szerűen természetesen felírják.


Nekem a pozitív teszt után pár órával kezdődött, aztán hetekig tartott. Barnáztam, volt rózsaszínes folyásom, sőt volt egy nap mikor kifejezetten erős vérzésem volt.

Azt hittem vége... De minden uh-n ott volt erős szívhanggal, és megfelelő méretekkel :)

A 8-dik hét körül múlt el, addig meg szétizgultam magam... most 12 hetes vagyok, remélhetőleg minden rendben odabent :)


Én 3 nőgyógyásznál jártam a vérzés miatt:

Az első csak széttárta a kezét hogy háááát 50-50%

A második vizsgálat nélkül progeszteront írt fel, és egy percem belül ajtón kívül voltam.

A harmadik vette a fáradtságot és bő 10 percig ultrahangozott, de már az első percben közölte hogy van egy hematómám és az okozhatja a vérzést.

Elmondta hogy csodát tenni nem tud, ilyenkor a természet dönt. A progeszteron nem csodaszer, de ezt én is tudtam. A fekvés sem akadályoz meg vetélést, az első trimeszterben (kivétel néhány indokolt esetben).

Szóval mivel a második doki miatt már szedtem progeszteront, így azt folytatnom kellett. Illetve ajánlott még rutascorbint, az meg érfalerősítő.

2018. jún. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nagyon szigorú beosztás szerint dolgozom 3-tól hajnal 1-ig, az orvosom pedig hétfőn és csütörtökön rendel fél 5-től 7-ig, szóval attol tartok, hogy erről már lemaradtam. Viszont találkoztam már olyannal, akinek mondtam, hogy mi a helyzet, és csak vállat vont, hogy "óh, nekem is volt az elején." Viszont már szóltam a főnökömnek, hogy babát várok, hogy ne érje meglepetés, hogy jövő héten még megyek délelőtt, aztán már megyek táppénzre. Persze, ha velem akar maradni a picim.
2018. jún. 14. 11:25
 7/12 anonim ***** válasza:
Akkor én a helyedben most mennék el pár nap táppénzre, hogy tudj pihenni a dokival való találkozásig is. A baba gondolom ér annyit.
2018. jún. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Vagy van baj, vagy nincs. Rendesen beleástam magam a témába, mikor ebben a cipőben jártam mint te. Az én terhességem 8 hetesen befejeződött progeszteron és ágynyugalom. Ha meg akar tapadni és maradni akkor töm mindegy, hogy fekszel, vagy nem megmarad. Ha nem tapadt meg megfelelően akkor úgy is leválik..

Maradjunk annyiban hogy nem normális dolog vérezni egy terhesség alatt,de ennek ellenére nagyon sokan ki is hordják a bébit.

Jó nagy segítség voltam.

Azt eldöntöttem,hogy a következőnél semmit nem vagyok hajlandó beszedni, sem kórházba feküdni,akkor sem, ha pecsételek..4 hétig vegetáltam és reménykedtem a semmiért.

2018. jún. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Tehát progi és fekvés ellenére.
2018. jún. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is barnáztam, azonnal dokihoz rohantam, minden oké volt. Duplára emelte a magnéziumot, írt hormont, hogy biztosan minden ok legyen. 2 hét múlva elment a babám...
2018. jún. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!