Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Akinek meghalt a babája mit...

Akinek meghalt a babája mit kezdett a baba cuccokkal?

Figyelt kérdés
3 naposan meghalt a babánk...mit kezdjünk a baba holmikkal? Mindent megvettünk már...megtartani nincs értelme...eladni nem akarom (nem hiányzik hogy alkudjanak meg idejárkáljanak idegenek) ...elajándékozni nincs szívem ...legalább is furcsa lenne ha velem szembe jönne a fiam babakocsija ...a pszichológus szerint nem jó ha megtartjuk...elpakolni se akarom a padlásra pl hogy tönkre menjenek...vagy az egér rágcsálja....ti mit csináltatok a cuccokkal? Ilyenkor "mi a jó döntés?"

2018. jún. 24. 09:06
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Én ebből semmiképpen sem szeretnék hasznot húzni...csak egy kis faluban lakunk itt nincsenek ilyen helyek...már írtam a védőnőnek azt mo dta körbe néz mit tud tenni...köszönöm a válaszokat!
2018. jún. 24. 11:05
 12/15 anonim ***** válasza:
91%

Anyaotthonba adtuk tovább a holmikat. Néhányat megöríztünk.

Ikreink voltak, az egyikük a kórházban halt meg egy hetesen, a másikuk 4 hónaposan.

Sok erőt és kitartást kívánok.

2018. jún. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
57%
Kérdező, a nagyobb városokban vannak anyaotthonok, hozzatok is biztosan van közeli nagyobb város, hidd el ha felhívod őket biztos el is mennek érte. Vagy kérd meg a védőnőt hogy intézze el.
2018. jún. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Az ikreinket veszítettük el. Sokmindent megvettünk már nekik. Főleg a ruhácskákat. Egy kisfiú és egy kislány voltak; szóval minden színben volt minden...

Én már másnap tudtam, hogy nem adjuk fel, és minél hamarabb szeretnénk újra próbálkozni (lombik babák voltak).

Mire hazajöttem a kórházból a férjem összepakolt mindent és levitte a pincébe.

Sokáig nem tudtam lemenni oda, ránézni a dobozokra.

Aztán ahogy enyhült a fájdalom, másképp láttam a dobozainkat: elkezdtem úgy nézni rájuk, mint a jövőnkre. A leendő gyermekünk/ gyermekeink dolgaira. Fura, de még erőt is adott.

Újra sikerült a beültetésünk, és 2-3 hét múlva meg fog születni a kislányunk. Jó, hogy sok minden megvolt már, de rengeteg újat is vettünk neki.

Valahogy úgy érzem, új értelmet kaptak azok a ruhácskák. Már nem az ikrekre emlékeztetnek.

Örök fájdalom marad, de nem a tárgyi emlékek miatt. A lelkemben sokkal mélyebb nyomott hagyott. A többiek csak tárgyak...

Ha szeretnétek még gyermeket, akkor szerintem várj még; az idő segíteni fog, hogy el tudd dönteni, hogy mi legyen velük.

Ha mindenképp szeretnétek megválni tőlük, akkor én a nagyobb értéket képviselő dolgokat eladnám; a többit odaadnám pl. a NIC-nek, kórházaknak, csecsemőotthonoknak.

2018. jún. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
87%

Őszinte részvétem. Igazából nem tudok értelmes tanácsot adni. Nekem halva született a kislányom annak idején. A kiságyát, a babaholmik nagy részét odaajándékoztam rászorulóknak. A védőnő segített ebben. De volt olyasmi, amit egyszerűen nem volt szívem odaadni. (Virág lett volna a keresztneve. Volt egy kis takarója virág mintával és egy virágos cumija, amit nem tudtam odaadni, eltettem.) A babakocsit sem tudtam odaadni valamiért, azt is elpakoltuk. A férjem mindig mondta, jó lesz még az egyszer. (Végül nem lett igaza, mert utána 15 hónappal ikreink születtek, így a szimpla babakocsi nem volt nekik jó, végül mégiscsak eladtam).

Azt gondolom, te is vedd fel a kapcsolatot a védőnővel, hogy segítsen gazdát találni a holminak. De ha valamihez ragaszkodsz, tedd el, tartsd meg. Hidd el, eljön majd az idő, hogy nem fájdalommal tekintesz ezekre. (Végül az általam megőrzött virágos pléd és cumi az ikreim közül a kislány babáé lett. És úgy nézek rá, hogy az angyal nővére hagyta itt neki hogy ne felejtsük őt sem el).


Megnyugvást kívánok. <3

2018. jún. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!