Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Az elmult ket es fel evben ez...

Az elmult ket es fel evben ez volt a negyedik vetelesem, missed ab-om. Mit tehetnek? Valaki aki hasonlon ment keresztul? Vegul sikerult kihordani egy terhesseget?

Figyelt kérdés

A negyedik 6 hetesen ment el, spontan veteles. Eddig egyiknel sem volt szivhang es mar a legelejen leallt a terhesseg a fejlodesben. En egyszeruen nem ertem, kivizsgaltak mindkettonket, semmit nem talaltak, egeszsegesek vagyunk. Sportolok, turazunk szinte minden hetvegen, egeszsegesen etkezunk ahogy csak lehet. Nem eszunk gyorskajat, nem iszunk csak hetvegente ha kimegyunk a varosba es nem lereszegedesig akkor sem. Ha keszulunk a babara akkor en egyaltalan nem fogyasztom alkoholt. Tobbnyire az elso de legkesobb a masodik probalkozos honapban osszejon a baba, de mindig elveszitem. Vitaminokat is szedunk mindketten, mi mast tehetnenk? Mar annyira belefaradtam es olyan tehetetlennek erzem magam. Tudom sajnos vannak nalam sokkal rosszabb helyzetben akik majdnem kihordjak a terhesseget es a nagy semmibol jon a borzalom, hogy a baba meghalt es ugy kell megszulniuk. De engem mar ez a helyzetem teljesen felorol, ugyerzem minden egyes alkalommal valamit elvesztek a lenyembol.

Ellnezest, ha ossze vissza irtam vagy fogalmaztam, de most nagyon padlon vagyok.



2018. jún. 29. 09:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen kivizsgálasokat csináltak nálatok?
2018. jún. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Anatomiai, endokrinologiai, immunologiai, veralvadasi, genetikai, fertozeses, ferfi fertilitasi, okok vagy zavarok mind az egytol egyig ki vannak zarva.

Semmi magyarazatot nem talaltak a vetelesekre.

2018. jún. 29. 11:15
 3/7 anonim ***** válasza:
69%
Folsav felszívódási zavart néztétek e? Amerikai ismerősömnek 5 vetélés után derült ki, injekcióval kapta a folátot. Egészséges babája született.
2018. jún. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Progeszteron szintet nézett az orvos? Én egy missed ab után minden terhességnél szedtem ahogy kimaradt a menstruációm.
2018. jún. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az elso harom terhessegemmel enyhen vereztem(barnaztam) es nagyon sokat gorcsoltem es eros alhasi fajdalmaim voltak. A negyidikel semmi hasonlo, jol voltam csak nagyon ritkan fajt a hasam es az is nagyon enyhen. Nezztek minden egyes alkalommal a progreszteron szintet de az is rendben volt
2018. jún. 29. 15:35
 6/7 A kérdező kommentje:
A folsav felszivodasra nem emlekszem de 19en megyek dokihoz es rakerdezek hogy azt megnezztek-e?
2018. jún. 29. 15:37
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen átérzem a veszteségedet. Nekem 3 vetélésem volt, mind a 9-10. hét körül. Kettő teljesen spontán, a 3. műtéti befejezéssel, mert nem volt szívhang.

A férjemmel ezek után rengeteg kivizsgáláson voltunk (genetikai, haematológiai, endokrinológus, stb.).

Semmi sem derült ki.

Ezek után kevésbé stresszes munkahelyre váltottam, rengeteget aludtam, pihentem, lazultam. Szedtem extra adag D vitamint, Utrogesztant, néztünk peteérést, volt népi módszer, barátcserje...


Nemsokára újra terhes lettem, mint a nagy könyvben, émelygés, hányás, minden uh rendben, kislányom tökéletesen fejlődött. 12 heti, 20. heti genetikai rendben, öröm, boldogság. A 24 heti rutinvizsgálaton pedig már nem volt szívhang. Nem ecsetelem, de 2 napig tartott megszülni a babát. Az ok újra nem derült ki.

Ezek után 2 évvel pedig megszületett a kisfiam, igaz koraszülöttként, de mára teljesen egészséges 4 éves.


Elnézést, hogy hosszú lett, de azt szeretném mondani, hogy nem mindig derül ki az ok, de feladni nem szabad.


A nőgyógyászom nagyon sokat segített, az ő javaslatára tartottunk egy év szünetet a próbálkozással és a kisfiamnál végig (5.héttől a szülés utáni hétig) vérhígítóval szúrtam magam, nagy dózisban. Bár a haematológiai eredményem nem indokolta, a nőgyógyászom szerint ez is segített.

Nektek is sikerülni fog.

2018. jún. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!