Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Valaki tud segiteni inzulinrez...

Valaki tud segiteni inzulinrezisztenciaval kapcsolatban?

Figyelt kérdés
4 hetesen megallapitottak, hogy terhes vagyok, azonban ezzel egyszerre az orvos azt is kozolte, hogy mindket petefeszkem tele van kis cisztakkal, nekem is mutatta, sok kia pottyocske az uh kepen. Azt mondta el kell mennem korai cukor terhelesre, mert ez inzulinrezisztenciara utal. Azonban ezt mar nem kellett kivizsgaltatni, mert 6 hetesen a elveteltem. Ezt muszeresen kellett befejezni. Nem tudni mitol ment el, vagy van e koze ehhez az inzulinrezisztencianak? Tobb tunet stimmel.. Mihez fogjak? Kihez menjek? Valamint tenyleg lehet, hogy ezmiatt ment el a baba? Annyit olvastam mar utana, megis jobb lenne egy tapasztalttal beszelni errol, hogy erre kapok gyogyszereket? Vagy nem lehet kigyogyulni? Vagy hogy van ez?
2018. aug. 31. 17:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Endokrinologushoz menj, ő majd elkuld laborra.


Gyógyszer, dieta és sport rá a gyógymód egyébként.

2018. aug. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Biztosan nem lehet tudni, de az inzulinrezisztencia is lehet az oka.

Endokrinológushoz menj! Szigorú diéta+ mozgás+ gyógyszer általában de utóbbi nem mindig kell. A cél, hogy rendeződjön az inzulin szintje, ehhez idő kell.

És sajnálom :(

2018. aug. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Koszonom az eddigi valaszokat! Tovabbra is varom hatha valaki tapasztalttal is tudok beszelni! Akkor azt javasoljatok, hogy ne is probalkozzunk addig? Nagyon szeretnenk babat, de megegyszer ezt a borzadalmas folyamatot nem akarjuk atelni.
2018. aug. 31. 18:26
 4/12 anonim ***** válasza:
Kezeletlen irnél nagyon magas a vetélédi arány. Amíg nem rakta rendbe védekezni kell.
2018. aug. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

#1es vagyok, én tapasztalatbol írtam, mert IR-es vagyok, csak én teherbe sem esek.


Lehet az IR-tol a vetélés, és még lehet hogy pajzsmirigy alulmukodes is társul hozzá. De ezt csak egy laborbol lehetne megtudni.

2018. aug. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, én is érintett vagyok csak teherbe sem tudtam esni sokáig.
2018. aug. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Megkerhetlek titeket, ha tudtok errol beszelni, meselni leirnatok privatban, hogy hogy derult ki mik a tapasztalatok es a torteneteteket? Elegge ketsegbe vagyok esve..koszonom elore is!!! :)
2018. aug. 31. 19:56
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom miről szeretnél hallani. Mindenki más, még nemis tudod pontosan hogy nálad mi a baj. Minek riogassunk feleslegesen?

Nekem IR, PCOS, PM alulmukodesem van,bár az IR nagyon enyhe, egyes orvos azt mondja rá, hogy nincs is. A pajzsmirigy pedig most épp 1,9 ami jónak mondható. Azt nem tudom, hogy van e peteérésem és hogy mikor, ez lesz a következő, hogy ezt fogom kideríteni.

Keress fel egy endokrinologust, ő tudni fogja hogy mihez kell kezdeni. Valószínűleg cukorterhelesre küld, néz egy hormonsort. Ha nincs rendben, kapsz utasitasokat. IR-nép legtöbbször progeszteron hiány van, ezért lehet vetélés.

2018. aug. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hat koszonom. Majd igyekszem utanajarni.
2018. aug. 31. 21:49
 10/12 anonim válasza:
46%

En ketszer veteltem el az elmult 9 honapban. Eloszor teljesen kezeletlenul, utana derult kinaz IR, PM alulmukodes es a PCOS.

Amig nincs 100%-ig beallitva minden, addig szerintem ne probalkozzatok, mert veteles lesz a vege.

Minden embernel maskepp jelennek meg a tunetek, nekem pl. teljesen cisztamentes a petefeszkem, megis egy AMH vervetel utan derult ki, hogy baj van.

Amit mindenkeppen tanacsolok: cukorteheles, komplex PM vizsgalat (vervetel + pm UH), nyugodtan nezethetsz hormonokat is, de keress egy jonendokrinologust, aki segiteni fog ezekben.

Ha kerdesed lenne irj nyugodtan, igyekszem valaszolni, tudom nehez ilyenkor egyedul. :)

2018. szept. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!