Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Hogyan segíthetnék/mit mondhat...

Hogyan segíthetnék/mit mondhatnék a nővéremnek, aki elvetélt?

Figyelt kérdés

Nővéremék évekig próbálkoztak a babàval, beültetés lett a vége.

Februárban született volna a pici, de tegnap sajnos elment a baba, halottan kellett meegszülnie.

Ez hatalmas trauma.


Testvérem általában nagyon makacs, a belül emészti a bánat, kifele nem ezt mutatja.


Mit mondhatnék neki, ha találkozunk? Nem vagyok a szavak embere :(


Magam részéről nem akarnám senkinek a sajnálkozó képét látni.


2018. okt. 3. 23:58
 1/9 A kérdező kommentje:
Közben látom, hogy az oldalon van vetélés topic, elnézést, hogy ide írtam.
2018. okt. 4. 00:01
 2/9 Duenna ***** válasza:
59%
Biztatni kell, hogy nem kell feladni, most az a lényeg, hogy megnyugodjon, mert ideges és lehangolt testben nem tapad meg a magzat. Várjon türelemmel. És ha beteg volt a magzat, akkor talán jobb, ha nem született meg. Jobb a szülőknek is, és jobb a babának is. Az újabb próbálkozás meghozza a várt eredményt. Sok esetben még olyankor is előfordul spontán vetélés, amikor nincs mesterséges beültetés. Erre szokták az orvosok azt mondani, hogy az első fogantatáskor néha még fejletlen a méh, a második esetben viszont szépen megtapad a magzat a méhben, és nem lesz probléma. De úgy gondolom, az orvosok ezekről már tájékoztatták őt. Itt most inkább a megnyugtatáson van a hangsúly, és hogy fogadja el a második beültetést is, amikor azt az orvosok javasolják.
2018. okt. 4. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Saját tapasztalatomat tudom csak írni...

Az első gyerekem kilenc hónapra, de halva született, (a köldökzsinór a nyakára tekeredett, amúgy egészséges volt) négy évig vártuk, hogy megfoganjon. Teljesen magunk alatt voltunk. A második terhességem a harmadik hónapban elhalt, de nem lökődött ki, az orvos vette el.


Úgy éreztem, soha nem lesz gyerekem. Nem tudtam az utcán elmenni egy babakocsi mellett sem, nemhogy kimamákkal vagy hogy anyukákkal beszéljek. Mindemellett tartottam magam, senki nem látta, hogy kivagyok borulva, csak a párom.


Ha a testvéred olyan, mint én, nem hiszem, hogy a direkt vigasztalás segítene. Engem kifejezetten idegesített, amikor felhozták a témát, se a sajnálkozásra, se arra nem voltam vevő, hogy elbagatellizálják a témát. Úgysem tudja senki, hogy min mentem keresztül.

Ha lehet, inkább abban segítsetek neki, hogy hívjátok közös programokra (ha korábban csináltatok ilyesmit) de ne túl feltűnően, vagy ha beszélgettek, akkor várjátok ki, hogy ő hozza fel a témát, nem kell erőltetni. Inkább beszélgess vele egy könyvről (ha szeret olvasni), egy filmről stb... Legyetek tapintatosak, csak érezze, hogy mellette vagytok.

Ez sajnos csak idővel fog enyhülni, nem egyszerű folyamat.

2018. okt. 4. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Egyelőre biztosan békénhagynám. Annyiról biztosítanám, akár többször, hogy ott vagy, számíthat rád, nincs egyedül.
2018. okt. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2018. okt. 4. 11:06
 6/9 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudsz mit mondani!Nekem annak idején bárki mondhatott bármit nem vígasztalt,nem is érdekelt.Nekem inkább rosszabb volt,ha mondtak valamit.Ráadásul idegesítettek is ezzel hogy majd lesz még,meg meglátod összejön...stb.Hát köszi ez egyáltalán nem vigasztalt abban a helyzetben.Ezen csak az idő segít!Nekem kb.másfél volt mire feldolgoztam.Annyit azért mondhatsz neki hogy sajnálom!De tényleg ha sokat beszélnek ilyenkor az embernek annál rosszabb.
2018. okt. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%
Mondd neki, hogy "sajnálom, őszinte részvétem". Elég ennyi (legalábbis nekem ehhez hasonló helyzetben ennyi tökéletesen elég volt. Az sem volt jó, ha valaki úgy tett, mintha mi sem történt volna, és az sem, ha hívogattak félig ismerősök, hogy tunkoljanak a bánatomban (A tipikus kérdés ilyenkor a "lehet tudni mi történt", ilyenkor legszívesebben jól orrba nyomtam volna az illetőt, hogy "lehet tudni, de semmi közöd hozzá") Még annyi mondhatsz neki, hogy együttérzel vele, és bármikor számíthat rád.
2018. okt. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%
Teljesen attól függ, hogy milyen típusú ember. Engem totál nem zavart, ha valaki kérdezett. Sőt inkább én magam is beszéltem róla. Frászt kaptam attól is, hogy szülés után (36 hetesen szültem halva) egyedül raktak egy szobába. Én utáltam egyedül lenni. Amúgy feldolgozni hosszú évek alatt sem lehet (most volt a 11 éves évforduló). Pedig nekem van 4 gyerekem. 1 született még utána.
2018. okt. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Semmit. Csak tiszteljétek a gyászát. Ennyi. Abban segísétek h meg tudja élni fel tudja dolgozni a vele történteket. Amikor én ezen a folyamaton mentem végig 20 hetes babát veszítettem el....irritált h mindenki azt gindolja h ez vetélés. Nem az. Szülsz aztán üres kézzel mész haza. És üres vagy te magad is. Leírhatatlsn.

Sokáig várt rá.... akkor kudarc is.

Nehez volt fizikálisan?... akkor meg is van viselve a teste...meg a kórház meg amo vele ott történt.

Akspcsolata a párjával... fogok e tudni neki gyermeket szülni velem marad e ezek után...

Ez csak néhány gondolat egy olyan fejből aki a gyermeke halálával küzd.

Túl összetett nem tudsz direktbe segíteni. Ez gyász meg kell élni. Akkor legyél ott ha eljit arra a pontra h bír és akar róla beszélni.

2018. okt. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!