Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Vetélés után mikor kezdjek el...

Vetélés után mikor kezdjek el vitaminokat szedni? Újra próbálkozás?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Egy hete veteltem el, spontán vetélés volt, majdnem 8 hetesen. még mindig nehéz, de úgy érzem valamennyire sikerült el engednem. El fogadtam hogy valamiért így kellett történnie.


Az lenne a kérdésem, hogy milyen vitaminokat szedhetek most, érdemes e már el kezdenem valamilyen terhes vitamint szedni, mivel amint lehet próbálkozni fogunk újra?

Illetve akinél műtéti befejezés volt, mit mondtak mikor lehet újra próbálkozni?


2019. jan. 2. 19:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem bő féléve volt egy missed abm. Az orvos élp amerikában tanulmányozta ezt a témát, azt mondta h a műtét után azonnal lehet próbálkozni, nem kell várni. Ezt később a magán dokim is megerősítette.

A vitamint meg szerintem nyugodtan elkezdheted szedni. Én trimesztert szedek. 7 hónap után sikerült ismét terhesnek lennem. Nehéz időszak ez, tudom! Kitartást neked!


Még az jutott eszembe h esetleg vizsgáltasd ki a pajzsmirigyedet illetve progeszteront se ártana szedni a kövi terhesség elején(nőgyógyásztól tudsz receptet kérni)

2019. jan. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ennél is 5. Héttől már szedtem utrogestant, van még 2 receptem. Csak nem merem doki megerősítése nélkül szedni, de úgy is kell kontrollra mennem majd, akkor meg kérdezem.


Köszönöm, igyekszünk össze szedni magunkat :)

2019. jan. 2. 20:16
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia! Sajnálom Kérdező. Én is átéltem ezt, 4 hete vetéltem el a 10. héten. Az első napok nekem is pokoliak voltak, de azóta már sokkal jobb. Csak előre nézek és bízom abban, hogy következő alkalommal minden jól sikerül. Kitartást!


Én korábban Femibiont szedtem, de most átváltottam Trimeszterre. A Trimeszter Facebook-oldalán annyi pozitív vélemény volt róla, hogy gondoltam én is kipróbálom. A műtét másnapjától már szedem. Szerintem a vitamin szedésével nem lehet mellényúlni, ez nem gyógyszer.


Nekem is műtéti befejezés volt, de nem kapartak, vákuummal szedték ki belőlem az elhalt szöveteket. Tágítani sem kellett a méhszájamat, magától kezdett el kinyílni. A doki azt mondta, hogy ez a kíméletesebb megoldás és a vérzésre úgy tekintsek, mint egy normál menstruációra, tehát kb. 4 hétre fog megjönni.


Nekem azt mondta a magánorvosom, hogy 3-4 hónapot várjunk az újra próbálkozással. Mikor legutóbb voltam kontrollon, akkor újra mondta ezt a 3-4 hónapot, de hozzátette, hogyha hamarabb sikerül abból sem szokott gond lenni.

Valahol olvastam, hogy elvileg a méh nyálkahártyája szinte rögtön készen áll újra. Én úgy döntöttem, hogy 2 mensit megvárok, úgyhogy remélem rendesen meg fog jönni a jövő héten a 4. hétre aztán februártól próbálkozhatunk.

2019. jan. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3-dik vagyok megint....ahogy az első válaszoló írta, a pajzsmirigyet érdemes kivizsgáltatni, én is ezt fogom tenni a biztonság kedvéért.
2019. jan. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én 6 hetesen vetéltem... Nagyon nehéz volt túltennem magam. Ti mind idősebb terhesek voltatok... Az még szörnyűbb lehetett :(

Nekem nem kellett műtéti beavatkozás, azt mondta a dokim(magán doki) hogy nem kell várnunk, nyugodtan próbálkozunk újra.

A kórházban ezzel ellentétben azt mondta az orvos, hogy 3 hónap... De hozzá teszem, hogy akárhányszor mentem sosem ugyan az a doki volt bent... Tehát inkább a magán dokimra hallgattam, mert ő legalább ismeri a történetem.

Nekem szednem kellett progeszteront, mellette Elevitet szedtem, szerintem sokkal jobb, mint a Femibion. A Trimeszterről én is sokat hallottam, de még nem próbáltam.

Szeretnénk még mindig babát, próbálkoztunk szinte rögtön. De most olyan kettős érzésem van... Nem vagyok talán olyan kis lelkes mint a múltkor... Veletek is elő fordult már?

Petrezselyem 22

2019. jan. 9. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

3. válaszoló vagyok.


Most találtam ezt a cikket, e szerint nincs értelme a vetélés utáni várakozásnak.


[link]


Utolsó válaszolónak: ugye az én műtétem 1 hónapja volt. Azóta már jócskán csillapodtak az érzelmeim....az első napok szörnyűek voltak, egész nap csak sírtam, kerestem az okokat, haragudtam magamra és a világra is, hogy miért pont velem történt ez meg. De nem fordult meg a fejemben, hogy ne próbálkoznánk újra. Pozitívan gondolkodunk a férjemmel, bízunk benne, hogy legközelebb sikerülni fog. A hasonlókon átesett barátnőim is azzal biztattak, hogy gondoljak arra, hogy milyen nagy dolog az, hogy természetes úton megfogant a baba, mert ez azt jelenti, hogy passzolunk a férjemmel. Te is gondolj erre!


Én most arra várok, hogy megjöjjön a menstruációm. Most van a 32-dik nap a vérzés kezdete óta. Eddig átlagban 32-33 napos ciklusaim voltak.


Pont most beszéltem az orvosommal, megjött a szövettani vizsgálat eredménye. Annyit mondott, hogy nem állapítottak meg semmi rendellenességet (pl. mola terhesség), további teendő nincs.

2019. jan. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sajnálom hogy veletek is meg történt.


Remélem sikerül minél előbb helyre jönni nektek is.


Én is most vagy femibion, vagy trimeszter. Ezen a kettőn gondolkodom.

2019. jan. 11. 07:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!