Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Missed ab műtétkor vajon...

Missed ab műtétkor vajon "illik" adni hálapénzt felkért orvosnak?

Figyelt kérdés
Ha adtatok, akkor mennyit? Csak régi válaszokat találtam. Írhatod priviben is. Köszönöm!
2019. ápr. 29. 15:38
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Utolsó: ezzel amúgy egyetértek. Csak tudod a betegek jobban lázadnának, ha nem választhatnának orvost, mint maguk az orvosok.
2019. ápr. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim válasza:

# 10/11


Miért ? Neked egyik ügyfeled azt mondaná hajnali 3-kor hogy idíts be a munkahelyedre most azonnal, akkor te se szó se beszéd honorálium nélkül bemennél és elkezdenél dolgozni?


Ha van ilyen szituáció, akkor be tudsz menni ügyeletbe, ahol ha sorrakerülsz akkor majd ellátnak valamikor, valahogy, valahol.


De ha te kifejezetten erre kérsz valakit, egy orvost és hogy az idejét plusz időben rád szánja, akkor ezt illik honorálni.


Lehet szidni a nőgyógyászokat, de ha a beteg elvárja, hogy orvosát fel tudja hívni éjszaka közepén és az miatta virrasszon és végezzen plusz munkát akkor arra fizetni is kell.


Másik lehetőség, hogy ezt a rendszert tényleg beszüntetik, senki nem fizet, viszont akkor nem lesznek szülészorvosok, illetve nagyon kevesen lesznek, mert alacsony fizetés és rengeteg munka miatt ezt senki se fogja választani.

2019. máj. 24. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Az egész orvosválasztást kellene beszűntetni. Van ügyeletes. Pont.


Aki meg orvos akar lenni az ígyis-úgyis orvos lesz. Ezt az egész mocskos hálapénz rendszert a nőgyógyászok, meg a sebészek tartják fenn meg egy-két főotvos szintű belgyógyász és miattuk szív az egész orvostársadalom. Habár hülye vagyok el kellene fogadnom nekem is aztán kapja be a beteg...

2019. máj. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim válasza:

Nem tudom mennyire igaz, de volt róla többször cikk, hogy aki orvos lesz is sokszor otthagyja a pályát.


Én is ismerek 3 ilyen embert (kettőt csak hallásból, 1-e személyesen), egyik elment orvosnak, majd szakorvos évek alatt elhagyta a pályát és mérnök lett.

Másik szintén szakorvos évek alatt informatikus lett (egyetem alatt már sokat foglalkozott infoval).


A harmadik már szakorovos volt, mikor végül elment állattenyésztőnek, kutyatenyésztéssel foglalkozik verseny szinten.


Szerintem ha a pénzünkből kifizettük a kézpésüket, amik kb. 15 millió forint volt, akkor nem fer, ha utána gondolnak egyet ezek az emberekt aztán elmennek és egy teljesen más szakmával foglalkoznak.

Igy nem adják vissza azt a pénzt, amit az ország és adófizetők beléjük fektettek!


De ha ezt meg akarjuk akadályozni, akkor az egyetlen mód erre az, ha rendesen megfizetjük az orvosokat, mivel jelenleg gyakorlatilag bármilyen diplomás szakmával jobban lehet keresni,mint egy orvosival. És a munka is könnyebb:nem kell ügyelni, kevesebbet kell dolgozni és felelősség is kisebb.

2019. máj. 25. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Utolsó igazad van abban amit mondasz, de nem a hálapénz a megoldás. Normális mennyiségű hálapénzt az orvosok kb. 10 százaléka kap. Vagy te például a háziorvosnak szoktál adni?
2019. máj. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

"Szerintem ha a pénzünkből kifizettük a kézpésüket, amik kb. 15 millió forint volt, akkor nem fer, ha utána gondolnak egyet ezek az emberekt aztán elmennek és egy teljesen más szakmával foglalkoznak.


Igy nem adják vissza azt a pénzt, amit az ország és adófizetők beléjük fektettek!"


Miért, szerinted minden ember, aki bármilyen egyetemet elvégzett, az a szakmájában dolgozik?

2019. máj. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:

# 16/16


Nem, de szerinted mennyire jó dolog az, ha az ország kifizet 15 milliót 1 orvos kiképzésére (egyetem alatt), majd utána szakorvos képzések alatt még 10 milliót és utána ez az ember 25 milliós befektetésként elhagyja az országot, vagy gondol egyet és elmegy informatikusnak.


Ha meg azzal jössz, hogy így is úgy is fizeti az adót, nem mindegy?

Ez igaz, de nagyon nem mindegy, hogy annak az embernek az "értéke" egy mezei informatikus vagy egy olyan aki életeket ment és mondjuk 1 év alatt megműt és megment 200 embert, akik utána élnek és virulnak és tudnak pénzt termelni az országnak.


Amerikai cikkben volt leírva, hogy kik azok a szakmák akik így a leghasznosabbak (de magyar cikk is volt róla). Ilyen módon legtöbb pénzt a sebészek és ortopéd sebészek termelik az országnak. Mert 1 kis beavatkozás és állampolgár mehet is vissza dolgozni.


Szóval lehet jönni azzal, hogy más se a szakmájában helyezkedik el, de ha kifizettünk valakiért ennyi pénzt, akkor talán nem kéne hagyni, hogy utána elmenjen innen másik országba vagy szakmátváltson.



# 15/16


Nem a hálapénz a megoldás, de rendes fizetés nincs és nem is lesz. Mert senki nem akar 15 ezres TB helyett mondjuk 35 ezret fizetni.

Mert pl Amerikában sokkal jobb az egészségügyi ellátás, de sokkal többe is kerül. És nem csak összességében de fizetés arányaiban is.


Sajnos ez a mostani helyzet és javulás se várható. De nem baj, majd 20 év múlva mehetünk Ausztriába ha orvos kell és fizethetünk milliókat.

2019. máj. 27. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Kicsit lefáraszt ez a "ha már kifizettük a képzésüket, akkor maradjanak itt és dögöljenek meg" mentalitás.


1. Szerinted mégis hogyan kerül 15 millióba a képzés? Úgy, hogy odamegyek tanulni és 100 ezreket kaphatok ösztöndíjnak? Vagy hogy pl. hiperszuper, modern eszközökkel tanulhatok a gyakorlatokon? Vagy csak úgy hozzámb.sznak néha párszázezret, hogy örüljek?

Ja, nem. Hanem úgy, hogy nagy része megy a klinikák fenntartására. Nehogy azt gondold már, hogy hallgatóként olyan marha sok mindent látnak abból a fenenagy összegből. Anatómián 2 évig boncol egy hullát vagy 4 csoport (azaz vagy 60 ember!), kémián olyan szar régi eszközök voltak, hogy sokszor lehetetlen volt pontosan kivitelezni a kiadott feladatot, a tantermek túl kicsik az egész évfolyamnak, patológia gyakon ketten ültünk egy mikroszkóphoz stb. A magyarok gyakorlati képzéséért a klinikusok nem kapnak pénzt sem, így a színvonal is olyan..

Az egyetlen jó dolog, amiben látok némi fejlődést az az, hogy egyre több helyen építenek ki skill laborokat, de van egy olyan sejtésem, hogy ez sem a hatalmas állami ráfordításból van, hanem pályázati pénzekből...


2. Rezidensképzés alatt mi is kerül rajtuk olyan sokba? Az, hogy normál munkarend szerint dolgoznak és ügyelnek? Ugyanis olyan marha nagy képzés nincs ám a szakképzés alatt. Trafós tanfolyam, amihez kell egy terem, meg a sebészeti ágaknak skill képzés, ami szintén nem a legmodernebb eszközökkel történt. Ahol meg mégis, ott pont ugyanazt használják arra is, mint a hallgatóknak.

Az persze senkit nem érdekel, hogy aki nem klinikai központban dolgozik, annak mondjuk már a 2 hetes trafós képzésére is el kell menni egy másik városba, amihez nulla forint hozzájárulást kap. Vagy hogy csak akkreditált helyen végezheti a sokszor több hónapos gyakorlatokat, amihez megint csak nulla hozzájárulást kap. (Igen, gyakorlatilag 3-6 hónapra át kell költöznie vagy át kell járnia naponta egy másik városba azért, hogy "tanulhasson", és erre se benzinpénz, se lakhatáshoz segítség, semmi...)


3. Ha valaki olyan kicseszettül irigyli, hogy az állam az orvosokra ilyen sokat költ, miért nem megy orvosnak? Megteheti. Ha ennyire szeretné, hogy rá is ilyen nagy összegeket fordítsanak, hát hajrá!

Persze az, hogy egy rakás ember megcsinál mindenféle himihumi szakot, csak mert nem akar dolgozni, aztán elmegy a mekibe, az senkit se érdekel. Hiába kerül az a képzés csak 2 millióba, ha jóval több diákról van szó...



4. Nem is értem minek pörög ezen még mindig valaki, mikor már vagy 6 éve az egyetem elkezdésekor alá kell írni, hogy itt rohadsz meg vagy tejelsz, ha államin akarsz tanulni.


Talán nem azzal kellene megpróbálni itt tartani az orvosokat, hogy cs.sztetjük őket, hogy miylen sokba kerültek, hanem olyan fizetést adni, hogy megérje itt maradni! Ugyanis elég vicces, hogy miközben a HVG-n arról cikkeznek, hogy manapság már az sem ritka, ha valaki 5000 ft-os bruttó órabért kap DIÁKMUNKÁVAL, míg én meg nettó 1100 forintos órabérért DOLGOZOM orvosként és 1500 forintos órabérért ÜGYELEK. Szerintem ezek után ne pofázzon nekem senki, hogy mennyit költött rám az állam, pláne, hogy nekem bizony mind a két szülőm egész életében tisztességesen fizetett adót, ellentétben másik x millió emberrel.

2019. máj. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Kedves Malacka, mi a túrónak válaszolgatsz neki? Egy önző bunkó. Reggel elolvastam a kommentjét és megállapítottam, hogy nem ér annyit a fószer, hogy válaszoljak a baromságára. Tolja fel a véleményét a kis TB spórolós, képmutató seggébe.
2019. máj. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:

Teljesen mindegy, egy orvos nagyon sokba kerül.

Az ország pedig nem engedheti meg magának, hogy többet veszítsen belőlük.


Megoldás a több fizetés lenne, de amíg TB-t is alacsonyan akarjuk tartani, mert nem akarunk többet költeni, addig nem lesz jobb a helyzet.


Úgyhogy marad az, ha megbünteti az állam azt aki mégis elmenne, pl. fizesse vissza a 15 milliót amit egyetem alatt állam belefektetett.


Sajnos ez a helyzet ma.

2019. máj. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!