Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Másfél hét múlva lesz missed...

Másfél hét múlva lesz missed ab, utrogestant használok addig. Igy vajon megindul addig magától vagy bent fogja tartani?

Figyelt kérdés
2019. máj. 23. 11:24
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt nem irtam,hogy üres petezsakot láttak..
2019. máj. 23. 11:28
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
De akkor minek használsz utrogestant?? Velem pont hogy abbahagyatták amint megállapították hogy missed ab, pont azért, hogy meginduljon esetleg magától és ne kelljen műteni! Az utro ugyanis akadályozza hogy kiürüljön ilyen esetben.
2019. máj. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az Utrogestan progeszteron, a terhesség megtartására szokták adni, és úgy emlékszem, a betegtájékoztatóban azt írták, hogy a magzat elhalását/vetélést nem tudja megakadályozni (ha nem progeszteronhiány okozza), de késleltetheti a vetélés beindulását.


Mit szeretnél? HOgy beinduljon inkább magától (bár ezt nem lehet garantálni akkor sem, ha elhagyod a gyógyszert), vagy hogy mindenképpen maradjon addig (amit szintén nem lehet garantálni, mert ha el akar indulni, akkor el fog).


Az orvos mit javasolt?


Én a helyedben biztosan elhagynám azonnal, ahogy el is hagytam, amikor hasonló helyzetben voltam, háromszor is. Pár nappal később megindult a vetélés, amit missed ab műtéttel fejeztek be a biztonság kedvéért. Én személy szerint nem tudtam volna még másfél hétig egy elhalt embrióval a méhemben megnyugodni, az esetet feldoglozni és lezárni.

2019. máj. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem sem tiszta, hogy miert hasznalsz utrot, ha mar nem el az emrio.

Orvos mondta?

Egyebkent utro mellett is megindulhat, mert az a progi sokkal tobb, amit a szervezeted termelt a terhesseg miatt. Az igy elobb-utobb kiurul, igy megindulhat a veteles akkor is, ha valamennyi mesterseges bekerul.

Nekem negy vetelesem volt, egy volt mutettel befejezve, 3x veteltem termeszetes midon es egyiknel sem kellett mutet utana, pedig 8-12 het kozott elhalt embriok voltak. Egyik alkalommal ugy indult meg, hogy meg szedtem utrot, mert nem tudtam, hpgy mar elhalt a terhesseg.

Szoval nem tartotta vissza.

Annal az egynel szedtem utrot, tobbet soha, mert nekem nem volt progihianyom, igy nem segitett, csak mar kiserletezett a doki azzal is.

2019. máj. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Doki mondta használjam addig,nincs embrió.teljesen üres a petezsák sajnos.ha úgyis lesz műtét akkor ha nem muszáj nem szeretnék vérezni addig.sajnon csak ilyen soká lesz időpontom....
2019. máj. 23. 12:20
 6/8 A kérdező kommentje:
Annyira félek a vetélés től,a műtét biztonságosabb szerintem...vagy rosszul tudom?
2019. máj. 23. 12:23
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyunk orvosok, de üres petezsák kiürülése nem jár túl nagy vérzéssel, ha nincs szövődmény, akkor egy erősebb menstruációnak felel meg. Ha nincs embrió, akkor nincs borzalmas látvány sem, biztos érted, hogy mire gondolok.


A műtéthez mesterségesen ki kell tágítani a méhszájadat, hogy a méhedhez férhessenek. Ez fájdalommentes és elvileg biztonságos, de itt is lehet szövődmény, sérülhet a méhszáj. A műtét egy felületes altatással jár, szintén nem vészes dolog, de ez is eggyel nagyobb kockázat, mintha nem lenne. És természetesen a méh kitisztítása közben esetleg sérülhet a méhfal is, ez újfent ritka, de lehetséges szövődmény, ami a spontán vetélésnél nem fordul elő.

2019. máj. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ez megnyugtat köszönöm, hogy talán nem annyira gáz ha üres a petezsák.tavaly már volt egy missed abom.de ott ahogy észre vettek másnap mentem is.... megcsinaltak nem volt semmi gond...most sokára lesz...és ezért nem akarom azt is átélni....nektek nagyon durva volt a vérzés?vagy a görcs mikor megindult?bementetek azonnal a kórházba?ott mit csinálnak ilyenkor?megvárják még elmúlik vagy hogyan zajlik? köszönöm előre is a valaszotokat
2019. máj. 23. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!