Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » 1 cm-es elvetélt embrió...

1 cm-es elvetélt embrió szövettana miért nem ír embrióról?

Figyelt kérdés

8 hetesen nem volt szívhang az akkor 13 mm-es embriómnak.

A szövettant 4 hétre rá kaptam, de csak ennyit ír:

"Összmennyiségben gyermekökölnyi szakadozott puha szivacsos szürkésbarna szöveg, mely kevés szálcsás, illetve lemezes véralvadékkal keveredik.

Az anyagban terhességi decidua, chorion bolyhok illetve hypersecretios endometrium látható. GK.

Diagnózis: Inkomplett spontán vetélés"


Megnéztem, hogy a decidua az a megduzzadt nyálkahártya, amibe a pete befészkeli magát, a chorion bolyhok azok a méhlepényt jelentik, a hyperizé meg valami gyulladt méhnyálkahártyát jelethet.


De hol van az embrió? Mégiscsak 1 cm-es volt. Arról miért nem írnak? Okés, ha nem derül ki a vetélés oka, de miért nincs semmi infó róla?


A doki úgy adta át a papírt, hogy ez igazolja, hogy elvetéltem. Akkor nem olvastam át, csak itthon és most ezt nem értem.



2019. jún. 10. 15:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Hat az embrió lehet korábban kiürült hogy csúnyán fejezzem ki magam..azt vitsgaljak amiből egyértelműen megállapítható a terhesség sajnálom
2019. jún. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Az embrió valószínűleg már bomlásnak indulhatott, ráadásul az orvost kizárólag a patológiai rész érdekli, ezt pedig ép szövetből lehet vizsgálni.
2019. jún. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nem az egész kaparékot küldik szövettanra. Kiszednek egy adagot, bele a formalinba, a többi meg kuka. Nem fogják turkálni a cuccban az 1 cm-es embriót, értelme sincs. Minek? A decidua meg a chorialis elemek bizonyítják a terhességet.
2019. jún. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!