Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » 10. hétben vagyok és tegnap a...

10. hétben vagyok és tegnap a nőgyógyászom nem látott már szívhangot (3 hete még volt). A hosszúsága is csak 15 mm-re lett becsülve. Szerintetek minden veszve? A kaparást vagy a tablettát választanátok a vetéléshez?

Figyelt kérdés
Lehetséges esetleg, hogy a szívdobogást nem látni, mert pl. a baba rosszul fekszik és a szív a gerinc mögött van? Gyógyszert írtak ki vetéléshez, de egyszer már tévedtek az orvosok ezzel a terhességemmel kapcsolatban. Nem láttak szívhangot, aztán mégis volt. Viszont ha a hosszúságot nézzük, az valóban kevés. Ezenkívül kételyeim vannak a gyógyszerrel kapcsolatban, ami beindítaná a vetélést. Nem lehet elvérezni közben? Kinek mi a tapasztalata? Vagy legyen inkább a kaparás, mert ott lenne legalább még egy ultrahang előtte?

2019. máj. 11. 10:11
1 2
 1/19 anonim válasza:
100%
Szia!Én még nem voltam ilyen helyzetben de én mindenféleképpen elmennék másik orvoshoz!
2019. máj. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
81%

6 hetes kora óta külön iránymutatás nélkül is mindig azonnal láttam a szívpulzálást az ultrahangon a babámnál. Ehhez nem kell orvosnak lenni. 10 hetesen még porcos, puha a gerince, semmit nem takar ki, de ha véletlenül nem látszódna, a színhang akkor is hallható.


Én a tablettát biztosan nem választanám. A kaparás egy sebfelület ami pár hét alatt gyógyul, de a tabletta okozhat olyan hormonbajokat, hogy utána évekig nem esel teherbe.

2019. máj. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
43%
Magyarorszagon nincs gyógyszeres abortusz
2019. máj. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon sajnálom a babát. Egy 10 hetes embriónál már akárhol van a méhben, látnák a szívhangot. Amúgy csodálom, hogy gyógyszeres vetélésindukciót emlegetnek egy ekkora embriónál. Nagyon sok fájdalommal és kockázattal járhat. A helydben mindenképpen a műtétet választanám.
2019. máj. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Én is furcsállottam a gyógyszert...otthon vérezni nagy fájdalmakkal...habár beleegyeztem a gyógyszerbe (a kaparást fel sem említette), bemegyek hétfőn a kórházba, hogy mégis a kaparást szeretném...tudom, hogy annak is lehetnek mellékhatásaik, de itthon vérezni napokig én sem akarok. Köszönöm a megerősítést
2019. máj. 11. 10:33
 6/19 anonim ***** válasza:
26%
Megegyszer, Magyarorszagon nincs gyógyszeres terhesség megszakítás
2019. máj. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
80%
És Te hol látod leírva, hogy Magyarországon lakik a kérdező?
2019. máj. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
27%
Na és te hol látod, hogy nem itt él? Ez egy magyar weboldal. A tagok nagy többsége Magyarorszagon élő magyar, tehat a magyarországi helyzetet ismeri. Ha a kerdezo külföldön elne, akkor nem itt érdeklődne, hiszen kb 100% hogy senki nincs itt, aki tapasztalatból tudna beszelni egy olyan módszerről, amit Magyarországon nem alkalmaznak
2019. máj. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
24%
Nem mellesleg kizárólag a 9.hetig alkalmazzák a tablettát külföldön, így kérdezőnk csak kamuzik
2019. máj. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Az első válaszolóknak köszönöm szépen az értelmes válaszokat, a többiek meg érezzék jól magukat és rágcsáljanak nyugodtan azon, hogy kamuzok-e vagy nem.
2019. máj. 11. 11:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!