Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab

A kérdés

10. hétben vagyok és tegnap a nőgyógyászom nem látott már szívhangot (3 hete még volt). A hosszúsága is csak 15 mm-re lett becsülve. Szerintetek minden veszve? A kaparást vagy a tablettát választanátok a vetéléshez?

Lehetséges esetleg, hogy a szívdobogást nem látni, mert pl. a baba rosszul fekszik és a szív a gerinc mögött van? Gyógyszert írtak ki vetéléshez, de egyszer már tévedtek az orvosok ezzel a terhességemmel kapcsolatban. Nem láttak szívhangot, aztán mégis volt. Viszont ha a hosszúságot nézzük, az valóban kevés. Ezenkívül kételyeim vannak a gyógyszerrel kapcsolatban, ami beindítaná a vetélést. Nem lehet elvérezni közben? Kinek mi a tapasztalata? Vagy legyen inkább a kaparás, mert ott lenne legalább még egy ultrahang előtte?

Keress kérdéseket hasonló témákban: kaparás, baba, missed ab, embrió

máj. 11. 10:11  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Szia!Én még nem voltam ilyen helyzetben de én mindenféleképpen elmennék másik orvoshoz!

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik.
# 1/19Időpont máj. 11. 10:17 Privát üzenet

6 hetes kora óta külön iránymutatás nélkül is mindig azonnal láttam a szívpulzálást az ultrahangon a babámnál. Ehhez nem kell orvosnak lenni. 10 hetesen még porcos, puha a gerince, semmit nem takar ki, de ha véletlenül nem látszódna, a színhang akkor is hallható.

Én a tablettát biztosan nem választanám. A kaparás egy sebfelület ami pár hét alatt gyógyul, de a tabletta okozhat olyan hormonbajokat, hogy utána évekig nem esel teherbe.

A válasz 91%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/19Időpont máj. 11. 10:23 Privát üzenet
Magyarorszagon nincs gyógyszeres abortusz

A válasz 45%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/19Időpont máj. 11. 10:24 Privát üzenet
Nagyon sajnálom a babát. Egy 10 hetes embriónál már akárhol van a méhben, látnák a szívhangot. Amúgy csodálom, hogy gyógyszeres vetélésindukciót emlegetnek egy ekkora embriónál. Nagyon sok fájdalommal és kockázattal járhat. A helydben mindenképpen a műtétet választanám.

A válasz 85%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/19Időpont máj. 11. 10:29 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Én is furcsállottam a gyógyszert...otthon vérezni nagy fájdalmakkal...habár beleegyeztem a gyógyszerbe (a kaparást fel sem említette), bemegyek hétfőn a kórházba, hogy mégis a kaparást szeretném...tudom, hogy annak is lehetnek mellékhatásaik, de itthon vérezni napokig én sem akarok. Köszönöm a megerősítést

# 5/19Időpont máj. 11. 10:33 Privát üzenet
Megegyszer, Magyarorszagon nincs gyógyszeres terhesség megszakítás

A válasz 28%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/19Időpont máj. 11. 10:47 Privát üzenet
És Te hol látod leírva, hogy Magyarországon lakik a kérdező?

A válasz 81%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/19Időpont máj. 11. 10:49 Privát üzenet
Na és te hol látod, hogy nem itt él? Ez egy magyar weboldal. A tagok nagy többsége Magyarorszagon élő magyar, tehat a magyarországi helyzetet ismeri. Ha a kerdezo külföldön elne, akkor nem itt érdeklődne, hiszen kb 100% hogy senki nincs itt, aki tapasztalatból tudna beszelni egy olyan módszerről, amit Magyarországon nem alkalmaznak

A válasz 26%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/19Időpont máj. 11. 10:54 Privát üzenet
Nem mellesleg kizárólag a 9.hetig alkalmazzák a tablettát külföldön, így kérdezőnk csak kamuzik

A válasz 25%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/19Időpont máj. 11. 10:55 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Az első válaszolóknak köszönöm szépen az értelmes válaszokat, a többiek meg érezzék jól magukat és rágcsáljanak nyugodtan azon, hogy kamuzok-e vagy nem.

# 10/19Időpont máj. 11. 11:05 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Akik Inofolicot ittak kinek mennyi idő múlva lett baba? Ciklust kinek hogy tette rendbe? Nőgyógyászom ajánlotta.
Ti a helyemben mit választanátok inkább, császárt vagy sima szülést?
Melyik nevet választanátok?
Hanyas kódba tartozok ilyenkor? A nőgyógyászom azt írta a javaslatra, hogy munkaköröm miatt táppénz javasolt.
5hetesen elkezdtem vérezni. Felhívtam a nőgyógyászom, aki azt mondta másnap délután menjek el a magánrendelésére. Nem kellett volna azonnal az ügyeletre küldenie, hátha...
Ha a párom és az én vércsoportom is ARH+ akkor létezik, hogy összeférhetetlenség van nálunk? Tavaly 9hetesen leállt a szivhang meg a múlthéten is 9hetesen. A nögyógyászom nem mond semmit.

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Vetélés, missed ab rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!