Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » A következő dilemma nyomaszt:...

A következő dilemma nyomaszt: elmenjek-e egyetemi gólyatáborba vagy sem? A piálás meg a bulizás nagyon taszít, ezért ki se nagyon próbáltam, nagyon nem az én világom. Plusz félek a megalázó feladatoktól, tényleg kényszerítenek az elvégzésre?

Figyelt kérdés
Azonban annak érdekében, hogy jövendőbeli szaktársaimat, meg a közösséget megismerjem, el szeretnék menni. Rossz, nehezebb lenne ismerősök, akár barátok nélkül az első pár nap, hét, szerintem. Meg biztos csomó fontos és hasznos dolgot mondanak el szerintem, ez tényleg így van? Egyébként SZTE BTK Média és Kommunikáció Tanszékre jelenkeztem, aki volt ottani gólyatáborban, megérte-e elmenni, élvezte-e az ottani napokat? Aki nem ment el, megbánta utólag? Másik táborról is várok véleményt. Nem fognak kinézni, ha nem vállalom be az összes feladatot vagy ha nem iszok sokat vagy akár egyáltalán nem? Utóbbit egyáltalán el lehet érni reálisan? Aki kihagyta, mennyire ment könnyen a barátkozás, a beilleszkedés a tanév kezdetekor?

2020. júl. 21. 14:31
1 2
 1/14 anonim válasza:
Két egyetemre is jártam, egyiken elmentem, másikon nem, semmiből nem maradtam ki. Amelyiken nem mentem el, ott végül több barátot is szereztem az évek során.
2020. júl. 21. 14:42
 2/14 anonim válasza:

Én nem az említett egyetemre járok, hanem Debrecenben tanulok. Nem mentem el a gólyatáborba, és semennyivel nem volt nehezebb a beilleszkedés. Az egyetem nem olyan, mint a gimi. Felsőbb évesekkel is lesz órád, több száz másik hallgatóval meg előadásod. Nekem az a tapasztalatom, hogy akik a táborban megismerkedtek, utána a töredéke tartja a kapcsolatot, hacsak nem szaktársad lesz majd az illető. Ha normális vagy, nem állsz majd első nap kukaként a folyosón, hanem nyitott vagy, meg fogod találni tábor nèlkül is a saját társaságodat. Normálisabb helyeken nem erőszakoskodnak, hogy végezd el a feladatokat és nem itatnak le, de a legtöbben azért mennek a táborba, hogy igyanak, bulizzanak. Vannak, akik az egészre nem is emlèkeznek utána. Egy barátnőm bátyja úgy oldotta meg a "nem piálást", hogy bekamuzta a táborban, hogy májbeteg. :D

Egyeseknek élmény a tábor, ezt aláírom, de én nem szenvedtem hátrányt semmiben sem, pedig kihagytam. A tárgyfelvétel is simán ment, annyi, hogy a táborban azt együtt csinálták a többiek, hallhattak háttérsztorikat a csapatvezetőktől, hogy kikhez érdemes órát felvenni.

2020. júl. 21. 14:49
 3/14 anonim válasza:

Teljesen jól látod, miről szól... értelmetlen, sőt taszító.

A későbbi kapcsolatok alakulásához semmi köze.

2020. júl. 21. 14:50
 4/14 anonim válasza:
Én nem mentem el, és semmi hátrányom nem lett belőle.
2020. júl. 21. 15:44
 5/14 anonim válasza:

Második kommentelőhöz hasonlóan szintén Debrecen. Nem mentem el én sem, és nem volt belőle hátrányom. Vagyis talán az első 2 nap, mert akkor még senkit nem ismertem,de ez hamar tovaszállt.

Hidd el hogy akkor is fogsz tudni barátkozni ha nem mész el, egyrészt simán az órák révén is, másrészt nálunk például rengeteg program van/volt a felévek során, szakestek, ez az amaz, bár személy szerint a nagy részét azoknak is kihagytam, és maximum annyit veszítettem, hogy csak sztoriból tudom ki mennyire rúgott be, nem pedig tapasztalatból.

2020. júl. 21. 16:31
 6/14 anonim válasza:
Én is idén felvételiztem egyetemre,de én úgy tudom,hogy nem lesznek gólyatáborok idén a vírus miatt.Amúgy én is gondolkoztam rajta,hogy elmenjek-e,de ha senkinek sincs,akkor az első héten,amikor be kell menni mindenki ugyanonnan indul,hiszen ha senkinek sincs gólyatábor akkor nem maradsz ki semmiből.:)
2020. júl. 21. 16:36
 7/14 anonim válasza:
Nem mentem el anno a gólyatáborba, de nem bántam meg. Később kiderült, hogy elég kevesen voltak a szakunkról.
2020. júl. 21. 16:46
 8/14 anonim válasza:
2x kihagytam, nem ért hátrány és egy percig sem bántam, főleg hogy nincs affinitásom a bulizáshoz.
2020. júl. 21. 18:15
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, véleményeket! Várok még? :D
2020. júl. 22. 14:29
 10/14 anonim válasza:
Mindenképpen menj el szerintem a kapcsolatépítés miatt
2020. júl. 23. 21:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!