Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Szerintetek a boldogság...

Szerintetek a boldogság döntés kérdése?

Figyelt kérdés
2020. szept. 11. 00:13
1 2
 1/17 anonim válasza:
Nem
2020. szept. 11. 00:19
 2/17 anonim válasza:
Nem leszel úgy boldog, hogy azt mondod mostmár boldog leszek... Ez abszolút nwm így megy
2020. szept. 11. 00:52
 3/17 anonim válasza:
Nem, főleg ha nagyon káros környezetben vagy.
2020. szept. 11. 05:54
 4/17 anonim válasza:
Nem. De sokat számít, ha valaki próbálkozik.
2020. szept. 11. 06:12
 5/17 anonim válasza:

Én úgy gondolom, hogy nem.

Persze, ha valaki nagyon optimista, akkor lehet, hogy pozitívabban szemléli a világot... ugyanakkor kudarcok sorozata után nem vígan nevetgélni kell (mert aki ezt teszi, az bolond), hanem felállni.


Ha a boldogság egy döntés lenne, akkor azon emberek, akik belátták, hogy depressziójukkal pszichológushoz vagy pszichiáterhez kell forduljanak már eleve meggyógyultak lennének, nem? Hisz saját döntésük a változás, és ezáltal a boldogság is? De sajnos nem így megy.

Egyébként szerintem érdekes és feszegetni való téma az ilyensmi, jó kiindulási pont egy hosszas filozófiai beszélgetéshez.

2020. szept. 11. 06:24
 6/17 anonim válasza:

Lehet valaki szegényen is boldog/boldogtalan, és gazdagon is.

A nehézségeket hogyan fogja fel: kihívásként, vagy átokként? Szerintem valahol a kettő közt van ez a boldogság kérdése, mert van, amit külső-, és van, amit belső tényező befolyásol.

2020. szept. 11. 07:17
 7/17 anonim válasza:

A boldogság az, hogy örülsz annak, amid van és próbálod a jelenből, az aktuálisan elérhető lehetőségeidből kihozni a legtöbbet. A boldogtalan ember pedig mindig kevésnek érzi magát, azt ahol tart és lekicsinyli az elért eredményeit.

De sajnos, hiába elégednél meg azzal, amid jelenleg van, hiába mondanád, hogy én ebből is kitudom hozni a legtöbbet, és ebből az állapotból is tudok majd építkezni, fejlődni, ha egy lehúzó, negatív környezetben élsz, akik csak hátráltatnak.

Vagyis a válaszom az, hogy nem. Nem elég eldöntened, hogy márpedig te boldog leszel és pozitív, ha negatív emberek vesznek körül.

2020. szept. 11. 07:52
 8/17 anonim válasza:
Igen. Hisz amitől nem vagy boldog, attól meg tudsz szabadulni, amitől meg boldog vagy, tudatosan tudod keresni, csinálni. Csak sokan nem tudják, mitől lesznek igazán boldogok, nekem is sokáig tartott mire megtaláltam. Igaz kell hozzá egy másik ember, aki csinálja, szerencsére a feleségem is partner ebben, meg 1-2 ismerős, de néhány idegen ember is önszántából csinálja, nem kérek meg rá senkit (nem 18+ dolog).
2020. szept. 11. 08:53
 9/17 anonim válasza:
Igen. Sokakra igaz, hogy csak azt nézik, hogy mi nincs éppen, és egyáltalán nem értékelik azt a sok jó, amijük van. Ez elhatározás kérdése. Azt te alakítod, hogy milyen szemlélettel állsz az élethez.
2020. szept. 11. 09:23
 10/17 anonim válasza:
Az ember hozzáállása csak nagyon kicsit tudja befolyásolni a boldogságát. Ha valaki a legnagyobb poklon megy keresztül, akkor legfeljebb hazudni tudja magának, hogy boldog.
2020. szept. 11. 09:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!