Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Hol találhatnánk alteros...

Hol találhatnánk alteros baráti társaságot?

Figyelt kérdés

Egy barátom és én kb. egy éve költöztünk fel Budapestre vidékről, azóta próbáljuk megtalálni a nekünk megfelelő társaságot, eddig nem nagy sikerrel. :D


Vannak ismerőseink, akikkel el tudunk/tudnánk menni néha ide-oda, de nem érezzük azt, hogy teljesen önmagunk tudnánk lenni. Szeretjük a fekete humort, a szarkazmust, az elvont gondolkodást, így tudjuk, hogy általában nem érdemes megszólalnunk. :'D Olyan embereket keresünk, akik mellett önmagunkat adhatjuk, akiknek vannak saját véleményeik és szeretnek mélyebben beszélgetni, vitázni, valamint a barátság fogalma is mélyebben él bennük, szóval nem csak hétvégi ivócimbiknek lennénk jók egymásnak, hanem valami többnek, akikkel kölcsönösen tanulhatnánk egymástól. Persze néha jó érzés csak kikapcsolódni és ilyenkor valami olyat csinálni ami nem igényel sok agysejtet (közös programok, iszogatás, játékok, sport), de azt vettem észre, hogy az emberek nagy részét csak ez a szórakozás rész érdekli.


Az ideális közösséget valahogy úgy képzelem el, hogy lenne egy klubház, ahol szól mindenféle zene, belépve látnánk több embert akik különféle dolgokat csinálnak, egyik sarokban szerepjáték vagy sakk megy, másikban politikai vita, harmadikban ping-pong meccs vagy biliárd, negyedikben lanparty.

Tudom, hogy léteznek ilyenek, de ezek már egy meglévő társaságból állnak, ahova nem tudom mennyire lehet bekerülni.


Szerintetek hol lehetne elkezdeni építeni egy ilyen baráti kört?


//akinek vannak hasonló álmai egy ilyen közösségről az írhatna és csinálunk egyet :D//



2020. nov. 8. 11:05
 1/4 anonim válasza:

"Tudom, hogy léteznek ilyenek"


Ja, a Netflixen...

2020. nov. 8. 11:52
 2/4 A kérdező kommentje:

#1: öhh nem, vidéken is hasonló emberekkel voltam, meg van egy munkatársam is, akinek ugyanilyen köre van, csak sajnos idősebb korosztályban. De a Dürer K.B. is hasonló volt elvileg, csak hát oda esélyem sem volt eljutni.

Nem tudom mi értelme volt "beszólnod" és offolnod, de remélem jól esett. :D

2020. nov. 8. 12:58
 3/4 anonim válasza:

Nekem nagyon tetszik, amit leírtál. :) A másfajta gondolkodásom miatt sokszor én is érzem azt, hogy minek is szólalok meg.

Én is budapesti vagyok.

27/f

2020. nov. 8. 18:35
 4/4 A kérdező kommentje:

#3: Miben tér el főként a gondolkodásod?

Ha úgy érzed szívesen barátkoznál akkor dobj egy privátot.

2020. nov. 8. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!