Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Képzelje el, hogy partnere...

Képzelje el, hogy partnere fizikailag bántalmazza Önt, és azt mondja, hogy a nők hibája..Mit tenne?🤔

Figyelt kérdés
2021. jún. 30. 20:22
 1/9 anonim válasza:
Nagyon rövid úton repülne a házból. Nem turném el soha senkitől, hogy akárcsak a kezét rám emelje. Takarodna abban a pillanatban.
2021. jún. 30. 20:30
 2/9 anonim válasza:

Férfi vagyok, és fordítva elgondoltam, hogy a nő verne engem: örülnék egy Amazonnak (komolyan gondolom). "A nők hibája" gondolatmenet e mentén is megállja a helyét, mert a nők elkezdtek egy ideje öntudatosak lenni, és nem hagyják mostmár magukat, lásd pl.: MMA-s nők.

Szóval én örülnék neki férfiként.

2021. jún. 30. 20:35
 3/9 anonim válasza:
Rövidesen ő lenne a "nő" a börtönben
2021. jún. 30. 20:52
 4/9 anonim válasza:
🔪 azt próbalja meg! ;)
2021. jún. 30. 21:03
 5/9 A kérdező kommentje:
#4 talán hívja a rendőrséget🤔
2021. jún. 30. 21:05
 6/9 anonim válasza:
Én mindig jót nevetek mikor párom dühös rám 😅 olyan, mint egy mérges cukorgombóc. Próbál csúnyán nézni, denem tud
2021. jún. 30. 21:11
 7/9 anonim válasza:

Én könnyen érzem hibásnak magam. Így bizonyára őrlődnék és szenvednék, dühös lennék, sírnék. Aztán ha távolabbról is sikerülne a helyzetre tekinteni és rájönnék arra, hogy nem szabad ezt elviselni, ilyen határokat átlépni, elhagynám.


Az ideális eset az azonnali elhagyás/feljelentés lenne. De én ismerem magam. :D Ha szerettem a másikat vagy ragaszkodtam hozzá, bajt sose okoznék neki, és keresném egy ideig mit ronthattam el, hogy ide jutottunk.


Az általános tapasztalat azt mutatja, hogy sokan hosszabb távon is benne maradnak egy ilyen bántalmazó kapcsolatban, még ha máshogy is gondolkoznak erről elméletben. A család együttmaradására, pénzügyi okok stb-re hivatkozva. De szerintem tudattalan, belső igény a kiszolgáltatottságra, büntetésre, félelemre, önbizalomhiány stb is lehetnek az okai, illetve fenntartói.

2021. júl. 1. 11:02
 8/9 A kérdező kommentje:

7# Egyetértek. Sokan tudnak tanácsot adni, de a valóság más. Különösen, ha gyerekek vesznek részt benne. Nem csak úgy összepakolhatja a táskáját és elmehet.


Számomra ezzel vége a kapcsolatnak. A férfinak SOHA nem szabad kezet emelnie a nőtől, helyzettől és hangulattól függetlenül.

2021. júl. 1. 11:55
 9/9 anonim válasza:

Igen, a gyerekekre sokszor hivatkoznak. Az én anyám is arra hivatkozott, hogy mivel gyerekei vannak, így együtt kell maradnia a családnak, félt attól, hogy egyedül nem állná meg a helyét. Viszont így folyamatos lelki, érzelmi bántalmazásban nőttünk fel a testvéreimmel.


Szerintem a fizikai erőszakot sok esetben érzelmi előzi meg, ami elfajulhat. Ez is nagy nyomokat hagyhat. Érdemes odafigyelni, hogy érezzük magunkat egy kapcsolatban már az elejétől. A másikat nem tudjuk megváltoztatni. Ezt már sokan mesélték nekem, hogy azt hitték, majd minden megváltozik. Nem fog, butaság ezzel ámítani magunkat.

2021. júl. 1. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!