Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek egy nagykorú...

Szerintetek egy nagykorú ember visszaüthet a szüleinek, ha azok fizikailag bántalmazzák?

Figyelt kérdés
Nem huszon-harminc akárhány évesről van szó, hanem mondjuk egy olyanról, aki épp most végez a középiskolában, vagy még szakmát tanul/egyetemre jár és nincs még pénze elköltözni itthonról, szóval nem muszáj megkövezni azért, mert még a szüleivel lakik. És tegyük fel, nem is ő kezdte a veszekedést, hanem az egyik szülője idegbeteg és apró dolgok miatt is képes nekimenni a gyerekének. Ilyen esetben szerintetek jogosan üt vissza?
2017. jún. 9. 18:02
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
7%

Soha nem üthet meg szülőt,még 50 évesen se!

Ha meg mégis meg meri tenni, ahhoz is legyen elég felnőtt,hogy még aznap csomagoljon,ugyanis tartani se kötelesek!

Ne haragudj,de én is kiraknálak,ha rám kezet emelnél. Nincs az az előzmény,amiért ezt megtehetnéd.

2017. jún. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
89%
Én erőszak ellenes vagyok, de ha egyszer visszalegyintessz vagy ellököd az még belefér. Inkább védekezz ne támadj, így tiszta lesz a lelkiismereted. A helyedben elkezdenék gyűjteni hogy eltudjak költözni minél hamarabb.
2017. jún. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
93%

Ha erős, akkor fogja le azt, aki meg akarja ütni.

Persze a szituációtól is függ. Nem egyszer hallok olyat, hogy részeges apuka veri a családot, és a nagyobbik gyerek amint elég erős lesz, visszaüt, és megvédi az anyját. Az ilyet csak tisztelni tudom.

2017. jún. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
15%
Értelmes felnőtt ember kitér az ilyen konfliktushelyzetek elől.
2017. jún. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
92%
igen. a szülők nem szentek, sajnos túl sok olyan ember vállal gyereket akinek nem kéne.
2017. jún. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
10%
Vissza, de ne csodálkozzon rajta, ha ossze pakoljak a cuccait és kirakjak otthonról
2017. jún. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
16%
Visszaüthet, megvan a joga dönteni, de a véleményem erről inkább nem írnám le. Csak annyit, hogy az én gyerekem repülne ottohnról, ha ilyet tenne. Igaz, nem is verjük, szóval nem tesz ilyent.
2017. jún. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
21%
Én csak akkor látom helyén valónak ha a szülő soha életében nem bánt normálisan a gyerekével és ittas állapotban rátámad akkor önvédelemnek mondom a dolgot.
2017. jún. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
92%
ugyan annyira üthet vissza, amennyire a szülőnek joga van fizikai erőszakot alkalmazni a gyerekkel szemben
2017. jún. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
7%

"Az ész a fontos, nem a haj."

Illés e.


(kedves kérdező)


Csak annyira módosítanám az idézetet, ha nem sértem meg a dalszerzőt, hogy: az ész a fontos, nem a baj.


Az-az az izomerő fölény=baj.

Nem megoldás, ha visszaütsz. Csak mégnagyobb baj.

2017. jún. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!