Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi a rosszabb szerintetek, ha...

Mi a rosszabb szerintetek, ha az iskolában lelkileg vagy ha fizikailag bántalmazzák az embert?

Figyelt kérdés
A lelki bántalmazást úgy érzem, hogy beszólogatnak, megalázzák, pletykálkodnak, mindenfélét kitalálnak róla ami nem igaz, meg ilyenek.
2015. szept. 4. 13:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A fizikai. Jobban megakadályozható és hamarabb begyógyul a seb.
2015. szept. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Lelkileg. Örökre megmarad.
2015. szept. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok, bocsi azt akartam írni, hogy a fizikai a jobb.
2015. szept. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Lelki bántalmazás rosszabb mint a testi.

Mondjuk engem egyikkel se tudtak bántalmazni,akár mennyire is próbálkoztak.

2015. szept. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha te vagy ennek az áldozata, ne nyugodj bele, válts iskolát.
2015. szept. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem pedig a fizikai a rosszabb. A lelkit le lehet sz*rni magasról, ha elég erős vagy hozzá, de mondjuk a fizikai fölénnyel nehéz mit kezdeni. Különben is, verbálisan annyi vackot mond mindenki szinte mindenkire, az fáj nagyon, de ritkán fajul el. Viszont ha már odamegy valaki és megüt, megtép vagy megrúg, vagy akármi, az nagyon durva agresszió és lealázás.
2015. szept. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
61%

6-osnak igaza van abban, hogy ha az ember nagyon erős, a lelki bántalmazást is túlélheti.


Engem is megpróbáltak lelkileg megbántani, de én úgy védekeztem, hogy egyszerűen a képükbe röhögtem (a legnagyobb meglepetésükre!) majd kiosztottam, hogy ha ilyen gonoszkodásban lelik az örömüket, akkor nyilván magánéleti problémájuk lehet.

Mivel látták, hogy nagyon erős vagyok, többet nem csúfolódtak.

2015. szept. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A lelki seb örökre megmarad, a fizikai seb begyógyul. De ugyanakkor az is igaz, hogy fizikai bántalmazás nem létezik lelki nélkül. Ha valakit megvernek, vagy belenyomják a fejét a vécébe, vagy akármi... az nem csak a testén fog nyomot hagyni, de a lelkén is. Mert megalázzák. Csúfolják. Nem tartják emberi lények. stb... Szóval végül is a fizikai sebei elmúlnak, begyógyulnak gyorsan, de a lelki azért mégis ottmarad. Az emléke ezeknek a sérüléseknek megmarad. Szóval összességében, szerintem a fizikai súlyosabb. Mert azt úgyis megelőzi ill. kíséri egyfajta lelki sérelem is.
2015. szept. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
egyértelműen a lelki. Évtizedekig megmarad a nyoma, úgy, hogy senkit nem érdekel, a felelősök sose kapnak érte büntetést.
2015. szept. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem zavar titeket hogy mind2tő lelki sérülést okoz?
2015. szept. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!