Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Akik az iskolában bántalmazzák...

Akik az iskolában bántalmazzák az iskolatársukat fizikailag, leklkileg, azok hosszú évek után megbánják a tetteiket?

Figyelt kérdés

Biztos hogy van köztük olyan is aki sosem bánja meg.

Vagy az is lehet hogy a többségük nem bánja amit tett?



2021. jún. 1. 12:09
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

*Lelkileg

Elírtam egy szót, de korrigáltam

2021. jún. 1. 12:11
 2/12 anonim ***** válasza:
98%
nem, inkább lezárják azzal, hogy ilyen gyerekek voltak és, ha a bántalmazott nem tudja magát túltenni akkor megvetik őket, hogy miért nem tudják magukat túltenni rajta.
2021. jún. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%

Ahogy a kettes írja +aki hagyja, az meg is érdemli elven gondolkodnak.

Naivitás azt gondolni, hogy akár csak egyszer életükben eszükbe jut elítélni a saját tetteiket.

2021. jún. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%
Én általánosban piszkálódtam, gyakran csúfoltam egy-két gyereket, de fizikailag csak nagyon ritkán bántottam őket, akkor is max lökdösődés. Aztán középiskolában visszakaptam háromszorosan, ott én voltam a csicska. Természetesen megbántam, amit tettem, hisz saját magamon tapasztaltam milyen is lehetett nekik.
2021. jún. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Van, aki igen, van, aki nem.
2021. jún. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%

Én is voltam iskolában bántalmazó, bántalmazott.

Aki bántottam, sehol nem találom facebookon, pedig megkeresném, és nagyon bocsánatot kérnék tőle.

Remélem nincs baja, és túl tette magát mindenen.

Engem is elég intenzíven bántottak, visszagondolva megérdemeltem azért, amiért én is paraszt voltam.

2021. jún. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
98%
Általában nem gondolkodnak el ezen az emberek, hanem lapoznak. Lehet, hogy mondjuk egy osztálytalálkozón felmerül, a dolog, bár akit sokat bántottak az inkább el se megy, mert nincs olyan kötődése, hogy érdekeljék azok, akik bántották kiskölyökként. De ha meg is történik egy ilyen beszélgetés, egy "sajnálom" persze jól esik, de az elcseszett éveket nem adja vissza.
2021. jún. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a hangadók, akik a bántalmazás mellett azt is élvezik, hogy erre másokat bujtanak fel, sose fognak ilyesmit megbánni.

Aki viszont pl fenyegetéssel, zsarolással lett rávéve (“beárullak a tanárnak, hogy a múltkor puskáztál, elveszem a barátaidat, ha még egyszer megvéded XY-t” stb - lehet utólag keménykedni, de ne felejtsük el, hogy pl általános iskolában az ilyen fenyegetéseknek is nagy súlya van még), az szerintem biztos megbánja.

2021. jún. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Picit off: Én nem bántalmaztam senkit az iskolai éveim alatt, és az osztályok ahova jártam ott se voltak ilyenek, viszont megdöbbentő, hogy milyen nagy számban fordulnak elő iskolán illetve osztályon belüli testi és/vagy lelki bántalmazások.


Figyelembe véve, hogy sok embernek kihat a későbbi életére, illene nagyobb figyelmet fordítani erre a problémára, mert nem igazán látom, hogy bárki tenne ellene bármit is.


Egyébként ezért nem akarok jelenleg gyereket, mert egyre több helyen olvasom, hogy milyen terrorban tartják egymást a gyerekek/tinik, és az illetékes személyek pedig magasról szrnak rá, nem beszélve, hogy már nem csak személyesen, de online is lehet másokat csesztetni és megalázni, és akkor arról még nem is beszéltem, amikor a többszörösen bukott kolompárék tartják rettegésben az osztályt.


Szörnyű ami megy, nem tudom honnan ered ez a mélyről jövő gyűlölet, ami miatt szinte alap dolog, hogy már vannak osztályonként terrorban tartott emberek.

2021. jún. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

2 Rendesen félreolvastam az írásod, az jött ki elsőnek hogy inkább lezárják azzal hogy ilyen gyökerek voltak :D

De ettől eltekintve sajnos igaz lehet.


3 Aki hagyja az meg is érdemli, biztos ezzel nyugtatgatják a lelkiismeretüket, ami nem is biztos hogy van nekik.


4 Sok fajta bántalmazó van az iskolába, és úgy látom hogy te a jobbik fajta voltál. De ettől függetlenül valóban nem volt szép dolog lökdösődni meg csúfolódni. De akkor még nem láttad át a helyzet súlyosságát, +később vissza is kaptad, sajnos többszörösen, talán így egyenlített a sors vagy karma, de lehet hogy ez butaság nem tudom. A lényeg hogy emiatt nagyon ne ostorozd magad, neked még van szíved és ez jó.


6 Remélem sikerül rátalálnod, de ha rám hallgatsz akkor inkább személyesen intézd, szemtől szemben. Ha a neten kérnél tőle bocsánatot azzal csak magadat minősítenéd. Ha már személyesen bántottad akkor személyesen is kell bocsánatot kérned, ez így korrekt.


9 Magyarok is vannak bőven bántalmazók, de persze a tesók közt is akad elég sajnos.


Köszi hogy válaszoltatok

2021. jún. 1. 15:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!