Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Van itt 18-40év közötti...

Van itt 18-40év közötti dél-koreai, vagy japán aki tud magyarul? Beszélgetnék, barátkoznék velük. Minden érdekel az országaikkal kapcsolatban.

Figyelt kérdés

2022. máj. 13. 11:02
 1/8 anonim válasza:
Biztos pont van
2022. máj. 13. 11:58
 2/8 A kérdező kommentje:
Remélhetőleg ezután csak ők fognak írni.
2022. máj. 13. 20:56
 3/8 anonim válasza:

Hát nagyon nem...

Én amikor ázsiaiakkal beszélgettem diákmunkázgatásnál.

Hát...nem nagyon voltak nyitottak az ázsiai témákra.

SŐT ! A saját nyelvükön nem akartak megszólalni !

----------------- ÉRTED ?!

Ha olyan ázsiaival akarsz beszélni , aki nyitott erre a témára. Akkor menj fel az ÁZSIAI online-közösségekre és ott keres valakit - aki kint él, és tud angolul !

-

Mert ide haza - ha találsz is - vagy nem lesz képben - mert itt nőt fel.

Vagy nem nagyon akar róla beszélgetni !

- Nem szeretik :/

2022. máj. 14. 01:00
 4/8 A kérdező kommentje:

Angolul beszélgettem sok dél-koreaival és japánnal, a téma nem volt nekik gond, hisz büszkék az országukra és nem hülyék tudják, hogy a legtöbben azért írnak, mert érdekli őket az országuk, kultúra, sorozatok, gasztronómia, smink, divat és a többi..

Egyedül az anime nem érdekelte őket, mondjuk az engem sem.

Angolul csak középszinten tudok, ők még annyira sem, így fárasztó volt.

Élnek Magyarországon is dél-koreaiak és japánok, de csak angolul tudnak rosszul, vagy még úgy sem.

Reménykedtem, hogy valaki aki évek óta itt dolgozik és megtanulta a nyelvet, hátha meglátja a kérdést.

2022. máj. 18. 00:45
 5/8 anonim válasza:

Pont arról beszélek, hogy akik tudnak magyarul - azok valszeg itt nőttek fel.

És ők nem szívesen beszélnek azon a nyelven.

Én róluk beszélek. Mert te magyarul írtál ki kérdést, és valszeg - a magyarul tudó Magyarországon felnövő ázsiaiak fogják csak olvasni.

Akik valszeg nem szívesen beszélik azt a "származási" nyelvet. :)

2022. máj. 18. 01:14
 6/8 A kérdező kommentje:

Azért csak kellene legyen legalább egy, aki évek óta itt dolgozik és megtanulta már a nyelvet.

Olyan dél-koreaival és japánnal is beszélgettem, akik itt nőttek fel, de ők sem bánták ezeket a témákat, csak ők ugyanolyan keveset tudtak, mint én.

Szerintem te rosszul gondolod, vagy nem voltak veled barátságosak, mert nekem nem ez a tapasztalatom.

2022. máj. 18. 06:44
 7/8 anonim válasza:

Az ázsiai emberek zöme zárkózottabb, magánéletben főleg.

Páromat, amikor megismertem személyesen, úgy is kihívás volt, neten esélytelen lett volna. (verbális kommunikáció csak 7%)


Szerencsére ezen téren változott.


Adott kultúrák, közösségek nagyon belekényszerítik a felszínes kommunikációba az embereket. Európában is sok a felszines ember, de itt könnyebb őket megszólaltatni nyitás irányába.

2022. máj. 19. 09:26
 8/8 A kérdező kommentje:

Én is észrevettem, hogy zárkózottak és csak egymással barátkoznak beszélgetnek.

Kevés aki nyitott és tartós ismeretséget szeretne.

Ha neten nem találok, akkor gondolom el kéne mennem a Koreai Kulturális Központba és koreai étterembe dolgozni. :)

A férjed beszél magyarul?

Gondolom nehezebb nektek, de érdekesebb is. :)

2022. máj. 19. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!