Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Hogy találhatnék barátokat?

Hogy találhatnék barátokat?

Figyelt kérdés

Komárom és környékéről lenne szó főleg, de bárki aki hasonló szívesen veszem, ha ír.

8 évig fuvoláztam, imádom a zenét, azon belül is a rappet pl. Tupacot, Eminem számait, meg a komolyzenét. Szeretek sportolni, jelenleg evezek, régebben ritmikus sportgimnasztikáztam. Nagyon szeretek olvasni, régen fantasykat imádtam legjobban pl. Harry Potter, most Stephen Kinget olvasok. Nem tudok sajnos felszínes dolgokról nagyon beszélni, pedig mit nem adnék, ha beszédesebb lehetenék, mint most,mert hogy elég csendes vagyok, elég kevés ember van sajnos, akivel el tudok beszélgetni, de akkor nagyon. Bulizni járnék, csak nincs kivel. Múzeumokat, kulturális programokat szeretem. Eddig nem nagyon tudtam beilleszkedni az iskolámba, biztos velem lehet valami baj, csak senki nem mondja el hogy mi az. Elég introvertált vagyok, de próbálok ezen direkt változtatni, minden alkalmat megragadni a beszédre, de gyakran félek, hogy valami hülyeséget mondok. Sokszor látok kisebb nagyobb baráti társaságokat együtt, de mégsem mehetek oda, h heló, bevesztek? Van egy nagyon jó barátnőm, csak ő sajnos elég távol lakik, illetve volt egy 3 fős baráti társaságunk, de sajnos az egyik lány kilépett. Meg még többet is tudnék mesélni, de nagyon hosszú lenne. Nem akarok senkire ráakaszkodni félreértés ne essék, csak tényleg érdekel,mit csinálhatok rosszul, hogy nem találok embert aki egy hullámhosszon lenne velem. Vagy ennyire legalja lennék? (amilyen szerintem nincs is, mert nem ismerhetsz mindenkit, nem tudhatod hogy jutott oda, ahol most van, stb.) Szóval van itt valaki aki hasonló lélek?

Nem hiszem hogy a másik legyűrésében az a legjobb módszer, ha felülkereledsz másokon, hanem ha te emelsz fel másokat(akk is ha lent vagy) szeretem sub Monster számait is, szerintem elgondolkodtatók

17/l



2023. jan. 16. 21:16
 1/7 anonim válasza:

Nekem tetszik, hogy ilyen választékosan, értelmesen írsz. Semmiképp sem vagy "legalja", csak különbözöl másoktól, amivel nincs baj.

Hasonlóval én is megküzdöttem már, ha gondolod írj nyugodtan.

2023. jan. 16. 21:28
 2/7 anonim válasza:
Ha szeretnél, nyugodtan írj! Én is barátkozni szeretnék! 17L
2023. jan. 16. 21:38
 3/7 anonim válasza:
Nekem is irhatsz! Bács kiskun megye igaz!
2023. jan. 16. 22:34
 4/7 anonim válasza:
Van bennünk sok hasonlóság, például én se tudtam soha se beilleszkedni, pedig hány suliba is jártam?... 5-be! Nem érzem úgy hogy velem lenne a baj, inkább a világgal van, mert teljesen egyformák akarnak lenni, aki egy kicsit is kilóg már kiközösítik, rosszabb esetben bántják is. Ennek nem kéne így lennie szerintem, mégis ez van. Szerencsére én már leérettségiztem, nem kell többé visszamennem a börtönbe, ahol olyanokkal zártak össze akikkel nem akartam egy légtérben lenni. Nem is maradtak barátaim. Sokkal inkább lettem volna olyanokkal mint te. Ha nincs ellenedre barátkozhatunk, bár én Pest mellett élek, de nem probléma utazni, barátokhoz vagy egy jó programra bárhova elmegyek. Én is inkább a kultúrált programokat szeretem, nem iszom alkoholt, hiába tehetném már meg egy ideje. A színházat például szereted?
2023. jan. 16. 23:23
 5/7 anonim válasza:

Én introvertáltként úgy oldottam meg, hogy mindig találtam valakit, aki elég introvertt volt, hogy már velem is szót értsen, de elég extrovertált is, hogy átjárót jelentsen mindenki más felé.

+ új osztály esetén mindenki barátkozni akart jóformán, engem kicsit zavart is, de hamar elvált (1-2 hónap), hogy ki az akivel érdekeljük egymást, ki az, akivel nem

2023. jan. 17. 09:42
 6/7 anonim válasza:

Komárom, az szép. Mi Bajnán és Tokodon laktunk, nagyon szerettem ott élni, igazán szép helyek.


Én is magamnak való vagyok, ráadásul zenélek és rajzolok meg festek is.

Soha sem volt sok barátom, mert nem találtam hasonló érdeklődésűt. Jómagam nem vagyok befelé forduló, mert szeretek beszélgetni, bárkivel, bármiről, de találni nem felszínes barátot, az már más.

Manapság az emberek befelé fordulnak és a mobiltelefonok meg az internet, ezt még jobban felerősíti. Nem egyszerű mostanság egy fiatalnak. Rengeteg egyedülálló, 30-40 éves ember is van, ennél fiatalabbakból meg még több.

Maikor jelensége ez.

Te se csodálkozz, ha nem találsz hozzád gondolkodásban illő barátokat.

Társat is nehéz ezért találni. Hozzád hasonló lelkek itt is sokan akad, csak hát ahogyan írtad, introvertált személy vagy, de az ilyen lelkű személyek is azok. Kicsit maguknak valók.

Nem Veled van a baj, már bocsánat a kifejezésért, de mások "egyszerűbb" lelkek mint Te.

Ezzel nem akartam senkit megbántani, vagy lenézni, de nem vagyunk egyformák!

Szokták mondani, ízlések és pofonok is mások.

Nem a Te készülékedben van a hiba, Te így vagy "huzalozva", Ők meg nem.

Valaki egy hullámhosszon legyen veled, nem olyan pofon egyszerű. Te egyéniség vagy mint mindenki más, saját érzésekkel és gondolkodás móddal. Ehhez nem mindenki tud jól hasonulni, ha meg igen, kérdés meddig. Mert mindenkinek vannak "tarkamacskái", amit nem mindenki tolerál. Vagy csak idegesítő szokások, berögződések. Ezért van annyi magányos ember, mert nem akar a kis komfortzónájából kizökkeni.

Nekem nagy szerencsém az, hogy mindig feltaláltam magam és szeretek egyedül is lenni, de társaságban is jól elvagyok.

Arra nem mindenki képes, hogy magába meglegyen.

Viszont milyen barátot keresel, igazbarátot, vagy csak felszínest?

Igazbarátot találni nagyon nehéz, "felszínest" meg itt is találsz. Beszélgetni, eszmét cserélni ez vagy bármelyik platform is jó.

A mai kórban nincsenek határok, bárhonnan cseveghetsz, ha ezt szeretnéd.


Ha úgy gondolod nyugodtan írhatsz privát.

2023. jan. 17. 15:43
 7/7 anonim válasza:
Írtam
2023. jan. 20. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!