Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Van kedved az univerzumról, a...

Van kedved az univerzumról, a világról beszélgetni? 🙂

Figyelt kérdés

Sziasztok. Én egy 18 éves fiú vagyok, akit nagyon érdekel az őt körülvevő világ, csillagok, bolygók, stb.

Én a lehető legszebb dolognak tartom az űrt, nagyon érdekes, és elgondolkodtató, hogy mennyi minden vesz minket körül, és csak egy töredékét láthatjuk 😢

Rengeteg kérdésem van az űrrel kapcsolatban, de sajnos ezekre nagyrészt nincs válasz. Például arra, hogy a világűr végtelen-e. Ha igen, akkor végtelen mennyiségű, kinézetű, felépítősű bolygó található, ami eszméletlen érdekes szerintem. Viszont ha valahol van egy határ az űrben, akkor azt hogyan lehet elképzelni? Fizikai határ, mint egy fal, ha igen, hogyan nézhet ki? Ha nem fizikai, akkor egyszer csak a semmibe kerülnénk, ha elérjük a világűr végét? Vagy ekkor kerülnénk párhuzamos dimenzióba? Nos, ezekre nincs válasz, mivel az ember nem tudja elhagyni jelenleg a saját naprendszerét, így nem tudjuk kideríteni, mennyi minden lapul még “odakint” 😁😁

Szóval, ha érdekel Téged ez a téma, nyugodtan írj ide kommentet, vagy írj üzenetet ☺️ nemed, korod teljesen mindegy, tényleg csak beszélgetés a cél, esetleg barátság, ha úgy alakul.

További szép estét mindenkinek 👋🌠🛏️🙂



2023. júl. 17. 02:07
 1/6 Mojjo válasza:
Mennyire tudsz angolul? Ha elég jól, akkor tudok ajánlani angol nyelvű videókat, amik ezekkel a témákkal foglalkoznak, és jóval többet megtudhatsz belőlük, mint ismeretterjesztő filmekből és könyvekből. De egyébként ha van konkrét kérdésed - mint az univerzum végessége/végtelensége -, nyugodtan tedd fel a tudományok/természettudomány témakörbe. Több választ fogsz kapni, mint itt :)
2023. júl. 17. 05:13
 2/6 anonim válasza:
Nyugodj meg és írj!
2023. júl. 17. 08:50
 3/6 anonim válasza:
Most az lenne a lényeg, hogy lusta vagy magadtól utána olvasni dolgoknak, ezért kellene, hogy valaki elmagyarázza neked?
2023. júl. 17. 10:51
 4/6 Mojjo válasza:

@3: Az ugye megvan, hogy majdhogynem a teljes gyakorikerdesek oldal, úgy ahogy van, pontosan arra való, hogy emberek netes/egyéb utánanézések helyett vagy - most kapaszkodj meg! - mellett kérdezhessenek, és más fórumozók pedig segíthessenek neki és válaszolhassanak? Ha neked ez nem tetszik, valószínűleg nem neked való ez az oldal.

Egyébként az emberek igen kis hányada tudja, hogy jelen ismereteink alapján a világegyetem lehet végtelen és véges nagy is, szóval biztosan utánanézett már dolgoknak a kérdező.

2023. júl. 17. 11:43
 5/6 anonim válasza:

#4: az neked ugye megvan, hogy ez az "Ismerkedés" kategória, és a elvileg Kérdező beszélgetőtársat keres, nem pedig a Tudományok kategóriában tett ki egy kérdést? Szóval, ha igazad van, akkor inkább magántanárt keres ő.

Egyébként miért baj, hogy megkérdeztem, kit keres, kivel és miért barátkozna?


Nagyon elb*szott kioktatás volt ez részedről, de ezt is a meleg számlájára írom.

2023. júl. 17. 11:52
 6/6 Mojjo válasza:

@5: Írhatod, Finnország északi részén lakom, jelenleg 19 fok van, és ennél melegebb igen ritkán van bármikor is :)

Beszélgetni lehet tudományos témákról is, valamint a tudomány témakört lehet a kérdező leoltása nélkül is ajánlani - lásd, nekem is sikerült. Ezen kívül, mint ahogy azt te is tudod, nem azt kérdezted, kit keres és kivel, miért barátkozna. Sorry, de nagyon fárasztó vagy.

2023. júl. 17. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!