Kezdőoldal » Ismerkedés » Egyéb kérdések » Keresztények, akik nem Jehova...

Keresztények, akik nem Jehova Tanúi! Ki akar itt beszélni az életről, és a Bibliáról? Kezdő keresztény vagyok.

Figyelt kérdés

2020. szept. 4. 18:55
1 2 3 4
 1/32 anonim válasza:
Én katolikus vagyok és szívesen beszélgetnék veled. 27/f
2020. szept. 4. 19:59
 2/32 A kérdező kommentje:
ok amúgy csak szólok előre, hogy 21/F vagyok :D és csak a vallásról akarok tanulni...
2020. szept. 4. 20:06
 3/32 anonim válasza:
Részemről oké. Nem voltak hátsó szándékaim. :D
2020. szept. 4. 20:12
 4/32 A kérdező kommentje:

Ok :D

szerinted Isten annyira jó, hogy még a busmanokat és az afrikai embereket is a Mennybe küldi? És mi van a többi vallásosokkal akik nem ismerik Jézust? Vagy, ha elutasítják Jézust? Hindu, budhizmus stb... Ugye bár azért lehet a Keresztény vallás (nem a Tanú) az igazi, mert Jézus a bizonyíték. Mert az élő Isten egyetlen fia.

2020. szept. 4. 20:15
 5/32 anonim válasza:
Létezik olyan, hogy vágykeresztség, ami azt jelenti, ha a lelkiismereted szerint élsz, vagyis jó ember vagy, de nem vagy megkeresztelve, sem vallásos akkor üdvözülhetsz. Vagyis igen, a busmanok és afrikaiak is üdvözülhetnek. Isten senkit sem teremt a kárhozatra. Azokkal nem tudom, hogy mi a helyzet, akik elutasítják Jézust, de Isten őket is folyamatosan hívja magához. Vagyis, szerintem, ha a lelkükre hallgatnak előbb utóbb eljutnak hozzá. Ez így igaz. Jézus elég nagy bizonyíték. :)
2020. szept. 4. 20:28
 6/32 anonim válasza:
Inkább tanulj valami értelmesebbet, amíg nem késő...
2020. szept. 4. 20:44
 7/32 anonim válasza:

az istennel - a saját isteneddel - való kapcsolat nem egy beszélgetés tárgyam hanem Te beszélgetsz közvetlenül Ő Vele.


a birkák a pásztort figyeljék és ne a másik birkákat

2020. szept. 4. 21:06
 8/32 anonim válasza:
7-ez igaz, viszont a hitünk kiteljesedéséhez egy közösség nagymértékben hozzájárul. Nemhiába teremtette Isten az embert társas lénynek. Sokszor, rengeteg ember számára, az Igéről való beszélgetés új megvilágításba helyez dolgokat, közelebb viheti Istenhez.
2020. szept. 4. 22:17
 9/32 A kérdező kommentje:

Ha ateisták írnak ide, nem foglalkozok velük. Majd megbánják a halál után :) senki sem tudja! :)


Hiszem, hogy Isten annyira igazságos jó fej, hogy mindenkivel megbékél :) Olyat is hallottam, hogy egy teljes történetet nem lehet csak úgy kitalálni, és ha a Biblia Isten szava, akkor nem írhatták át, vagy nem írhatták félre a memória miatt. Vallásosak, vajon az Apokalipszis+elragadtatás a mi életünkben fog bekövetkezni? Én már felkészültem és várom :D úgyis bármikor meghalhatok... :)

2020. szept. 4. 22:29
 10/32 anonim válasza:
Mivel Isten megmondta, hogy úgysem fogja senki kitalálni az időpontot, így én nem agyalok ezen :) Néhány apostol is azt hitte, hogy hamarosan itt a vég, de nicsak, elrepült 2000 év! Szerintem az a lényeg, hogy úgy élünk Istenben, hogy bármikor ha meghalunk, megbánás nélkül nézhessünk vele szembe.
2020. szept. 4. 22:38
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!