Kezdőoldal » Ismerkedés » Egyéb kérdések » Élet extrém túlsúllyal?

Élet extrém túlsúllyal?

Figyelt kérdés

Arra vagyok kíváncsi milyen egy extrém túlsúlyos nő élete 80-100 kg vagy ennél is több súlyfelesleggel. Éri-e ezért hátrány a munkahelyükön őket,milyen nehézségeik vannak a mindennapokban,gondot jelent-e a társkeresés stb.

Szívesen leveleznék,ismerkednék ilyen hölggyel.



2020. nov. 25. 08:14
1 2 3
 1/21 anonim válasza:

Mondjuk nekem nincs ekkora túlsúlyom, de így is van egy csomó negatív következménye.

Nehezebben mozgok, nem tudok mindenben részt venni mondjuk egy csapatépítő esetén, vagy egyéb szabadidős tevékenységek során. Tudnak elég parasztok lenni az emberek, különösen konditeremben tapasztaltam eddig, jellemzően nem a vendégek, hanem az ottdolgozók részéről.

Az embernek több hely kell, mint egy átlagos testalkatúnak, magyarul kényelmetlen valaki mellett ülni a buszon pl. Nehezebb ruhát venni, talán ez a legrosszabb része, ha az ember jó göncöket szeretne, akkor nehezen talál, mert vagy terhes nőknek való ruhákat gyártanak nagy méretben, vagy nagyicuccokat.

A többség megpróbál ellátni jó tanáccsal, hogy hogy kellene lefogynod, miért vagy kövér, miért nem fogysz stb., ezek is elég gyakoriak.

Most hirtelen ezek jutottak eszembe.


Társkeresésben nem jelent különösebb gondot, bár kisebb a merítés értelemszerűen.

2020. nov. 25. 09:48
 2/21 anonim válasza:
fatfan
2020. nov. 25. 10:37
 3/21 anonim válasza:

Azt hiszem 220 kilósan én bőven beleesek ebbe a kategóriába.


A munkahelyemen emiatt semmiféle hátrány nem ér. Adminisztrátor vagyok, ugyanúgy elvégzem a munkámat, mint bárki más. Mindannyian céges kocsival járunk dolgozni, az irodisták és a fizikai dolgozók is, így a buszra sincs gondom. A céges autóink nagyon kényelmesek, az öv is megfelelő nagyságú (ekkora súlynál ez kiemelten fontos, hiszen ha nem érne át az öv, nem utazhatnék velük). A munkatársaim irányából sem tapasztaltam semmiféle negatív megkülönböztetést.


Az egyetemet csak most kezdtem. Mivel levelezőn tanulok a munkám miatt, szeptember óta online oktatás van nálunk. Emiatt nem igazán volt alkalmam az oktatókkal és a csoporttársaimmal találkozni, úgyhogy erről még nem tudok nyilatkozni. Remélem, hogy jobban el fognak fogadni, mint általános- és középiskolában, ahol évekig magántanuló voltam.


A mindennapokban nyilván vannak kisebb-nagyobb nehézségeim. A súlyom miatt nehezebb pl. lépcsőznöm. 1-2 emelet nem jelent gondot, de 3 emeletet nehezen mászok meg egyszerre, 4-nél többet pedig nem is próbálnék meg. Könnyen elfáradok a takarítás, főzés, közlekedés során is. Gyakran fel kell állnom, különben egy idő után bedagad a lábam.


A ruhavásárlás problémát szokott jelenteni. Pólókat könnyű találni, de nadrágot, alsóneműt szinte lehetetlen. A lábfejem nemcsak széles, hanem hosszú is, így ez is probléma, 45-ös méretű női cipőt találni lehetetlen, így csak az unisex férfiaknak gyártott sportcipők közül válogathatok.


Ahogy előttem írták, mindneki megpróbál tanácsot adni. A családtagok, a távoli ismerősök, a szomszédok meg a random ismeretlenek is. Egyek több sovány húst, túrót, tojást - persze, hogyne. A sok hústól fáj a gyomrom, a tejre és a tojásra meg allergiás vagyok. Ja, és több zöldségre, gyümölcsre is, meg a szójától is fáj a gyomrom. Ezen kívül PCOS, pajzsmirigy-alulműködés és inzulinrezisztencia is nehezíti a dolgomat gyerekkorom óta. Kívülállónak nehéz tanácsot adnia, de legutóbb a dietetikus is csak annyit mondott, hogy hát akkor is egyek több sovány húst, mert kell a fehérje. Hát köszi szépen.


A tárkeresés téma engem nem igazán érint, fizikailag nem vonzódom egyik nemhez sem. Egyes orvosok szerint ez a súlyom miatt van, mások szerint ez egy pszichés rendellenesség. Nem tudom kinek van igaza, de a lényeg, hogy emiatt legalább nem kell aggódnom. :)

2020. nov. 25. 10:45
 4/21 anonim válasza:
#3 vagyok, privátot nem kérek, nem fogok válaszolni. :)
2020. nov. 25. 10:45
 5/21 anonim válasza:
olyat is most hallok először, hogy valaki allergiás a gyümölcsre meg a zöldségre. érdekes.
2020. nov. 25. 10:58
 6/21 anonim válasza:
5-ös: Olyan nem létezik. Csak kitalálja, hogy a kis húsevő lelkét nyugtassa,...
2020. nov. 25. 11:03
 7/21 anonim válasza:

#5-6


Nyilván nem mindegyikre vagyok allergiás. A gyümölcsök közül a kiwire, narancsra, citromra, mandarinra, bedagad tőlük az ajkam, és nagyon köhögök tőlük. A szőlőtől is fáj a gyomrom, de arra nem vagyok allergiás. A banánt, almát meg nem szeretem, legtöbbször csak fagyasztott meggyet, málnát szoktam enni. A zöldségek közül főleg a paradicsom okoz gondot, fáj tőle a szám és az ajkam, ég a gyomrom, köhögök. Emellett allergiás vagyok a kukoricára is, iszonyatos gyomorgörcsöt okoz már egy fél cső natúr főtt kukorica is. A tejtől, tejtermékektől hasmenésem van, puffadok, hányingerem van, köhögök és vörös foltok jelennek meg a karomon és a hátamon. Tojás önmagában (főtt tojás, rántotta, tükörtojás) való fogyasztása után órákig tartó erős gyomorfájdalom jelentkezik. Ezeken kívül az allergia-vizsgálaton minden vizsgált pollen pozitív eredményt mutatott. Még jó, hogy a por, szőr, penész negatív lett...


És #6: pont az a probléma, hogy NEM ESZEK ELÉG HÚST, mert attól is fáj a gyomrom. Halakon kívül alig eszek valamit, rántott, grilles húst, virslit, kolbászt, sonkát, szalonnát egyáltalán nem eszek. De az első kommentemben is leírtam, hogy nem bírja a gyomrom a húst..

2020. nov. 25. 11:16
 8/21 anonim válasza:
Oh, és a zöldségeket amúgy szeretem, nyersen az uborkát, egyéb formában a brokkolit, karfiolt, gombát, de szinte bármit megeszek, amitől nincs bajom. De guess what: 150 gramm ch és 1200 kalória mellett, orvosi felügyelet és napi gyógytorna mellett, kórházi bentfekvés és szigorú felügyelet mellett sem fogytam. Viszont érdekes módon nyár óta folyamatosan, magától csökken a súlyom, mert végre kaptam gyógyszert a hormonproblémáimra. De ítélkezni mindig könnyű.
2020. nov. 25. 11:21
 9/21 A kérdező kommentje:
Ne törődj a gúnyolódókkal,s azokkal,akik úgy ítélkeznek,hogy nem is ismernek.Vigyázz magadra!
2020. nov. 25. 11:33
 10/21 anonim válasza:
A kenyérre nem vagyok allergiás, de nem eszek belőle sokat. VAGY 2 db zsemlét, VAGY 2x60gramm kenyeret szoktam enni egy nap. Ja, és péksütit sem eszek, csak ritkán. És képzeld, nem zsíros kenyeret szoktam enni, hanem tonhalasat, zöldségeset, néha olvasztott "sajtosat" (növényi). Fura, mi? Oh, és a csokit meg NEM SZERETEM (na nem mintha tejmentes csokikból olyan nagy választék lenne). Esetleg az étcsokit, de azt is inkább mandulával vagy mogyoróval. És a nutellát sem eszem meg, mert túl édes. A chips meg felmarja a számat, nem tudom megenni. A cukrot, gumicukrot meg nem szeretem. Amit megeszek, az a sós mogyoró, a natúr mandula, mogyoró, kesudió, dió, vagy ezek keveréke, esetleg étcsokival. Meg az Oreo, mert nyilván nem minden egészséges, amit eszek. Nyilván.
2020. nov. 25. 11:55
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!