Kezdőoldal » Ismerkedés » Egyéb kérdések » A gyk-s férfiak miért nem...

A gyk-s férfiak miért nem tudják, hogy ha privit írnak, akkor kérdezni is illik?

Figyelt kérdés
2021. júl. 19. 20:01
1 2 3 4 5
 31/41 anonim válasza:

#30!


Tudod, a mesékben a katica mindig lány. Ugyanígy a buta liba kifejezést csak a lányokra, nőkre használjuk. Tényleg egy buta liba vagy, ha még ezt sem tudtad.

A libáknál, mint a legtöbb madárnál a nőneműt tojónak nevezzük. A hím lúd viszont gúnár. Hasonló ez a tyúkhoz (ami pontosabban házityúk), mert a tyúkot szintén a nőneműekre használjuk mind a baromfik, mint az emberek megnevezésénék.

Van hím házityúk is, de azt kakasnak nevezzük.

A liba a lúd szininímája, de jellemzően a lúd alatt a fajt értjük, liba alatt pedig a nem gúnárokat.


"Férfinek éppen nem neveznélek."

Erről eszembe jut egy filmbéli dialógus:

- Ma szerencsém van! Nem elég, hogy dagadt, még nagyképű is.

(Csak lehet, hogy ki kell cserélni valamelyik jelzőt.)

2021. júl. 20. 14:07
 32/41 A kérdező kommentje:

31

Na ennek még egyszer neki kéne futni.


Baromfiak: [link]

Házityúk: [link]


"A libáknál, mint a legtöbb madárnál a nőneműt tojónak nevezzük. A hím lúd viszont gúnár. Hasonló ez a tyúkhoz (ami pontosabban házityúk), mert a tyúkot szintén a nőneműekre használjuk mind a baromfik, mind az emberek megnevezésénék. Van hím házityúk is, de azt kakasnak nevezzük. És igen, a tyúk és a kakas együtt a házityúk."


Tehát a liba (lúd) hibásan van a nőnemű egyedekre vonatkoztatva. Míg a tyúk valóban a nőnemű egyedeket jelöli.


Javaslom tehát a "buta tyúk" használatát és a "buta liba" betiltását.


Logikusan gondolkodni tehát nem tudsz bébi. Mit tudsz akkor?

2021. júl. 20. 16:40
 33/41 anonim válasza:

Na, sikerült összehoznom egy buta liba találkozót! :D


Nem téveses használják, hanem ilyen a köznyelv.

Ez kb. olyan, mintha egy gólyás poénnál vernéd az asztalt, hogy nem is gólya hozza a gyereket. Tudjuk, de ezzek csak azt bizonyítod, hogy a témának csak az egyik aspektusát ismered.


A buta liba, az mindig buta némbert jelent.

Persze most már tudom, hogy van a buta libáságnak egy olyan szintje, ahol az érintettek nem is ismerik a kifejezést.

2021. júl. 20. 17:11
 34/41 A kérdező kommentje:
Jaj, de buta lúd vagy... Istenem.
2021. júl. 20. 17:15
 35/41 A kérdező kommentje:
Lécci ne írj ide többé, jó? Köszi. A buta tyúk talit megtartjuk nélküled is.
2021. júl. 20. 17:15
 36/41 anonim válasza:

Ez piszok jó!

Nem ismertek egy kifejezést és meg akarjátok magyarázni, hogy a buta libát nem csak lányokra szokták mondani.

És az egész abból indult, hogy van az a tévképzetetek, hogy a kommunikáció csak akkor működik, ha a férfi kérdez. OMG!

Az érdemi válasz az lett volna, hogy beismeritek: Nem tudok magatoktól kinyögni egy mondatot sem, ha nem kérdeznek alátok. Ez tök' őszinte lett volna.


Téged, titeket nem is pasi érdekel, hanem az, hogy megfeleljen az agyatlan elvárásitoknak. Miért? Mert sokkal könnyebb ezek alapján leszóni a másikat, mint normálisnak lenni, mint normálisan kommunikálni.


Arra nem gondoltál, hogy azért nem kérdeznek, mert elég hamar rájöttek, nem érdemes veled foglalkozni?

2021. júl. 20. 17:48
 37/41 A kérdező kommentje:
De, mindenre gondoltam már. :( Csak rád ne kelljen.
2021. júl. 20. 18:29
 38/41 anonim válasza:
Gondoltam megtudom mi az a gyk-s erre micsoda magas röptű beszélgetésbe sikerűlt beleolvasnom :D
2021. júl. 20. 18:39
 39/41 A kérdező kommentje:
Ugye?? Baromiak, buta tyúkok, buta libák, perpatvar.
2021. júl. 20. 18:40
 40/41 anonim válasza:
Olvasás közben úgy is rájöttem mi az a gyk-s. Már csak azt nem értem hogy miért kérdezted meg? Aki tud kommunikálni az nem érti miért nem tud valaki, aki nem tud kommunikálni az meg nem fog írni :D Vagy ide írja hogy "Ma nem ettem hamburgert!"... :D
2021. júl. 20. 18:46
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!