Kezdőoldal » Ismerkedés » Egyéb kérdések » Mit kell tennem azért, hogy...

Mit kell tennem azért, hogy szeressenek az emberek? Avagy hogyan legyek "jófej"?

Figyelt kérdés

Triviális kérdés, tudom. A helyzet röviden:


Olyan szektorban dolgozom, ahol elengedhetetlen a karrierépítéshez a "lazaság", jófejség. Én viszont különböző gyerekkori traumák miatt rettentő kényszeres beszélgetőpartner vagyok; nehezen megy a laza, kötetlen kommunikáció, konyhai beszélgetések és a "small talk". Kizárólag ez: minél konkrétabb témában kell "nyilatkozni", annál magabiztosabb vagyok. Például egy szakmai prezentáció sem okoz különösebb problémát.


Ha viszont small talkról van szó, nem tudok spontán frappáns, humoros válaszokat adni, és ez az egész kisugárzásomon érződik. Emiatt nehezen barátkozom idegenekkel és nehezen illeszkedem be bármilyen társaságba. Természetesen a kezdeményezés is nehezen megy - vagy ha próbálkozom, abból mindig valami kínos szituáció adódik.


Ugyanakkor vágyom a társaságra és az új barátokra, illetve arra is, hogy megismerjenek az emberek. Azt hiszem, pszichológus segítségére lesz szükségem. Ugyanakkor ha van itt valakinek néhány gyakorlati tanácsa, azt szívesen venném. <3


Huszonhét éves vagyok, lány.



2021. okt. 1. 13:09
 1/7 anonim válasza:
Üzletkötő vagy?
2021. okt. 1. 13:19
 2/7 anonim válasza:

1. általános szorongásoldás mellékhatésmentes módon (nem tudatmódosítókra gondolok, hanem mentális technikákra),

2. diffúz és tárgyiasított félelmek okainak kinyomozása, majd megszüntetése szakember segítségével,

3. kommunikációs panelek, sémák a repertoárodba emelése (amíg nem megy spontán módon, jó lesz a begyakorolt is),

4. kommunikációs trréningek (asszertív és/vagy EMK) elvégzése, a tanultak hasznosítása

2021. okt. 1. 13:22
 3/7 A kérdező kommentje:

Egyes: Nem. :)

Kettes: Köszönöm!

2021. okt. 1. 13:36
 4/7 anonim válasza:

13:22-es vagyok



Kérlek. Nekem a fentiek váltak be. Jó tanulást, sok sikert!

2021. okt. 1. 13:38
 5/7 anonim válasza:

60 év tapasztalatával mondom, hogy nem mindig kell jó beszélőke ahhoz, hogy kedveljenek az emberek. Én például istenien tudok hallgatni. És ha egy negyedóra beszélgetés során ha csak két mondatot mondok, gyakran van úgy, hogy a "beszélgető partnerem" úgy köszön el, hogy de jót beszélgettünk. Holott csak ő mondta a magáét :-)

És kimondottan barátkozni sem kell. Csak a kapcsolatokat ápolni. Nem kell rágörcsölni arra, hogy mindenképpen jópofiznom kell, és az nekem nem megy jól. Azt kell adni elsősorban ami jól megy. A többit meg a többiek tanácsai alapján szépen tanulgatni...

2021. okt. 1. 15:39
 6/7 anonim válasza:
Add önmagadat, ne mást.
2021. okt. 1. 23:34
 7/7 anonim válasza:

Azt megkérdezhetem, hogy amikor próbálkoztál akkor hogy próbálkoztál és mitől lett kínos a szituáció? Illetve az is érdekelne, hogy hogy lehet az, ha például egy adott témáról kell prezentálni akkor semmi probléma nincsen de ha magadról kell beszélni akkor meg nem bírsz beszélgetni?


Nincs önértékelési problémád? Hogy leértékeled magad, másokat meg túlságosan is fel és ezért úgy érzed hogy micsoda megtiszteltetés hogy egyáltalán az, hogy valaki szóba állt veled megtiszteltés? Csak kérdezem..

2021. okt. 19. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!