Kezdőoldal » Ismerkedés » Egyéb kérdések » Az ismerkedes kategóriában...

Az ismerkedes kategóriában miert nem lehet pontozni a valaszokat?

Figyelt kérdés
2022. máj. 10. 11:14
1 2
 1/11 anonim válasza:
Miért kellene őket pontozni? Itt nincs jó vagy rossz válasz.
2022. máj. 10. 11:14
 2/11 anonim válasza:
Én azt nem értem miért lehet bárhol. Semmi értelme. Semmi köze a jó pontnak ahhoz, hogy mi ténylegesen jó válasz. Akik szavaznak a saját ízlésük szerint teszik, nem a válasz értelmessége szerint, szóval teljesen fals az egész. pl ha az a kérdés mi a kedvenc levesed és neki a bab leves, akkor mindenki mást leszavaz :D Én pl nem is szavazok sehol ezért, mert tök vicc.
2022. máj. 10. 11:17
 3/11 anonim válasza:
De lehet értelme azért, ha pl az a kérdés hogy mi van a nutellaban, valaki meg a spárgától kezdve minden hulyeséget leír, akkor a pontozasbol tudhatja a kérdező hogy rossz az infó
2022. máj. 10. 11:50
 4/11 anonim válasza:
#3 a témához nem illő válaszokra ott van a jelentés gomb.
2022. máj. 10. 11:55
 5/11 anonim válasza:
#3 elvileg lehetne jó, de a gyakorlatban szerintem nem lehet hagyatkozni ezekre a százalékokra, pont mert nagyon összevisszán pontoznak az emberek. én soha nem is nézem őket. csak elolvasom a válaszokat.
2022. máj. 10. 12:34
 6/11 anonim válasza:
Van ahol van értelme a pontozásnak, van ahol nincs. Az ismerkedés kategória nem a klasszikus kérdés-válasz elven működik, így itt nincs értelme. A többi kategóriában van, bár sok helyen már nagyon elszálltak a pontozások, irreális hülyeségek vannak felpontozva, általános nézetek meg teljesen le. A Tudományok kategóriában szokott általában a legelfogadhatóbb lenni a pontozás. Ott elég racionálisan az emberek. A legrosszabb a Családi kapcsolatok, 90+%-on van minden olyan válasz amiben leírják, hogy mondjuk "nem engedem hogy átjöjjön a fiam barátnője hozzánk, még beszélgetni se, ha együtt akarnak lenni költözzenek el", 0% körül meg az olyanok hogy "addig segítettem a fiam, amíg tudtam, lakhatott itthon egyetem alatt is, és utána is az első lakásához adtam egy kis pénzt". Szerintem pár tucat ember közösen trollkodik itt az oldalon egyidejűleg. Legalábbis szeretném ezt hinni. Mert a másik opció az, hogy ennyire elmeroggyantak lettek az emberek általánosságban.
2022. máj. 10. 13:34
 7/11 anonim válasza:

Az ismerkedés kategória lényegében egy társkereső része az oldalnak, így nincs jó, vagy rossz válasz. Ahogy fentebb is írták, ez a kategória többnyire eldöntendő kérdésekből áll.

Azért tegyük hozzá, hogy néha itt is vannak "cifra" válaszok, amik megérdemelnének némi "fejre koppintást".

A többi kategóriában meg akkor lenne igazán értelme a pontozásnak, ha konkrétan a válasz alá kéne indokot írnia minden egyes lepontozónak. Ehelyett sokszor nem is derül ki, hogy kiknek nem tetszett a válasz, és miért.

Továbbá még az is nagy előrelépést jelentene, ha mindenkinek vállalnia kéne a felhasználónevét. Ergo, nem lenne anonim kérdés/válasz... :,D

2022. máj. 10. 14:33
 8/11 anonim válasza:

Mert a "szeretnék veled ismerkedni"-t mi alapján pontoznád? :D

Ez nem a párkapcsolati problémamegoldó, az a Felnőtt párkapcsolatok, és a Tini párkapcsolatok kategória. Ott lehet a problémákat, kérdéseket megvitatni. Ide meg ismerkedni lehet jönni.

2022. máj. 10. 15:48
 9/11 anonim válasza:

#7 "Továbbá még az is nagy előrelépést jelentene, ha mindenkinek vállalnia kéne a felhasználónevét. Ergo, nem lenne anonim kérdés/válasz... :,D"

Ennek az lenne az eredménye, hogy jóval kevesebb (normális) válasz lenne, a pontozósdi meg onnantól nem a válasz minősége, hanem a válaszoló szimpátiája alapján működne.

2022. máj. 10. 15:49
 10/11 anonim válasza:

15:49-es.

Teljes mértékben igazad van az állításod 2. felében, a szimpátia alapú pontozást tekintve.

Az tény, hogy egy ideig biztosan "elfogultság" alapú lenne a dolog, de mivel a lepontozást úgymond "névvel" is igazolni kéne, akkor a válasz alatti esetleges jogtalan "korrupt" indok, magát a lepontozót minősítené a "többiek" szemében.

Az is igaz, hogy jóval kevesebb (normális) válasz születne, legalábbis "átmenetileg". Az előző, "visszaigazoló" szabály miatt rögtön kiesnének pl. azok, akik csak balhézni járnak fel.

Viszont előbb-utóbb, az ő "hiányukból" fakadó űrt kitöltenék az újabb "játékosok", kialakítva egy új "közösséget", ahol a kérdések és válaszok remélhetőleg még ennél is konszolidáltabbak lennének... :,D

2022. máj. 10. 17:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!